Како да споделувате интересни приказни на Интернет

развиваат приказни на Интернет

Сè што треба да направите е да започнете да ги насочувате своите мисли на одредена тема развие идеја што може да биде интересна за секого; Креативноста, која е една од најисклучителните дарови на човечките суштества, ни овозможува да создадеме фасцинантна легенда, уште повеќе ако има соработка на повеќе луѓе. Ако сте се нашле во вакви типови ситуации, сега ќе ви кажеме како треба да го искористите овој подарок за да споделувате приказни на Интернет.

За да ја постигнеме оваа цел, можеме да користиме интересна апликација преку Интернет кога ги споделуваме нашите приказни на Интернет. Инвеститорот на оваа алатка исто така предложи употреба на неговиот предлог на мобилни уреди со iOS, така вашата приказна исто така може да се генерира на iPhone или iPad со соработка на некои ваши пријатели.

Приказни на Интернет со преклопете ја таа приказна

Оваа веб-апликација која има име на «Преклопете ја таа приказна»Allowе ни овозможи да раскажуваме секаков вид на приказни на Интернет на најлесен и наједноставен начин, како и интересни, што некој можеше да ги замисли. Целиот процес вклучува да мора да се започне да се пишува нешто од лесна идеја, ситуација што може да опфати само еден пасус. Лицето кое отвора сметка во оваа алатка, ќе мора да ги покани своите пријатели така што тие тогаш започнете да сугерирате како треба да се одвива оваа нова заговор. Поради аспектите на приватност и безбедност, развивачот напомена дека секој од членовите на групата мора да се придржува до одредени правила и упатства, кои обично се следниве:

 • Кој ќе ја отвори сметката и ја започне приказната, ќе се смета за администратор и мајстор на програмата.
 • Сите информации што се генерираат ќе бидат безбедни и заштитени на серверите на развивачот на оваа веб-апликација.
 • Може да се постават филтри за да се избегне употреба на вулгарности.
 • Нема присуство на рекламирање што може да го одвлече вниманието на учесниците во генерирањето на овие стории на мрежата.
 • Ниту личните податоци за секој од учесниците во овој проект ќе бидат прикажани (или потребни).
 • Приказната може да се развие од веб-прелистувачот или со мобилен уред.

Во однос на последниот аспект што го споменавме погоре, ако ја користиме веб-апликацијата со Интернет прелистувач, ова ќе претставува декаУчесниците можеа да користат кој било компјутер, ова е главно со Windows, Mac или Linux. Можете исто така да изберете да работите со мобилен уред, иако апликацијата е компатибилна само со iPhone и iPad во моментот.

Преклопете ја таа приказна 01

За да започнете нов проект и да започнете да раскажувате која било од приказните на мрежата што сте ги замислиле во секој момент, само треба да го притиснете синото копче што вели „Започнете приказна сега“; Ако приказната е веќе генерирана во нејзиниот прв чекор, на неа може да се додадат други луѓе со другото копче што вели „Придружи се на група“.

Преклопете ја таа приказна 02

После тоа, ќе се појави прозорец со форма за претплата, каде што можеме да ги користиме нашите лични податоци (главно име и е-пошта) или исто така да ја поврземе оваа апликација со нашата сметка на Google+, а втората е една од најсоодветните бидејќи со ова, ќе избегнеме треба да ги пополните секое од полињата на наведената форма, иако, првото поле е задолжително бидејќи таму треба да го ставите името на групата што ќе ја креирате.

Преклопете ја таа приказна 03

Откако ќе ги дадете соодветните дозволи на оваа алатка, веднаш ќе скокнете до нејзиниот интерфејс. На почетокот сè е целосно празно, иако од левата страна има 3 опции што треба да започнете да ги користите од овој момент:

 1. Иконата во форма на молив ќе ви помогне да започнете да ја пишувате и компонирате вашата приказна.
 2. Следната црвена икона (на средина) ќе ви помогне да ја копирате и залепите URL-то на проектот во порака за испраќање до контактите што сакате да учествуваат во вашиот проект.
 3. Следната црвена икона ќе се користи за да го конфигурирате името на наставникот, што во овој случај ќе бидете сами затоа што го започнавте проектот.

Без сомнение, ова е многу забавна игра во која секој може да соработува за да созрее приказната и може да се користи подоцна во кој било друг голем проект што може да вклучува сапуница или игран филм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.