Како да го оневозможите центарот за игри

игра-центар

И за вообичаените и за редовните корисници на игри на уредите на Apple, апликацијата Центар за игри е бескорисна од фрлањето маргаритки кон свињите. Апсолутно е бескорисно. Па да, така што секогаш кога ќе влеземе да играме некои игри се појавува гигантски постер кој вели дека веќе сме поврзани со илјадници луѓе (кои сигурно го мислат истото). Всушност, со текот на годините, Apple започна да размислува целосно да го елиминира во рамките на новиот iOS 8, кој ќе биде објавен, скоро сигурно во септември оваа година.

За среќа можеме да го деактивираме за да не не вознемирува постојано кога ќе играме. На овој начин, кога влегуваме во секоја игра, повеќе нема да чекаме Центарот за игри да не информира за нашиот напредок или за нашите пријатели. За ова, ние мора да продолжиме како што ве информираме подолу.

оневозможи-центар-игра

 • Прво на сите, ние мора да одиме во делот подесувања на нашиот уред.
 • Ние го бараме петтиот блок опции каде се наоѓа Игра Центар. Достапните опции ќе бидат прикажани десно.
 • Сега мора да одиме на првата опција каде што се појавува нашата лична карта и притиснете.
 • Уредот ќе ни покаже 3 опции: Одјавување Дали сте го заборавиле вашиот Apple ID? и Откажи. Да го деактивирате Центарот за игри и да не ни ги покажете среќните пораки што мораме кликнете на првата опција Затвори сесија.

Следно, ќе биде прикажано името на нашиот Apple ID и празно место каде мора да ја напишеме лозинката на нашата сметка за да можеме повторно да го активираме Game Center. Отсега натаму, првиот пат кога ќе се вратиме на нашиот вообичаен фаворит, првиот пат кога ќе побара да го активираме, ќе треба да кликнеме на откажете за да го прескокнеме овој чекор засекогаш. Отсега натаму една од најбескорисните апликации на iOS веќе нема да ни пречи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   josue dijo

  Ви благодарам, тоа беше голема помош. таа апликација е бескорисна.

 2.   Андрес dijo

  Вашиот совет не работи.

 3.   Џонатан dijo

  Иако го деактивирав, тој продолжува да се појавува

 4.   Астур dijo

  Ви благодариме за советот Го следев и опцијата за активирање сè уште се појавува, но барем можам да откажам секој пат кога ќе излезе.