Како да уживате во Бразил 2014 од каде било во светот

Фифа 2014 на Интернет

Оние кои се претплатници на услугата Кабелска или Сателитска телевизија, ќе бидат задоволни со сигналот што го добиваат за да уживаат во секоја од игрите што се моментално достапни во целосна егзекуција на СП 2014 во Бразил; Но, што се случува ако ја немаме договорено оваа услуга?

Не е неопходно да припаѓате на елитата со гореспоменатите услуги за уживање и интеракција со Светското првенство во Бразил 2014 година, туку неколку елементи што денес можат да бидат присутни на дланката на наша рака. Без разлика дали користиме мобилен телефон, таблет или компјутер со Интернет конекција, на еден или друг начин ќе имаме можноста да се знае што се случува токму во овој момент со секој од натпреварите на овој Мундијал; Следно ќе споменеме 5 алтернативи што можете да ги користите за да знаете неколку интересни аспекти на овој Светски куп во фудбал.

1. Најважните моменти од Бразил 2014 на FIFA.com

Првата алтернатива што ќе ја препорачаме е токму оваа, односно посета на официјалниот портал на FIFA.com. Thereе бидат прикажани подетални информации за секој од натпреварите што се во тек, како и за тимовите учеснички, државата во која се наоѓаат, игрите што се играат, следниот што ќе се развива меѓу неколку други податоци.

ФИФА 2014

Најголемата погодност на овој портал FIFA.com е исто така на различни јазици, да се биде во можност да се избере оној што е ваш по ваш избор и со најголемо разбирање.

2. Гласајте за вашиот омилен на Harkable

Кога зборуваме за вашиот омилен тим, повеќето луѓе сигурно ќе посакаат поддржете го оној што припаѓа на вашата земја. Ако е така, ви препорачуваме да одите на официјалната врска на апликацијата креирана од Харкебл, каде што треба само да твитате, поддржувајќи ја земјата по ваш избор.

Зачудувачки Бразил 2014 година

Овој метод на гласање е се смета како „виртуелен аплауз“, каде што се прави единствениот обид да се покаже предноста што fansубителите на фудбалот ја имаат за одредена екипа; На страните на екранот ќе најдете неколку стрели, што ќе ви помогне да пронајдете друга игра што ќе се извршува многу скоро.

3. Потпрете се на социјалната мрежа Фејсбук

Фејсбук не можеше да остане зад ова фудбалско натпреварување, имајќи создаде посебна страница за ова кои можете да ги посетите за да дознаете повеќе детали за тоа што се случува во овој прецизен момент со водење на различни игри.

Како да сте пред некој спортски растер, таму се восхитував на неколку пораки за записникот најважно од секоја игра на овој Мундијал Бразил 2014 година.

4. Инциденти со користење на Google Glass

Оваа опција може да се смета само за елитистичка, бидејќи веќе многу малку луѓе може да ја имаат Тие дојдоа да ги набават овие очила од Google; Ако е така, тогаш треба да ги искористите и да ги следите чекор по чекор, најдобрите и најважните инциденти на Светското првенство во Бразил 2014 година.

Google Glass во Бразил 2014 година

Она што ќе му се восхитувате ќе биде претставено главно во леќите на овие очила на Google, информации што вклучуваат различна статистика на емитуваните игри, оние што се спроведуваат во моментот и оние што се закажани за претстојниот датум. Очигледно нема да можете да прегледате игра со овие очила, но ќе бидете свесни за резултатот на секое од нив „на прв поглед“.

5. Namez за подобро да ги запознаете протагонистите на играта

Ја оставивме последната алтернатива затоа што е најинтересна од сите; само треба одете на овој линк (што е официјална страница на нејзините креатори) или, исто така, стекнете ја апликацијата за мобилни уреди.

Имез во Бразил 2014 година

Таму ќе се восхитувате на секоја од групите што учествуваат на овој Бразилски куп 2014, можејќи да изберете која било од нив што ве интересираат. Подоцна Тимовите учесници ќе се појават во секоја од овие категории, треба да ја изберете земјата што сакате да ги запознаете нејзините играчи. Интересната работа за тоа се наоѓа во името на секој од фудбалерите, затоа што кога ќе кликнете на мал звучник ќе го слушнете името на секој од нив.

Посветивме цел напис да се обидеме дознајте повеќе за СП 2014 во Бразил, исто што е во полн ек и сигурно дека не сакате да пропуштите ниту еден инцидент за да имате тема на дискусија со пријателите и семејството.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.