Каде и како да се гледа Лигата на шампионите

Лига на Шампиони

La Лига на Шампиони Тоа е едно од најдобрите фудбалски натпреварувања во годината, каде што можеме да ги видиме сите големи европски екипи како се соочуваат ден за ден, со единствена цел да се крене Европскиот куп, популарно познат како „Ла орехона“. Овој ден играат Барселона против Рома, Зенит Санкт Петерсбуг против Валенсија, Атлетико од Мадрид против Галатасарај, Менхенгладбах против Севилја и Шартак против Реал Мадрид, што се однесува до шпанските клубови.

Досега уживањето во ова натпреварување беше навистина едноставно, затоа што беше доволно да се вклучи телевизијата во вторник и среда и да се ужива во добар фудбал.

Сепак, со текот на времето, Лигата на шампионите престана да биде во Шпанија, натпреварување што можевме да го видиме скоро целосно на ТВЕ и да стане турнир од кој Можеме да гледаме само една игра на ден на отворено преку Антена 3. Доколку сакаме да уживаме и во натпреварите на Манчестер Јунајтед, Јувентус или Порто од Икер Касилјас, нема да ни преостанува ништо друго освен да си ги гребеме џебовите, иако веќе ве предупредуваме дека цената за гледање на максималното европско натпреварување нема да биде превисока .

На која телевизија се гледаат шпански тимови?

Во овој нов ден од Лигата на шампионите, на шпанските тимови нема да им биде лесно уште еднаш, иако би можеле да кажеме дека на Валенсија и Атлетико де Мадрид им е малку полесно, на почетокот, од оној со кој се соочуваат Реал Мадрид Севилја или Барселона. до ривалите во категоријата и исто така со дополнителен напор на важните обврски што ги имаа на последниот натпревар од лигата.

Ајде да видиме на која телевизија може да се види секоја игра.

Натпревари во вторник, 3 ноември

 • Барселона против Рома - Антена 3
 • Зенит Сент Петерсбуг против Валенсија - beIN Sports

Натпревари во среда, 4 ноември

 • Атлетико де Мадрид против Галатасарај - beIN Sports
 • Минхенгладбах против Севилја - beIN Sports
 • Шартак против Реал Мадрид - beIN Sports

Каде можам да ја гледам Лигата на шампионите отворено и легално?

За среќа во Шпанија сè уште можеме да уживаме во натпревар секој ден на отворено, што не се случува во многу земји во остатокот од Европа каде единствената можност за гледање на Лигата на шампионите е плаќање. Секој ден можеме да уживаме во игра на Антена 3, поточно тоа ќе биде во вторник во 20 часот и 45 минути. и ќе има шпански тим доколку тие се уште се „живи“ во конкуренција.

За да ви биде малку полесно, ви ја оставаме врската до веб-страницата Антена 3 од која исто така можете да го следите избраниот натпревар од секој ден во Лигата на шампионите. Покрај тоа, можете исто така да уживате во сите голови на секој ден и во најдобрите резимеа во случај да сте од оние fansубители на фудбалот кои не сакаат или не можат да ги потрошат своите пари. Покрај тоа, исто така е можно да се следи играта на секој ден од максималното европско фудбалско натпреварување од апликацијата Атресмедија што можете да ја инсталирате на вашиот таблет или мобилен уред.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Ако сакаме да уживаме во повеќе фудбал, ќе мора да потрошиме неколку евра или да уживаме во игрите со не целосно легални методи на кои подоцна ќе направиме малку преглед.

Целата Лига на шампиони, но плаќа

Лига на Шампиони

Ако ни се допаѓа фудбалот и Лигата на шампионите е нешто за нас што не можеме да го пропуштиме, можеме да имаме пристап без никаков проблем до сите натпревари од натпреварувањето, иако за жал за пристап до него ќе треба да си ги почешаме џебовите и да платиме неколку евра кои за моментот што не се премногу.

До денес, единствените компании кои ни нудат можност да ги гледаме сите натпревари од Лигата на шампионите во целост Водафон и Оранж Бидејќи во моментот Мовистар, т.н. голема куќа на фудбалот, сè уште нема постигнато економски договор со Медијапро, кој е тој што ги има правата за телевизиско емитување на натпреварите од Лигата на шампионите во Шпанија.

Секој што сака да ужива во максималната континентална конкуренција на телевизија, мора да склучи договор со телевизијата Оранж или Водафон, а исто така да склучи договор со Канал Беин Спорт. На пример, во случајот на портокал сега тие го даваат овој канал од каде можеме да ја видиме не само Лигата на шампионите, туку и Лигата на Европа.

Покрај тоа, Оранж има предност во однос на Водафон што можеме да го договориме само фудбалскиот сегмент, додека во Водафон мора да го договориме, за пристап до фудбалот, основниот пакет на канали, што значително ќе ја зголеми крајната цена што мора да ја платиме.

Така Ако денес го ангажираме фудбалскиот пакет во портокал, ќе мора да платиме 9,95 евра и тие ќе ни го дадат каналот Bein Sports каде можеме да ги гледаме Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Правејќи резиме, можеме да ги видиме Лига ББВА, Копа дел Реј и двете европски фудбалски натпреварувања за помалку од 10 евра.

Повеќе информации за фудбалската понуда на „Оранж“ и „Водафон“ можете да најдете на следниве линкови до нивните веб-страници.

 • Фудбал на Водафон тука
 • Fútobl во портокал овде

Ако не сакате да платите едно евро за да ја гледате Лигата на шампионите

Ако играта што Антена 3 ја емитува секој ден не ви е доволна и не сакате да платите 10 евра за да го гледате целиот фудбал што можете да го замислите, Секогаш ќе мора да нурнувате во мрежата на мрежи секој ден преку стотици веб-страници со врски кои постојат за да ја видите фудбалската игра што ја сакате од Лигата на шампионите. Или на друго место, истражете некоја друга алтернатива, како што е пиратски декодер со сателитска антена, итн.

Извинете, нема да ви понудиме врски до фудбалски натпревари, кои не се легални и исто така се гледаат во поголемиот дел од времето жален квалитет.

Дали има повеќе метод за гледање на Лигата на шампионите?

Како што веќе ви кажавме во повеќето европски земји, Лигата на шампионите е натпреварување што може да се види само со плаќање, но во некои земји, разни јавни телевизии играат непарна игра. Една можност за гледање на овие натпревари е со пребарување на веб-страниците на овие канали на Интернет и проверка дали тие го емитуваат својот сигнал за сите земји.

Во повеќето случаи, овие телевизиски канали се од мали земји и каде ги емитуваат натпреварите на најпознатите екипи во оваа Лига на шампиони. Како и да е, ако треба да гледате фудбал можеби ова е опција да ја гледате непарната игра со нула цена, иако уште еднаш наша препорака е да го изгребате џебот и да уживате во ова натпреварување како што заслужува и пред се како што заслужувате.

Подготвени да уживате уште еден ден во Лигата на шампионите?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.