Како да ставите слика во личниот потпис на новиот Windows Live Hotmail

Outlook личен потпис

Во денешно време е важно да дадете добра слика секој пат кога ќе напишете е-пошта за да испратите биографии, да разговарате со вашиот шеф или едноставно затоа што сте дел од компанија и сакате добавувачите и клиентите да ве третираат како такви. Во многу наврати, при примање е-пошта од некои луѓе, гледаме како има во последниот дел од е-поштата еден вид потпис, со текст и некоја друга фотографија. Па, денес ќе научиме како да го ставиме овој личен потпис во повиканата е-пошта на Microsoft Outlook (пред да биде повикан Hotmail).

Ставање личен потпис на крајот од е-поштата на Outlook (Hotmail)

Како што ви рековме, Целта на ова упатство е како што следува:

Добијте личен потпис веднаш под секоја е-пошта што ја испраќаме без потреба сами да ја поставиме. Тоа е да се каже, секој пат кога ќе испратиме е-пошта (без ние да правиме ништо), тоа ќе биде испратено со персонализиран потпис што ќе го прилагодиме по наш вкус.

За да го направите ова, ќе треба да следиме неколку прилично едноставни чекори:

 • Внесуваме е-пошта на Microsoft и се најавуваме со нашата сметка.

Outlook личен потпис

 • Во горниот десен дел ќе видиме опрема со различни функции поврзани со пошта, опцијата во која мора да внесеме ќе биде «Повеќе опции за конфигурација на пошта".

Outlook личен потпис

 • Внатре ќе најдеме десетици поставки поврзани со нашата е-пошта: приватност, лозинки, верификација во два чекора, дизајн, е-пошта, спам и уште многу други опции. Но, оној што нè интересира е "Формат, фонт и потпис", пронајдени во делот: "напиши е-пошта".

Outlook личен потпис

 • Откако ќе влеземе во „Формат, фонт и потпис“, ние ќе го прилагодиме нашиот личен потпис што ќе се појави на дното на секоја е-пошта што ја испраќаме. Ако сакаме да додадеме фотографија, потребно е да ја поставиме на бесплатен домаќин, на пример на Поставете сликитогаш ќе го вметнеме кодот обезбеден од домаќинот во личниот потпис на Outlook. Во мојот случај, можете да видите како бил потписот на горната слика.

И тоа е тоа, секој пат кога ќе испратиме е-пошта, потписот ќе се појави веднаш под сè што пишуваме. Запомнете дека потписите се важни за да добиете добра слика.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

149 коментари

 1.   Оскар dijo

  Одлично ... Гледав насекаде и не најдов ништо ...
  сега, откако го најдов вашиот блог .. и докажав дека можам да ставам слика во мојот потпис, можам само да ти кажам ... Благодарение .. !!!

  Многу kindубезен .. се надевам дека напредуваш ..
  Чау


 2.   EDWIN dijo

  здраво… .. дозволете ми да ви кажам имам проблем со мојата е-пошта. Излезе дека се чини дека потписот што го имам е закотвен во живо, затоа што мојот е-пошта беше променет во живо без да се консултирам со него, јас едноставно го отворив е-пошта еден ден и тој веќе беше променет ... сега сакам да го сменам мојот потпис но кога ќе внесам опции / личен потпис .... Се појавува само сликата што ја имам како свој потпис, ништо друго, таа лента со алатки не излегува и не можам да ја изменам сликата, таа е закотвена, не можам да ја променам големината, позицијата. ништо

  што правам?
  Јас навистина би ценел мала помош? Ви благодарам


 3.   Ae_Lider1 dijo

  Ви благодарам ... Не ја знаев оваа опција


 4.   EDWIN dijo

  Здраво повторно…. воопшто не верувај ми .... не ми дава опција да додадам текст или што било друго, само сликата од потписот излегува таму и само ја кликам со курсорот насекаде и не ми овозможува. само кога ќе кликнам на потписот, тој ме испраќа директно на страницата каде што ја добив сликата. но никаде на друго место, тоа ме прави многу досадно затоа што неодамна направив неколку потписи за да ги ставам и не можев. нема друг избор? .... благодарам што одговори.


 5.   Оцет убиец dijo

  Едвин ако мислам на нешто што ќе знаеш.


 6.   Оцет убиец dijo

  Едвин по опциите / личен потпис / ставете се на почетокот на вашиот потпис со кликнување со курсорот на почетокот на сè и потоа избришете сè со копчето за бришење (Del) за да видите дали бришете сè што можете да започнете одново. Поздрав до сите.


 7.   Мартин dijo

  Можете ли да додадете HTML код? Со мојата класична телефонска порака пред да ми работи сега ја пробав и наместо да ја видам сликата, го гледате кодот. Некое решение? Јас користам стикер кој ги брои деновите за празниците.


 8.   Вода dijo

  Не знаете како ги барав овие информации, а она што ми дава најмногу храброст е дека е наједноставно !!!!!!!

  Ви благодарам многу навистина.


 9.   жуан карлос dijo

  Здраво, само сакам да ви се заблагодарам, и да ви кажам дека вие сте единствениот кој го објаснува тоа добро. Веќе имаме луѓе кои знаат да компјутеруваат, но понекогаш тоа не боли малку помош .. хаха гракс.


 10.   Керол dijo

  еј, убивајќи ја главата, обидувајќи се да ставам слика во мојот потпис и излезе дека е полесно отколку што мислев ... ВИ БЛАГОДАРАМ !!


 11.   Ричард dijo

  Здраво, јас сум од Перу и ти благодарам за вистината дека информациите се добри 🙂


 12.   Ricardo dijo

  Благодарам Вкупно !!!!!!!! 1… .Д вистинска благодарност. Долго ја барав оваа тема. Имам само еден проблем: сликата не може да се види ... Не знам зошто.


 13.   престанува dijo

  Одличен телесен одличен !!!!! Ми се допаѓа благодарение дека сте најдобри како вас, нема двајца, се надевам дека ќе ставате повеќе од овие совети


 14.   fabian dijo

  Многу добро вашиот тутор многу ми помогна. Го имав тој мал проблем долго време. Те обожавам. Добро е да ги испратите персонализираните пораки многу добра белешка


 15.   габриела моранте dijo

  извинете што го имам истиот проблем со потписот што сакам да го сменам и на крајот од различните бои немам зборовни опции што ги кажувате и покрај мојот стар потпис ви кажува само да заштедите или откажете, дали можете да објасните мене подобро?


 16.   Оцет убиец dijo

  Габриела, дали го доби списокот, но без „опции“? ако е така, тоа е многу ретко. Немам идеја што може да биде, извинете.


 17.   Валентина dijo

  Здраво, многу убаво, вашиот учител навистина имаше цело време обидувајќи се да го постави, но никој не го изразува или објаснува како вас ... благодарам! 😀


 18.   ме dijo

  Ви благодарам многу за овој мал совет, многу ми помогна и многу е лесно да се стават слики до потписот на живиот пошта во живо на прозорците. Се надевам дека можеби во друг мал туторијал тие ќе вклучат како да го модифицирате потписот, но користејќи повеќе html опции.


 19.   Оцет убиец dijo

  Мои е нешто што го чекам. Doе направам истражување на оваа тема и ќе направам туторијал ако е можно. Се најдобро.


 20.   ЛИДИ РИВЕРА dijo

  ОДЛИЧНО !!! КАКО ТОА ИЛИ ПОЈАСНО


 21.   авгус dijo

  Ви благодарам многу што го барав насекаде и конечно успеав да го постигнам благодарение на вас;).

  Ако не е многу да ве прашам, би сакал да ви поставам прашање што има врска со оваа тема.

  Поставувањето на сликата во потписот е многу корисно, но излегува дека секогаш кога ќе сакам да покажам слика треба да одам да го сменам мојот потпис повторно и од таму да го преместувам целиот текст за да изгледа добро, мислам на доста работа ...

  Дали има некој начин да ја поставите посакуваната слика (со користење на hotmail) во живо без да мора повторно да го промените потписот?

  Однапред ви благодарам за одговорот, чао ...


 22.   Оцет убиец dijo

  Нема идеја за август, вистината е дека практично нема информации за темата потписи во Хотмаил. Ова го добив од сликите откако се обидов многу пати и во моментов не знам за друг метод. Ако дознаете за нешто, би било многу добро ако ни кажете. Се најдобро.


 23.   авгус dijo

  Добро, ќе кодошам додека не најдам решенија ...
  Имам бивша која секогаш ми праќа слики од мачиња вметнати во нејзините мејлови (бирајте зошто многу и се допаѓаат, затоа завршив со неа, алергичен сум на тие бубачки, но тоа е друга приказна), прашањето е што Herе ја прашам за некои информации ...


 24.   Јулија dijo

  ок благодарам многу, поминав долго време обидувајќи се да го направам ова и толку е едноставно хахахха. благодарам уште еднаш


 25.   НЕНА dijo

  Одлично… супер објаснето…. Кршење на кокос и наједноставно решение .. многу благодарам


 26.   Claudia dijo

  и како да го сторам истото, но со јаху пошта?
  Благодарам!


 27.   орел dijo

  … Благодарам многу брат .... тоа е добро упатство


 28.   орел dijo

  .. Имам прашање ... не можете навистина да ставите музика или видео во порака за брза пошта ???


 29.   Оцет убиец dijo

  @claudia можеби направи туторијал.

  @eagle е нешто што чекам да го испитам.


 30.   Paul dijo

  ТЕ САКАМ! сериозно, благодарам илјада. Цело попладне бев со овој проблем ... добро половина час, но конечно го најдов одговорот! благодарам = Д.


 31.   Харолд dijo

  бакан, многу ти благодарам, добро што времето знае како да го направи овој мешун


 32.   alex dijo

  ое мажи во оваа верзија на hotmail во персонализиран потпис Не можам да испраќам музика. Сакам да ми објасните како можам да испраќам музика како позадина или друг метод преку hotmail. Јас ќе го ценам тоа, добро итен одговор 🙁


 33.   Разиел dijo

  Величествено, многу благодарам, не знам што би сторил без шефови, оваа страница е многу корисна, ќе им ја препорачам на моите другари, поздрав


 34.   Оцет dijo

  Воодушевен што ви помага, вистината е дека нема многу информации за тоа како да поставите слики во потписот за е-пошта


 35.   ЗДРАВО dijo

  И, како да ставам слики во моите пораки, дали имам многу убави пораки со подвижни слики и целата работа, но не можам да го сторам тоа, не знам дали сум надвор од темата и што, можам стави слики од каде било најди ме или што, како е тоа. А, како се прави тоа во gmail, не ми е јасно.


 36.   Бред Пит Гомез dijo

  Едно прашање, дали Пауло е маж или жена? Дали јас разбирам дека Винагре е човек по име Хавиер, МОLDЕ ДА МИ ОБЈАСНИШ:

  «Пауло искоментира:
  27-12-2007 [4:08]
  ТЕ САКАМ! сериозно, благодарам илјада. Цело попладне бев со овој проблем ... добро половина час, но конечно го најдов одговорот! благодарам = Д »


 37.   ненуфар dijo

  Здраво, мојот проблем е спротивен ... Како да ги отстранам сликата и потписот?


 38.   Вал dijo

  Леле благодарам! Беше толку лесно што ме изненадува, и учам неколку јазици со кодови, така што тоа е нешто влечење! Ви благодарам многу за информацијата што ме направи прекрасен потпис !!!!


 39.   ненуфар dijo

  НЕ МОOTАМ ДА ЈА ПОДАМ СЛИКАТА ……… АНСИС
  СИМБОЛИТЕ НА ЗЕМЈАТА Ми се појавуваат затемнети, ПОВЕЕ НЕ МОАМ ДА ЈА ВНАТРЕШУВАМ ДОСТАПЕНАТА СЛИКА И НЕМА ДОСЕГА, АКО МО CЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ, OUЕ ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ.


 40.   Клаудија dijo

  БЛАГОДАРАМ МНОГУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ми го спасивте животот со слика на XDU


 41.   жаруми dijo

  Здраво, направив чекори за да ставам слика креирана од мене, сакам да ја поставам на мојот личен потпис и ги правам чекорите што ги спомнуваш, а сликата излегува, но без никаква содржина, (мислам, не се гледа, само кутија што можам да ја зголемам или прави пекешо). а во аголот на горната лева кутија има мала кутија со три обоени фигури… ..

  Зошто не можете да ја видите мојата слика ???? ПОМОШ, ПОМОШ !!!!!!!!!!


 42.   Дион dijo

  Здраво
  Јас веќе го имам мојот личен потпис со сликата што ја сакам, сега сакам да вметнам музика во заднина, како да го направам тоа? Можете ли во оваа нова верзија? Ако одговорот е да, би го ценел ако можете да ми објасните.
  Многу Ви благодариме


 43.   Магди dijo

  Леле !! Не мислев дека е толку лесно и ја скршив главата ... сите овие информации беа многу корисни, ви благодарам ... Како можете да вметнете музика заедно со мојот личен потпис? ако е така, пиши ми те молам


 44.   мафијаш dijo

  ОДЛИЧНО!!!!!
  МИСЛАМ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ВРАТАМ ВО КЛАСИЧНИТЕ ПРОЗОРИ, ДА БИДАМ УПОТРЕБА ДА ПОСТАВАМЕ СЛИКА ВО МОЈОТ ПОТПИС, АМА БЕШЕ МНОГУ ФАСИЛ ...
  СТЕ GЕВЕСНИ !!!!!


 45.   Карлос Моралес dijo

  Здраво .. Па за оние кои не ја овозможуваат опцијата за уредување на потписот може да биде затоа што тие користат Firefox и оваа контрола не е овозможена во некои верзии на Firefox.

  Поздрав од Венецуела ..
  Користете Linux, користете LINUX MINT
  http://www.linuxmint.com


 46.   КАРОЛИНА dijo

  Ви благодарам!!!!!!!!!!!!!!!!
  Не знаете колку време требаше да побарате одговор.
  вие сте генијален
  те сакам!!
  хахаха
  благодарение


 47.   пијалак dijo

  здраво имам проблем затоа што ги следев сите чекори убиствен оцет што го дадовте за да ставите слика во мојот потпис и гној според сè беше во ред, но кога ја отворив поштата (си испратив е-пошта) се појавува само моето име и во сликата се појавува во бело, со црвена x во горниот лев агол (ТРЕБА ДА ЗАБЕЛЕШЕТЕ ДЕКА СЛИКАТА ПОДДРШУВА) ПОМОГНЕ !!!!! pes помина цела ноќ да открие како да го стори тоа и на крајот ова беа резултатите ... благодарам


 48.   Марко dijo

  Најголема благодарност, ова упатство ги реши проблемите на стотици од нас и дека за среќа успеавме да го најдеме вашиот блог.

  Уште едно прашање, дали може да се подобри квалитетот на сликата или од што зависи тоа, јас потполно го дизајнирав мојот потпис во Фотошоп, го прикачив на мојот простор како што вие препорачувате, сликата е со добар квалитет дури и пред да ја поставите и пренесете на мојот електронски потпис, но тогаш квалитетот малку се намалува, дали е тоа нормално?

  Ви благодарам уште еднаш


 49.   Оцет dijo

  Ако сликата беше многу голема, означувам дека е намалена и затоа е малку искривена, губејќи го квалитетот.


 50.   пијалак dijo

  здраво имам проблем затоа што ги следев сите чекори на тебе оцет убиец што си го дал за да ставиш слика во мојот потпис и гној според сè беше во ред, но за време на отворање на поштата (си испратив е-пошта) се појавува само моето име а на сликата се појавува во бело со црвено x во горниот лев агол (ТРЕБА да забележите дека сликата е со движење) ПОМОГНЕ !!!!! pes помина цела ноќ да открие како да го стори тоа и на крајот ова беа резултатите .. благодарам

  XFA ПОМОГНЕТЕ МЕ.


 51.   Кусанагуи dijo

  Ви благодарам, вистина е, многу добар придонес ^^


 52.   гвадалупе dijo

  Здраво, би сакал да ми помогнете да го променам името при испраќање е-пошта; тоа е, кога некое лице ќе добие е-пошта од мене, се појавува: Гвадалупе Меј Пачеко. Сакам да го модифицирам, дали може да ми помогнете, ве молам?

  Однапред ви благодарам многу.


 53.   велепредавство dijo

  ова xvr упатство за прашање моето прашање е следново како да ставите позадина со музика на оваа нова верзија на msn !!! Пред да можевте да ставите позадина со музика или други работи, но сега тоа е моето прашање, се надевам дека ќе можете да ми одговорите ... БЛАГОДАРАМ !!!


 54.   ФЕРНАНДО dijo

  БЛАГОДАРАМ


 55.   ЈАСМИН dijo

  Многу


 56.   Абелишио dijo

  JОЈОЈО ... благодарам ... околу дваесетина минути барав начин да поставам слика за фимрата ... и откако залепив стотици кодови и ништо !! ... одговорот беше толку едноставен ... .XD .... стариот трик за влечење ... хахаха ... многу тенкиус !!!


 57.   Шеј dijo

  Здраво, еј, како можам да ставам позадина музика во потпис на hotmail?
  Порано тоа беше можно затоа што всушност го имам со музика, но сега не дозволува да се менува, нема дури ни опција да го направам потписот преку HTML код, како што го правев претходниот.
  Ви благодарам за информацијата.


 58.   Оцет dijo

  @Shey мислам дека не е можно, ако дознаам нешто, го објавувам.


 59.   Петар dijo

  благодарам, фала, ти навистина ми одзеде главоболка што траеше 15 мин.


 60.   Санго Xt! На dijo

  Орале веј, ова се работи на ѓаволот, но благодарам за информацијата од голема помош, здраво!


 61.   Алекс dijo

  Ви благодарам пријателе за вашата помош долго време сакав да го сторам ова и страдав, но веќе се прегрнав.


 62.   СЕБАСМЕТАЛ dijo

  ова е добра страница за преземање вируси и други трикови што можете да ги користите во вашиот месенџер


 63.   камила dijo

  уји колку е добар твојот блок ... ова е голема благодарност што ми помогна да го ставам мојот потпис во е-поштата, благодарам од срце
  Чао


 64.   Nataly dijo

  оваа страница е супер. Ви благодариме за вашата помош!


 65.   generis_pa dijo

  JAJAJAJAJAA ..ДОБРОТО ВИНЕГРИЈА
  Единствено е тоа што резултираше за мене
  ЈЕЈЕЈЕЈЕЕEЕ ..
  ISЕ ЈА ПРЕПОРАЧАМ ОВАА ТЕХНИКА НА СИТЕ
  XAUUUUUUUUUUUUUUS


 66.   Лижавче dijo

  Хип Хип Ура.
  Одете цврсто што го обележав!
  Салао!

  Ви благодарам многу, и честитки за вашиот блог, одлично е!


 67.   Соди dijo

  Здраво чик @ s, би сакал да знам дали можете да ставите музичка позадина во потписот на новиот прозорец во живо msn hotmail. Ако знаете нешто за тоа, објавете го xfis. Гракс


 68.   JOSE dijo

  ЗДРАВО ОВОЈ ЧЕВЕР КОЈ ГО НАЈДОВ ДАЛГО ВРЕМЕ БАРАв ДАЛКИ ПРЕД БЛАГОДАРНОСТ SS


 69.   ракони dijo

  Здраво, поздрав, вашиот блог е многу добар, честитки. Направив како да ставам личен потпис, но не ми дозволува да го ставам линкот до мојот блог; Копирај залепи. можно е?


 70.   Оцет dijo

  @racons ако ја погледнете последната слика немав проблем да вклучам врска.


 71.   Кери dijo

  Хахаха, никогаш не помислив дека е толку едноставно !! Последниот половина час од мојот живот го поминав создавајќи HTML кодови и ништо не ми успеа!

  Ви благодарам многу!

  Бакнежи!


 72.   цвеќиња dijo

  Ви благодарам !!

  Неверојатно е колку беше лесно и колку тешко го ставија на други блогови!

  Хахаха!! благодарам многу!


 73.   volksx dijo

  ОДЛИЧНО!!!

  погледнете и побарајте повеќе што не можев и не дадов, сè додека не го најдов вашиот блог, ова 10 упатство, благодарам !!!!!!!


 74.   Sandra dijo

  ЗАБЕЛЕШКА Е ДА СЕ УПОТРЕБЕ ДА ЈА ИМАТЕ СО СЛИКАТА ПО Е-ПОСТА КАКО МНОГУ САКАМ И СИТЕ ВИ БЛАГОДАРАМ.


 75.   Хуго dijo

  Здраво и долго време барав како да ја отстранам сликата за личен потпис бидејќи не можев, ја ставив од претходната верзија на msn и сега сакам да избришам слика што ја имам како личен потпис, но не можам, Би сакал да знам дали можеш да ми помогнеш да го отстранам


 76.   unунис dijo

  фоаор знае како да стави музика во личен потпис !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! итно во новата верзија


 77.   Веро dijo

  Но, каков добар туторијал.
  Ви благодарам многу, барав еден за да објасните потписи на Виндоус Лајв.

  Многу добар придонес, работи совршено.


 78.   Гуз dijo

  Браво Браво !!! Имаш 10 со ова, јас ја барав проклетата опција веќе неколку дена и не можев, гракс.


 79.   Армандо dijo

  Благодарам многу!! Кој би рекол; повлечи и пушти.


 80.   ерика кетерин dijo

  Како можам да пишувам на сликата?


 81.   Оцет dijo

  Ерика не е можно да се направи она што го сакате со потпис на hotmail.


 82.   Алан Ортиз dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЗА ВАШАТА ПОМОШ. Не знаете како битката да може да го ставите мојот личен потпис ГРАКАС ^ _ ^


 83.   Но dijo

  Ви благодарам многу за објаснувањето!

  Сулу2


 84.   saul dijo

  Благодарам !!


 85.   Дувал соби dijo

  Фала пријателе, супер лесно, многу брзо и научив нешто ново денес today поздрав од Венецуела


 86.   рамон мурило dijo

  Здраво, како си? Прашањето ми е следново, што се случува е да имам потпис на е-пошта, но кога испраќам е-пошта до контакт, мојот потпис на е-пошта се појавува одделно како проред, како можам да го сторам тоа за да се појави континуирано, благодарам и Поздрав.


 87.   Хорхе Санчез dijo

  Благодарам мојот пријател. САМО Она што ми треба


 88.   поморска121 dijo

  Имав персонализиран потпис во месенџер, решив да го сменам, па го избришав, сега не можам да ставам друг, не можам да напишам ништо во тој дел, а уште помалку да поставувам слики, односно да е блокирана страницата , Ти благодарам за секоја помош. Благодарам


 89.   Мисато Кацураги dijo

  Благодарам многу!!!! Отпрвин ме чинеше ужас да го модифицирам затоа што се чинеше дека е замрзнат (финтата е да напишете нешто следно, кога ќе избришете дека ќе можете да го избришете она што беше порано) и кога сакав да ставам слика нема начин! Благодарение на вашиот трик успеав =) Ви благодарам многу


 90.   БИДЕ ЈАС ЈАС dijo

  САМО ДА ГИ БЛАГОДАРАМ ОВИЕ ЧЕКОРИ СЕ ДОБРИ, НЕ МОLDЕ ДА ГО ПРАВАМ, АМА ВАORTНО Е ШТО СЛИКА СЛИКАТА НА ВЕБ-СТРАНА, ВО МОЈОТ СЛУЧАЈ ЈА ПЛОДИРАВ СЛИКАТА Дури и FTP, ТОА Е КОПИРАН, ПОСТАВУВАМ ВО МОЈАТА Е-пошта, спасив И ПОДГОТВЕН, БЛАГОДАРАМ И СРЕА


 91.   Габриел ГРГ dijo

  Одлично, пријателе .. многу добро детално. Сакав да го сторам ова некое време .. Потписот на сликата беше поставен на FaceBook (се додека ѓубрето не ми беше корисно).


 92.   Габриел dijo

  човеку, многу корисно тоа што го објави, многу ми послужи. благодарам на сите срце


 93.   lo0ve liez во азец dijo

  Дали некој знае како да ставам музика во е-поштата што ја праќам ????


 94.   ФАБИЈАН dijo

  Ајде да ве честитам… јас сум независен и имам мало мало ... така да сеуште ја немам мојата веб-страница… и ова ми дава на мојата компанија многу повеќе професионализам…
  БЛАГОДАРАМ, НЕ ЗНАЕШ ШТО МИ МИ ПОМОГНЕШ.
  ФАБИЈАН ЛУЦЕРО


 95.   Шевченко_18 dijo

  Пучица, колку е топла твојата порака, ми помогна износот по пребарувањето и пребарувањето на крајот некој стави што е добро вибрации, продолжи вака, така сите имаме корист хехе


 96.   Макс. Несреќа dijo

  Ви благодарам, вистината е дека е пријатно кога ќе ви ги објаснат работите толку јасно како овде


 97.   ОРЛАНДО7 dijo

  Сакам да знам ако има каква било програма за уредување на изворот (писмо) и сакам да го знам името што е моето прашање и мислам дека ако има бидејќи сум ги видел потписите на моите пријатели со различни .
  ПОТОА ГО ПОВТОРУВАМ МОЕТО ПРАШАЕ
  Дали има некаква прерама за уредување на изворот на потписот Д-том-пошта и што се нарекува?

  WЕ БИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ И ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА ВНИМАНИЕТО
  ПОЗНАТИ
  И СЛУЧАЈ ТУКА НЕ МО ДАВААТ МОЈА Е-пошта
  Г ГУТЕН МО CЕ ДА МЕ ДОПОЛНИ


 98.   Алекс Картер dijo

  Ви благодарам навистина, информациите содржани беа многу корисни, ви честитам, тие се премногу јасни и пред се помагаат затоа што се визуелни!


 99.   леуфи dijo

  (¬_¬) ах .. како да го поделам екранот на два дела ??


 100.   леуфи dijo

  заборави на тоа…


 101.   Ed dijo

  Ви благодарам многу, многу ми служеше.


 102.   Валери dijo

  Здраво, вистината моја почит, по два дена борба го постигнав тоа, и благодарение на вас. Доаѓа годишнината од венчавката на мојот сопруг и мене и би сакал да ви дадам детал, не знам дали може да биде како слика, ставете музика во заднина што се репродуцира автоматски кога ќе отворам е-пошта што ќе ја испратам ... може тоа? тоа е за истата верзија, Windows live hotmail ... ве молам кажете ми дали можете ....


 103.   Оцет убиец dijo

  Валери не може да додаде музика за жал.


 104.   СТЕЛА МАРИС dijo

  ОДЛИЧНО!!! ВИ БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЗА ТОВ ЕДНОСТАВНО И МНОГУ ДОБИСТИРАНО Туто. БЛАГОДАРАМ МНОГУ!!! ЈАС ГО НАПРАВИВ !!!


 105.   Неш dijo

  Човече, ти ми помогна како да немаш идеја. Благодарам


 106.   габи dijo

  Здраво!!!! Би сакал да знам како можам да ставам позадина на windows live месенџер во делот каде што се појавуваат сите мои контакти. Сум го видел тоа ако може, но не како што би го ценел ако некој ми кажеше како !!!!! благодарам поздрав


 107.   ANАН dijo

  Здраво, ЗАБЕЛЕШКА ДЕКА БЕШЕ НАВИСТИНА ЕДНОСТАВНО, НО ТОА Е САМО ПРВ ПАТ. МО ОТКАКО САКАВ ДА ЈА ПРОМЕНАМ СЛИКАТА НА МОЈАТА СМЕТКА, ЈА ВРЕДАВ КАКО ЈА ПРАВАВ ПРВАТА, АМА СЕ ПОЈАВУВА НА ПОСТАВНАТА СТРАНА НА МОЈАТА СМЕТКА ОД МОЈ ПРОСТОР. ВЕ МОЛИМЕ ПОМОГНЕТЕ СО ТОА, ALLЕ ВИ БЛАГОДАРАМ СИТЕ LИВОТ. ATTE… JANN


 108.   Адријан dijo

  КОНЕЧНО пристоен одговор

  Ви благодарам !!!!!!!!!!!!!!


 109.   АНА РОЗЕ dijo

  Здраво, ви благодарам за вашите вредни информации затоа што без вашите придонеси не би можел да ставам слика во мојот потпис .-


 110.   NaTyS dijo

  Не успеав да додадам слика на мојот потпис, кога ја влечам сликата ми се појавува како кога некој ќе ги најде да ја преземе, се појавува само сликата и со опциите погоре за печатење, зачувување итн. Не знам како да го поставам. Ви благодарам


 111.   Ајлин dijo

  Ви благодарам многу …… многу паметно


 112.   Себастијан dijo

  пфф други !!!!!
  Го барав насекаде ...
  Ставам код html xD
  salu2


 113.   Diana dijo

  Ви благодарам многу за помошта !! вашето упатство е многу добро


 114.   Клаудија dijo

  Многу благодарам !! Веќе подолго време ги сакам овие информации!
  Хаус


 115.   круговите dijo

  Ви благодарам многу многу е првиот туторијал кој работи.
  благодарение


 116.   Дилијани Медина Дијаз dijo

  Ви благодарам многу, ми помогнавте многу !!!! благодарам ... Само што требаше да го применам чекорот на поминување на сликата со влечење до прозорецот за потпис !! ти благодарам многу!!

  поздрав од> Венецуела


 117.   часки2 dijo

  Прво на сите, ви честитам за работата. навистина сте варвари! но имам проблем. Првиот е дека на мојата 50-годишна возраст ми се дадени компјутерски науки и второто што го направив чекор по чекор она што го велиш за да ставиш слика во мојот потпис. Досега добро. Проблемот настанува кога ќе ја препратам е-поштата за тестирање и, кога ќе ја отворам, добивам бела кутија со црвен крст. Како да го поправам ова? Знаете ... жена, 2 години и се обидува да научи. Би го ценел вашиот брз одговор. Ви благодарам многу однапред и што кажав, дали сте варварски со компјутерската наука! и многу јасно објаснување.


 118.   верошантална dijo

  Здраво, многу ви благодарам што го поминавте бакшишот !!! Гледав насекаде и ништо! додека не ја пронајдов оваа страница, ви благодарам!

  Честитки!


 119.   хаски dijo

  Гарсијас. Го имам. Јас бев обидувајќи се да ставам слика во движење. Продолжете со оваа страница ми помогна за многу прашања. Се најдобро


 120.   Оцет убиец dijo

  @Chasky мило ми е што го најдовте решението


 121.   Хорхе Моралес dijo

  Одлично ... одлично ... благодарам многу, бев многу корисна


 122.   DAVID dijo

  !! БЛАГОДАРАМ АКО БИЛЕ ПОМОГ ...
  НО ВО МОЈ СЛУЧАЈ СО ПРОЗОРИ ВО ИВО, НЕ МОLDЕ ДА СЕ ВНАТРЕШУВАМ СЛИКА ПОРАДИ ДА НЕ ЈА ОБЈАВАВА ЛИНИЛАТА ВО ОПЦИЈА ЗА ПАСТА.

  ДОБРО ГО РЕШУВА ОВОЈ НАЧИН
  ОТКАКО ОТВОРИМЕ ДВЕ ПРОЗОРЦИ, ЕДЕН СО ПРОЗОРИ ВО ОПЦИЈА КАДЕ МО CЕ ДА ГИ ПИШУВАМЕ ПОТПИСОТ И ДРУГИОТ ИНТЕРНЕТ ПРОЗОРГ КАДЕ ИМАМЕ СЛИКА КОЈА САКАМЕ ДА СЕ ПАСТИМЕ. Изберете ја сликата и копирајте ја,
  ПО ПОЗНАЧКИТЕ ПОТПИС КАДЕ САКАТЕ
  КЛУЧНА КОНТРОЛА НА СЛИКА + V И ILLЕ БИДЕТЕ СПРЕМЕНИ ВАШАТА СЛИКА Е СЕ ЛИСТИ ВО ВАШИОТ ПОТПИС.
  Се надевам дека ќе служи многу ...


 123.   Brenda dijo

  утааа со оцет мајка ти честитам ти си илјада помош хехе нема да бидам исмејување затоа што никој не ми кажа како да ставам цртежи хахаха ми кажаа илјада начини но бидејќи го имам во живо не можев ИЛOАТНА БЛАГОДАРНОСТСССССССССС
  КДТБ


 124.   alex dijo

  БЛАГОДАРАМ ДА ГО БАРАВ ОВАА ИНФО НЕ ГО НАЈДАВ КАКО ТВ


 125.   Мајара dijo

  Здраво

  Ви благодарам. Имав време да барам како да го ставам мојот потпис повторно и ништо. За среќа го најдов вашиот учител и освен што е многу лесен, тоа е одлично.

  Илјада илјади благодарност беше одлична идеја.

  најдобри денови

  бакнежи


 126.   Carina dijo

  благодарам многу!!!!!! Оваа информација ми беше корисна, вие ме направивте среќен за тој ден.


 127.   Хулио dijo

  Ви благодарам многу, ви благодарам за споделувањето.


 128.   Laura dijo

  Благодарам многу!! Многу добро вашето објаснување! Но, имам проблем 🙁 кога ја влечам сликата, таа не се копира во прозорецот во живо на прозорците… покажувачот се менува во пресечен круг и не можам да го испуштам. Како да го направам тоа? (сликата е на една страница)


 129.   весело dijo

  Ви благодарам многу за помошта, ми беше многу корисно. Ви благодарам што споделивте.


 130.   лошо dijo

  да !!!!! Ви благодарам, бевте многу корисни, го ценам и Среќен Божиќ


 131.   Mauro dijo

  Здраво, навистина голема помош, имам проблем, како да направам сликата да излезе поголема, да работи слика во Core, да ја обеси во Picasa, излегува како потпис добро, но мало девојче би сакал да знам како да направете го да расте без тоа да се деформира, бидејќи кога ќе се зголеми, се деформира и изгледа ужасно. Мислев дека на некоја веб-страница можам да ставам поголеми слики, но не можам да најдам, се обидував со јадрото и со ништо, го чекам твојот одговор, многу ти благодарам, се надевам.


 132.   сенка dijo

  добри вибрации и благодарам


 133.   Тери dijo

  Ви благодариме за сè .. добро објаснување
  Ви благодарам, но јас би сакал да ставам позадина каде што можам да пишувам на позадината, би ја ценел многу
  ако можеш да ми помогнеш
  благодарам за се !! Збогум, ќе ја посетам оваа страница.


 134.   ANАН dijo

  ЗДРАВО, ИМЕТО Е ЈАНЕТ И САКАМ ДА ЗНАМ АКО МОANЕ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ДА ЈА ПРОМЕНАМ СЛИКАТА КОЈА ЈА ИМАМ ВО МОЈОТ ПОТПИС ВО МОЈАТА ХОТМИЛ СЕ ОБИДАВ, АМА Е БЕСПЛАТНО, МОLDЕ ДАЛИ МИ ДАВЕТЕ НЕКОЕ РЕШЕНИЕ?
  Thanks.


 135.   Марсла dijo

  Здраво!
  Имам хешо процедура да ставам слика во мојата fma, но таа не е поставена, тој ја влече како што велиш, но тој едноставно не сака да направи што?


 136.   Каролина dijo

  Здраво! Благодарам Многу ми помогна! ... иако би сакал да знам како да ставам слика, како букви на пример, што имаат сјај и слични работи што се движат? Се обидувам да ја копирам таа слика и таа нема да ми дозволи = С.
  Ми кажува дека треба да го копирам во мојот простор, но не знам како да го ставам во мојот простор? = (благодарам за вредната помош! =) Керол


 137.   џогели dijo

  Чивере брат, ти си најдобриот, твојот блог е разбирлив како што треба, можам само да кажам дека оди напред и со среќа во целиот оцет ок. Ангел


 138.   КАРМЕН dijo

  леле »» одличен. лесно објаснување БЛАГОДАРАМ.


 139.   Еми dijo

  здраво оцет изглед, ги направив сите чекори и ако ставам слика во мојот потпис и сè што е кул, но испратив е-пошта и не можете да ја видите сликата што се случи !!!! Што направив погрешно? Ја преземав сликата од hi5 дали е тоа?


 140.   лиз залдивар dijo

  Здраво, многу ви благодарам, информациите беа многу корисни, но знаете дека имам мал проблем да бидам на страницата и да го уредувам мојот потпис ако се појави сликата, но при испраќање е-пошта таа повеќе не се гледа
  Може ли да ми помогнете, ве молам

  благодарение


 141.   Мири dijo

  Фала !!! Пред мене ми работеше со Копирај слика и залепи ја, но сега е поинаку. Ви благодариме за советот!


 142.   Луис dijo

  Ви благодарам за советот, добро тие велат секој ден ќе научите нешто ново, затоа што веќе се обидов на други начини, но не излезе, но со цртежи да.


 143.   Аелајдна dijo

  Ви благодарам многу really навистина не ме чинеше ништо за да го направам тоа многу добро објаснување, одлични слики за објаснување, мора да бидете навистина неверојатен учител!.


 144.   АЛЕЈАНДРОВ ГОНЗАЛ dijo

  … БЛАГОДАРАМ ЧОВЕК… TA Q СЕГА ГО ЗНАЕТЕ .. АМА СЕ ИСБОРУВАМ СУВ… .ЛЕГИТЕ ПРИЈАТЕЛИ?…


 145.   Франси dijo

  Одличен придонес, од сите страници што ги посетувам за да додадам слика на мојот потпис на Hotmail, ова е единствената што навистина ми даде корисни информации, многу благодарам


 146.   Mia dijo

  ммммм ми помогна да ја копирам сликата, но кога ќе кликнам на зачувување и напишем нова е-пошта МОЈАТА СЛИКА СО ПОТПИСОТ НЕ СЕ ОБЈАВУВА !! помогни те молам


 147.   бигкето dijo

  Беше многу корисно, ви благодарам многу


 148.   Starвездено бебе dijo

  СУПЕР, многу ти благодарам за твоето објаснување


 149.   Означи dijo

  Супер кул… Благодарам!


бул (точно)