Како да преземете Photomath за компјутер бесплатно (најнова верзија)

фотоматија за компјутер

PhotoMath стана популарна алатка за нашите мобилни телефони, со тоа можеме да решиме кој било математички проблем користејќи ја камерата на нашиот терминал. Нејзиниот развивач ја нарече апликацијата прв калкулатор заснован на камера, но е многу вредна алатка за предавање дома, бидејќи може многу да им помогне на родителите кои сакаат да им помогнат на своите деца да ги завршат домашните задачи. Со оваа апликација едноставно фотографираме равенка и ни го нуди резултатот, како и упатства за да се спроведе чекор по чекор.

Но Дали оваа апликација може да се користи на нашиот компјутер? Да, иако за ова мора да користиме емулатор на AndroidНе е проблем, но може да биде непријатно за некои и донекаде незгодно. Особено е корисно за оние кои не сакаат да имаат близу мобилен телефон додека учат или работат. Без сомнение, секој ученик или родител ќе цени што ја има оваа алатка на што повеќе уреди. Во оваа статија ќе ви покажеме како да преземете PhotoMath на вашиот компјутер бесплатно во неговата најнова верзија.

1. Преземете Android Emulator за компјутер

Оваа апликација е достапна за Андроид, затоа ќе мора да го имитираме Андроид од нашиот компјутер, затоа има многу програми, но ние ќе препорачаме една, а тоа е Bluestacks. Е несомнено најпопуларната програма за емулација на Андроид, но и најефикасна и најфункционална. Покрај тоа што е најработено, инсталирањето има предност што ако имаме проблем, ќе имаме илјадници решенија со еден клик на мрежата.

bluestacks

Преземете Bluestacks на овој линк за компјутер или MAC.

Може да ја разгледате оваа компилација на Android емулатори што веќе ги направивме на Интернет, во овој линк во случај да имате macOS, или во овој друг во случај да имате компјутер со Виндоус.

2. Инсталирајте Андроид емулатор на нашиот компјутер или macOS.

Да се ​​инсталира емулаторот Bluestacks е многу едноставно, само треба да пристапиме до нејзината официјална веб-страница и да започнеме со преземањетоWillе го најдеме во папката за преземање на нашата опрема. Откако ќе заврши преземањето, ќе ја извршиме инсталационата датотека и ќе ја завршиме следејќи ги сите упатства, внимавајте да не инсталираме додатоци за прелистувачот или да прифатиме каков било вид на рекламирање за нашата пошта.

3. Преземете Photomath

Имајќи го емулаторот целосно инсталиран на нашиот компјутер, ние само треба да го работиме и побарајте ја лентата за пребарување, во неа ќе напишеме PhotoMath и ќе ја избереме. Anе се отвори пристап до продавницата за апликации на Google и ќе ни биде прикажан во Bluestacks. Треба само да го притиснеме копчето за инсталирање, како што би го сториле тоа на кој било мобилен Андроид.

Откако ќе заврши инсталацијата, ќе ја најдеме нејзината икона во нашата фиока за инсталирани апликации, ако не можеме да ја најдеме, ќе и пристапиме со помош на пребарувачот на емулаторот. Имајте на ум дека апликацијата е развиена за мобилни телефони, така што може да има некои други недостатоци користејќи ја во компјутерски емулатор.

Овие индикации важат и за компјутерите со оперативен систем Виндоус и за компјутерите со оперативен систем macOS.

Интересни апликации за Android што треба да се имитираат на компјутер

Постојат многу интересни апликации или игри што не можеме да ги најдеме на нашиот компјутер, но кои можеме да ги имитираме без проблеми со Bluestacks, ќе именуваме некои од најинтересните.

Ремини

Фантастичен уредник на фотографии што ќе направи нашите најстари фотографии да изгледаат како најактуелните направени со најмодерни фотоапарати, Тоа е апликација која има точно функција да ги чисти нашите заматени или пикселизирани фотографии што го чуваме од кога мобилните телефони не беа како што се сега.

Ремини

Резултатот е изненадувачки, Иако тие нема да изгледаат како најдобрите фотографии што ги правиме денес, тие ќе им дадат генерално дотерување на сите оние фотографии што не сакаме да ги изгубиме но ниту едното шоу. Ако имаме голема галерија од стари фотографии што долго време баравме начин да ги поправиме, ова е наша можност и најдобро од сите е што е тотално бесплатна за Андроид, затоа треба само да ја инсталираме и ретушираме сите тие фотографии една по една и зачувајте ги изменетите копии во папка.

whatsapp

Иако постои веб-верзија на WhatsApp со многу функции, таа секогаш зависи од нашиот терминал и ги нема сите функции што ги уживаме на нашите телефони, со неговата Android верзија за емулатор, ќе уживаме во тотално независна апликација WhatsApp во која можеме да поврземе телефонски број и да остваруваме видео повици и неговите целосни функции без проблем.

WhatsApp пренесува списоци

tapatalk

Оваа позната апликација да ги принуди преку нашите омилени форуми, имајќи ги сите групирани заедно со неговиот независен систем за размена на инстант пораки, е уште една од оние апликации што можеме да ги уживаме со емулаторот на Андроид. Покрај следењето на нашите омилени форуми, исто така ни овозможува да поставуваме фотографии и да имаме сигнали од сите нив веднаш преку push известувања.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.