Како да уредувате фотографии на iPad како графички про

уредувајте фотографии на iPad

За оние луѓе кои се чувствуваат мотивирани да направат една или друга модификација во нивните слики, имаме пријатно изненадување, кое доаѓа од раката на апликацијата што Willе ни помогне лесно да ги уредуваме фотографиите на iPad.

Претставен како «PicStick - Премиум уредник на фотографии» Според нејзиниот развивач, името на премијата не ве плаши во кое било време, бидејќи апликацијата (за момент) е објавена и можете да ја користите целосно бесплатно при уредување фотографии на iPad. Постапката за извршување на оваа задача е многу лесна и едноставна за извршување, затоа чекор по чекор ќе ја споменеме секоја од опциите што ќе ги најдете од моментот кога ќе ја преземете.

Како да ја користите апликацијата за уредување фотографии на iPad

Прво, мора да отидете на линкот за преземање за „PicStick - Премиум фото уредник“, каде што ќе ја најдете соодветната икона за преземање и инсталирајте ја апликацијата од Apple Store; Сигурно ќе мора да ја напишете безбедносната лозинка, нешто што многу луѓе обично го користат за да избегнат некаков вид на случајна инсталација од најмалите (кога нивниот iPad е доставен).

Откако ќе ја инсталирате оваа апликација ќе најдете интерфејс во вертикална положба; Поради оваа одлика, апликацијата е компатибилна и со iPhone, така што задачата за уредување фотографии на iPad може да се изврши и на мобилните телефони на Apple со истата алатка.

Првиот екран за добредојде што ќе му биде прикажан на корисникот сугерира фотографирање со камерата или едноставно изберете која било од фотографиите и сликите што се хостирани на мобилниот уред. Ако изберете режим на камера, подоцна мора да направите сликање со задниот или предниот дел; Оваа последна алтернатива е омилена кај многумина, бидејќи со неа е можно да се симулираат толку скапоцените слики „селфи“ кои во денешно време станаа модерни во различни делови на светот и со различни видови специјализирани мобилни уреди.

Откако ќе ја фотографирате, ќе треба да изберете дали сакате да ја користите или сакате да направите уште една слика, нешто што може да се направи со копчињата прикажани на дното (лево и десно) на интерфејсот на оваа апликација.

Кога веќе сте ја одбрале сликата или фотографијата (направени од камерата или избрани од вашите домаќини слики), ќе најдете нов екран со 3 копчиња на дното, што ќе ви помогне:

  • Вратете се во Домот на апликацијата.
  • Започнете со уредување фотографии на iPad.
  • Зачувајте ја сликата.

Бидејќи нашата цел е да уредиме фотографии на iPad, тогаш за момент ќе ја избереме 2-та опција. Откако ова ќе биде готово, ќе најдеме интерфејс во кој вашиот екран продолжува да стои исправено. Ова може да биде мал проблем за многу луѓе затоа што секогаш е полесно да се работи во хоризонтален интерфејс. Во секој случај, сè е малку да се навикнеме на оваа алатка, бидејќи најголемата алатка се наоѓа во секоја од функциите што ќе започнеме да ги користиме од овој момент.

уредувајте фотографии на iPad 01

Лента ќе се појави на дното на сликата, каде што голем број на алатки кои ќе ни помогнат да уредуваме фотографии на iPad на многу лесен и едноставен начин. Секојпат кога ќе избереме која било од нив, веднаш ќе скокнеме на друга лента како поткатегории.

Ефектот се применува во реално време, така што еден допир веднаш ќе ни го покаже конечниот резултат на избраната фотографија. Ако не ви се допаѓа овој ефект, морате допрете повторно за да го деактивирате. На горниот дел од интерфејсот, ќе се појават 2 дополнителни опции, кои ќе ви овозможат да "примените" или да се вратите на "уредникот", последната опција е онаа што ќе ја искористиме за да ја прегледаме општата лента со опции, претходниот екран без примена на какви било промени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.