Како да преземете прелистувач Спартан Windows 10

Кортана за Виндоус 10

Виндоус 10 е новата верзија на оперативниот систем за компјутер од компанијата Редмонд Мајкрософт. По револуцијата што ја донесе Виндоус 8, што го разгневи гневот на корисниците со елиминирање на копчето за стартување (грешка е исправена во ажурирањето 8.1), Виндоус 10 ќе биде нова револуција, бидејќи овој пат Мајкрософт избра да ги вклучи и на Windows 7 и Windows 8 во единствена верзија.

Во моментов е достапен само Техничкиот преглед, кој работи одлично, барем за два месеци што го тестирав, не ми создаде никакви проблеми. Виндоус 10, покрај сите новости што ги вклучува, за кои веќе ве информиравме претходно, ни носи нов прелистувач наречен Спартан кој доаѓа да го замени ветеранот Интернет експлорер, чиј животен циклус се чини дека заврши.

Новиот прелистувач не е вклучен во Техничкиот преглед, така мора да го преземеме независно и во моментот е компатибилен само со Виндоус 10, не со Windows 8 или 7. Овој нов прелистувач се обидува да ја запре речиси навредливата доминација на Chrome и, во помала мера, Firefox. Овие прелистувачи нудат можност за додавање додатоци за да се олесни употребата и интеракцијата со прелистувачот.

Со цел да го преземете овој прелистувач, ние само треба да одиме на Windows Update и да бараме достапни ажурирања. Прелистувачот ќе се појави автоматски и можеме да го преземеме за да го искористиме новиот прелистувач за кој Мајкрософт тврди дека е еден од најбрзите на пазарот. Во моментот немав доволно време да го тестирам темелно, но кога ќе го направам тоа некое време, ќе можам да направам целосен и темелен преглед на Спартан, убиецот на прелистувачот, како што го нарекуваат момците од Мајкрософт .

Очекуваниот датум за конечно појавување на пазарот на Виндоус 10 е во месецот јуни-јули. Сите корисници кои имаат инсталирано купена верзија на Windows 7 или Windows 8.x ќе можат да го ажурираат целосно бесплатно во текот на првата година. Многу важна одлука на секој за брзо проширување на оваа нова верзија на Виндоус 10.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.