Како повторно да објавувате на Инстаграм? Сè што треба да знаете

Инстаграм е социјална мрежа која успеа да остане во живот и да остане многу актуелна од своето основање, па се до денес. За да го направите ова, тој помина низ многу промени и ажурирања што му овозможија да се одржи на пазарот и во преференциите на корисниците. Сепак, Во рамките на сите функции што се вградени, платформата сè уште нема опција да ги емитува објавите на другите корисници во доводот. Поради оваа причина, сакаме да ви покажеме сè што треба да знаете за тоа како повторно да објавувате на Инстаграм.

Повторното објавување или повторно објавување не е ништо повеќе од можност за реплицирање на содржината на други корисници на главниот екран на нашата сметка. Ова е опција достапна на Твитер под името „Ретвит“, а на ТикТок исто така е можно да се споделуваат објавите на другите во нашиот извор. Во таа смисла, ќе ги разгледаме достапните алтернативи за да го направиме тоа на Instagram.

Повторно објавувајте на Инстаграм без да инсталирате ништо

Споделете во приказни

Претходно споменавме дека не постои мајчин начин за повторно објавување на Инстаграм и тоа е делумно точно. Велиме делумно затоа што платформата не нуди опции за споделување објави на други корисници во нашиот сопствен извор. Сепак, постои можност да ги однесеме во нашите приказни, што исто така може да биде многу корисно за објавување на нешто што ни се допаѓа или нè интересира.

Испрати пост директна порака

Во таа смисла, за повторно објавување во приказните на Инстаграм, ќе мора да отидете до публикацијата што сакате да ја раширите. Подоцна, допрете ја иконата за испраќање преку директна порака и потоа изберете „Додај објава во вашата приказна“.

Додадете објава во вашата приказна

Така, предметната објава ќе остане во вашите приказни 24 часа. Во случај да сакате да го имате подолго, можете да го додадете во вашите нагласени моменти.

рачно ресетирање

Во отсуство на природен механизам за повторно објавување публикација на нашиот извор, секогаш ќе имаме можност тоа да го правиме рачно. Ова значи дека, треба да направиме скриншот од предметната содржина и потоа да ја поставиме како што правиме со која било слика или видео. Разликата е во тоа што во описот мора да ја споменеме оригиналната сметка од каде потекнува содржината.

Ова ќе даде видливост на објавата на корисникот и дополнително, вашата публика ќе може да види од каде доаѓа материјалот за да го посети профилот и да го следи..

Апликации за повторно објавување на Инстаграм

Ако барате како да објавувате повторно на Инстаграм, ќе видите дека постојат природни и рачни начини како оние што ги прикажавме погоре. Сепак, Исто така, можно е повторно објавување со помош на апликации кои ја автоматизираат задачата и обезбедуваат многу поестетски и пријателски резултат за изгледот на вашиот профил..

Повторно за Instagram

Повторно за Instagram

Нашата прва препорака за апликација за оние кои бараат како повторно да објавуваат на Instagram е класика во овој поглед: Repost For Instagram. Тоа е апликација достапна за Android и iOS која го намалува ширењето на содржината на другите корисници во вашиот извор на само неколку допири.

Откако ќе ја инсталирате апликацијата на вашиот уред, прво ќе треба да го отворите Instagram и да отидете до публикацијата што сакате повторно да ја објавите. Подоцна, допрете ја иконата со 3 точки, изберете ја опцијата „Копирај врска“ и апликацијата веднаш ќе се прикаже, нудејќи ви можност да ја раширите објавата, да ја зачувате за да го направите подоцна или да ја споделите преку друга апликација.

Ова значи дека нема да треба да го напуштите Instagram за да ја користите Repost за функциите на Instagram, што е одлична функција. Дополнително, Вреди да се одбележи дека апликацијата нуди можност за преземање фотографии и видеа од публикациите. Ова ни кажува за апликација која претставува одлично дополнување на искуството на Instagram.

Повторно објавување за ИГ
Повторно објавување за ИГ
Развивач: AredаредЦо
цена: слободен

Наполнете гориво

Наполнете гориво

Reposta е уште една одлична алтернатива за повторно објавување на Инстаграм без премногу компликации и во само неколку чекори. Меѓутоа, за разлика од претходната апликација, механизмот малку се разликува по копирањето на врската од публикацијата што сакате да ја раширите. Во таа смисла, кога ќе ја имате врската, ќе треба да го напуштите Instagram и да ја отворите Reposta и потоа да ја залепите врската.

Тогаш допрете го копчето „Преглед“ и ќе се прикаже сликичка од објавата заедно со неколку опции. Допрете „Повторно објавување“ и објавата веднаш ќе се реплицира во вашиот довод.

Треба да се напомене дека, за да започнете да ја користите апликацијата, ќе треба да се најавите со вашата сметка на Reposta за да и дадете дозвола за повторно објавување.

PostApp

PostApp

PostApp тоа не е апликација, туку онлајн услуга која ќе ви овозможи да ја ширите секоја публикација под истиот механизам како и претходните апликации. Во таа смисла, ќе мора да одиме до предметната објава, да ја допреме иконата со 3 точки и потоа да ја избереме опцијата „Копирај врска“.

Потоа, отворете го прелистувачот и внесете RepostApp каде што ќе добиете лента за адреси за да ја залепите врската за која станува збор. Веднаш, системот ќе ја обработи публикацијата и ќе ја прикаже предметната слика со ознаката за повторно објавување, дополнително ќе имате кутија со натпис подготвен за копирање и залепување.

Преземете ја сликата на RepostApp

Во таа смисла, само допрете го копчето за преземање за да ја добиете сликата, копирајте го насловот и одете на Instagram за да ја направите публикацијата како што обично правите. Иако е побавен процес, ги дава истите резултати како и претходните апликации, со предност што не мора да инсталирате ништо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->