Како да закрепнете случајно избришани корисници на Skype

вратете ги нацрт контактите во Skype

Со мал трик што ќе го предложиме во овој напис, сега ќе имате можност да вратете ги оние корисници што можеби сте ги избришале во одредено време во рамките на вашата сметка на Skype.

Иако е точно дека има многу услуги за пораки и видео конференции на Интернет, претпочитањето за користење на Skype на Мајкрософт е сè уште едно од оние што сакаат на многу луѓе. Од оваа причина, ако во моментот го користите и токму таму сфаќате дека неколку контакти не се присутни, сега ќе ве споменеме местото каде се наоѓаат нивните имиња и како да продолжите повторно да ги враќате.

Пребарување на скриениот регистар на Skype во Windows

Овој трик за Skype може да работи совршено добро ако не сме ги исчистиле привремените досиеја на нашиот оперативен систем. Исто така, мора да земеме предвид дека некои директориуми и папки може да бидат невидливи, затоа мора да се обидеме да ги направиме видливи за да продолжиме со предложените чекори. Ако веќе ги направивме видливи сите скриени папки, тогаш мора да одиме на патеката прикажана на сликата поставена подолу (во рамките на нашиот истражувач на датотеки).

Патека за податоци за контакти во Skype

Именикот што навистина треба да нè интересира е оној што има име «CHATSYNC«, Во која ќе најдете уште неколку папки. Во некои од нив мора да има датотеки со крај .DAT, кои ќе треба да ги отвориме со едноставна бележник. Во рамките на целото кодирање на кое ќе се воодушевувате во оваа датотека, ќе најдете корисничкото име на тие контакти на Skype а од кои, некои од нив случајно сте ги избришале.

нацрт контакти во Skype

Трикот е да мора да ги копирате овие кориснички имиња и потоа да морате користете ги Skype Search. На овој начин ќе можеме повторно да ги најдеме оние корисници кои претходно ги елиминиравме и секако, ќе можеме да ги додадеме назад во нашите списоци со контакти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос Хумберто Хенрике Миранда dijo

  Iforex наплатува многу распространетост во диференцијалната цена, во моментов има добри и сигурни брокери кои наплатуваат помалку од една цевка

 2.   Хуана dijo

  Фала човек !!! Ти си најдобриот!