Како да се најавите на Xbox Live од Xbox One

XBOX LIVE

Продолжуваме со упатствата што ќе ви помогнат совршено да ја запознаете конзолата Xbox One. Пред неколку дена ви објаснивме како да ја стартувате и активирате вашата конзола за прв пат.

Во овој пост одиме малку подалеку и Ние објаснуваме чекор по чекор како да се најавувате во Xbox Live од вашиот Xbox One.

Во претходната објава објаснивме чекор по чекор како да ја конфигурирате конзолата Xbox One со вашата сметка на Microsoft за да можете да уживате во сите одлики што ги нуди оваа одлична конзола. Следниот чекор откако ќе ја конфигурираме конзолата е да пристапите до услугата Xbox Live. Мора да знаете дека за да уживате во сите предности што ги нуди оваа услуга на Microsoft за Xbox One, мора да ги имате претплата на Xbox Live Gold, за што мора да ги следите чекорите што ги наведуваме подолу:

 • Одиме до почетниот екран на конзолата и притиснете го копчето за мени на далечинскиот управувач.

ИСПРАТИМ

 • Сега избираме конфигурација или ја користиме гласовната команда „Xbox, оди во поставките“ од кој било екран, имајќи предвид дека кога сме веќе во екранот за конфигурација, мора да ја користиме командата за да се движиме низ различните опции.
 • Се движиме низ менито додека не стигнеме Претплати по што кликнуваме за да влеземе.

ЕКРАН 1 XBOX ONE

 • На екранот Претплати, ние избираме Информации за претплата на злато и кликнете на продолжи.

ЕКРАН 2 XBOX ONE

 • Кога ќе влезете на страницата на Xbox Live Gold, ќе го избереме саканото ниво на претплата, односно ако имаме код за претплата, можете да го откупите со избирање Користете код и ако не, мора да изберете дел за плаќање што варира помеѓу еден месец или дванаесет месеци. Ако не сакаме да се претплатиме, треба само да избереме Не, грација.

ЕКРАН 3 XBOX ONE

ЕКРАН 4 XBOX ONE

 • Кога ќе изберете тип на претплата што ја сакате, мора да внесете важечка кредитна картичка. Ве советуваме да побарате од вашата банка Интернет со кредитни картички за да можеш да го полниш кога сакаш за да немаш проблеми со кражба или слично.

ЕКРАН 5 XBOX ONE

ЕКРАН 6 XBOX ONE

Сега треба само да продолжите со следниве чекори што ќе ги барате и да завршите со внесување на сите ваши податоци. Отсега можете да уживате во вашата конзола Xbox и услугата Xbox Live.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.