Како да се гледа НБА Ол Стар 2016 натпреварот

НБА Ол Стар

Овој викенд се одржува во градот Торонто НБА Ол стар 2016 година што започна минатиот петок со играта на дебитанти и играчи од втора година, кои сега се поделени во два тима според нивната националност. Денес, и по натпреварите одржани вчера, денес е редот на натпреварот во сите везди, вистинската атракција за овој викенд. Ако сакате да го видите во живо, денес ви објаснуваме во овој детален напис како да го гледате и следите за да не пропуштите ништо.

Играта што ќе се одржи во 02:00 часот во Шпанија може да се следи на многу различни начини. Она што во никој случај не треба да го направите е да заспиете без да ја видите оваа автентична игра во која ќе можеме да го видиме Поу Гасол по шести пат, да бидеме сведоци на рециталот што Кари го подготви за нас, можеби денес најдобриот играч во НБА и на целото збогување со легендата како Коби Брајант, кој денес го оспорува својот последен Ол Стар.

Каде да се гледа All Star 2016 на ТВ

Да ја видиме играта на НБА starsвездите на телевизија, ќе имаме само една опција, барем во Шпанија, а тоа е дека единствениот начин да го следиме ќе биде преку Movistar +, кој ќе ја пренесува играта во живо преку неговиот нов канал # 0, стариот C +. Покрај тоа, ќе може да се следи и преку C + Deportes.

Мовистар +

Ако живеете надвор од Шпанија, добра опција да уживате во најдобрата кошарка на светот е да се обидете да се вклучите во некој од американските телевизиски канали што ќе ја пренесуваат играта во живо. Овие се НБА ТВ, ТНТ и ЕСПН. Се разбира, не во сите земји можете да ги местите овие канали, а помалку бесплатно.

Други опции за гледање на играта во живо

Ол стар играта е несомнено одличен настан на Ол стар викендот и тоа е дека само со поглед на квинтетите ќе се сфатат причините. Во Источната конференција ќе ги видиме како се редат Леброн Jamesејмс, Кармело Ентони, Двајан Вејд, Пол Georgeорџ и Кајл Лоури. Од своја страна, во Западната конференција можеме да уживаме во Коби Брајант, Стивен Кари, Кевин Дурент, Кави Леонард и Расел Вестбрук, Оклахома Сити.

Добра опција за уживање во оваа одлична игра во живо може да биде преку претплата на НБА лига Пас, официјална платформа за стриминг на НБА, благодарение на што за 11,99 евра можеме да ја видиме целата игра, во живо и со оригиналните коментари. Покрај тоа, ние исто така ќе можеме да уживаме во замена на забивањето и тројните натпревари и сè што се случува или што се случило на овој Ол Стар.

Конечно, исто така можете да ја гледате играта преку Јомви, иако оваа опција не е многу препорачана, бидејќи мора да бидете претплатник на Movistar +, што ќе ви овозможи да ја видите на начините што веќе ги кажавме. Можеби тоа би можело да биде опција ако треба да работите или нема да бидете дома од друга причина.

НБА Ол Стар

Други начини да се следи НБА All Star 2016 година

Ако сте исклучиле да го следите Ол Стар на телевизија затоа што немате начин да го гледате во живо или едноставно затоа што не сакате, не грижете се дека има и други начини да ја следите ол-стар играта што се игра на овој следното утро.

Еден од нив може да биде Преку радио. Во Шпанија, ниту еден национален канал нема да го емитува натпреварот, но сигурно некои локални каде има некои loversубители на кошарката ќе го пренесат во живо. Покрај тоа, неколку американски станици ќе направат специјално за настанот, иако секако, за тоа мора да го совладате англискиот јазик ако сакате да разберете нешто.

Социјални мрежи, друга можност

Конечно друг добар начин да се следи All Star е преку социјалните мрежи. НБА е присутна на Фејсбук, Твитер или Инстаграм каде редовно се објавуваат видеа и слики за да уживаат во најдобрата кошарка на светот. Покрај тоа, социјалните мрежи на тимовите или весниците исто така внимателно ќе го следат настанот.

Тогаш ние ќе ви го оставиме водат до некои од најважните профили што можете да ги следите All Star;

НБА Ол Стар

Дали сте подготвени да уживате во НБА Ол стар што ќе се одржи денес во 02:00 часот во Торонто?. Кажете ни дали ќе го гледате натпреварот на theвездите од најдобрата лига во светот, како ќе го направите тоа и дали ќе бидете еден од многуте што навиваат за Пау Гасол или друг играч. Можете да го користите просторот резервиран за коментари на овој пост за да ни кажете за тоа или исто така на социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.