Како да престанете да гледате објави на Инстаграм без да следите следење

Исклучете ја сметката на Инстаграм

Почнуваме од основа на тоа просекот е да имате една или повеќе сметки помеѓу Instagram, Facebook, Twitterитн. Како општо правило, во нашите лични сметки започнуваме со следење на нашите пријатели или најблиски луѓе. Омилени уметници, познати личности и некои други спортски профили што може да нè интересираат. Секоја сметка е различна, и кажува многу за нашите вкусови. Но, дали не ти се случило, откако следеше некој На Инстаграм, што е премногу плоден во постовите или приказните и мора да го гледате повеќе пати отколку што сакате?

Во некои случаи, ако е јавна личност на пример, избегнување на тоа е лесно како и следење на сметката. Но ако е некој за кого знаете дека може да ни даде „носке“ направете го тоа, и пред сè што сфаќате. Па не грижи се Денес ви даваме решение да престанете да ги гледате оние објави што толку малку ви значат. И можете да го направите тоа без да престане да ја следи сметката на таа личност која ви ја „валка“ временската линија.

Повеќе нема да гледате објави на Инстаграм што не сакате да ги гледате

Toе ви покажеме како неми корисник на Инстаграм без да ги следите од следење. Толку е едноставно што ќе се запрашате зошто претходно не ви објаснивме. Y откако направивте малку „чистење“ од оние сметки што најмногу „мачат“ ќе имате многу поинтересен Инстаграм. Не она што го баравте?

Неми на Инстаграм

Првата работа ќе треба да сториме е да ја побараме личноста или сметката чии публикации сакаме да престанеме да ги гледаме. Ние пристапуваме до вашата профилот, И пристапуваме до која било од вашите публикации, не мора да биде најновата. Мора изберете го менито за опции со кликнување на трите точки (…) што се појавуваат десно од името на сметката. Во менито што се појавува ја избираме опцијата «Тишина». После тоа, можеме да избереме дали ќе замолчиме само објави, или неми објави и исто така приказни. Со проверка на избраната опција, ќе престанеме да ги гледаме публикациите на оваа сметка. Овој процес може да се врати назад пристапување на ист начин деактивирање на опцијата.

Инстаграм ни нуди уште повеќе опции ако сакаме да го ограничиме прикажувањето на одредени сметки. За тоа ќе мора да го внесеме главниот профил на избраната сметка, истиот екран на кој се појавуваат следбениците и следните сметки. Ако повторно кликнеме на мени за опции ќе најдеме можност за избор „Да се ​​ограничи“ Само вие и ограничената сметка може да ги видите коментарите што ги правите на вашите објави. И ако сакате да воспоставите разговор со нашата сметка преку пораки, тие ќе останат во барањата во очекување на прифаќање. Акција што исто така можеме лесно да ја деактивираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.