Како да слушате WhatsApp аудио приватно преку слушалките

време да се избрише WhatsApp

Аудито на WhatsApp се сè пошироко распространети и не знаеме дали е тоа добро или лошо. Всушност, кој не добил аудио од неколку минути на тежок пријател на должност? За да можете да ја чувате вашата приватност, Ние ви кажуваме трик што ви овозможува приватно да ги слушате аудиа на WhatsApp, преку слушалката на повиците.

Со овој фантастичен трик ќе можете да го одржите приватност на вашите аудио белешки на WhatsApp и уште поважно, да можете да ги слушате дури и кога одите на јавен превоз без да вознемирувате никого и да го слушате на сосема јасен начин.

whatsapp ја подобрува верзијата за Android

Добрата работа кај овој систем е што е компатибилен и со Android и со iPhone телефониЗатоа, трикот може да се каже дека е универзален и ќе го користат сите типови на корисници. Овој систем што WhatsApp го имплементираше го искористи сензорот за близина, таа технологија што го заклучува екранот кога ќе го донесеме телефонот до нашето уво.

Важно е: Како можам да ги слушам аудиата на WhatsApp приватно со слушалката на повиците? Едноставно, сè што треба да направите е да ја изберете аудио белешката како и обично, да кликнете „игра“ и автоматски да го ставите телефонот до вашето уво. Сензорот за близина ќе открие дека сте го поставиле телефонот на вашето уво како да е вообичаен повик, а потоа аудиото што се емитува од WhatsApp ќе излезе од слушалката.

Тоа е најкул начин да се чувајте ја нашата приватност до максимум и пред се да може правилно да ги слушате аудиа на WhatsApp без потреба да вознемирувате некого во јавноста. Најважно е токму кога ќе бидеме испуштени од слушалката на повиците да ја имаме тотално близу до увото без да прифаќаме чудни пози на телефонот, па затоа ќе се слуша подобро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.