Како да ја преземете новата верзија на Office компатибилна со Windows 10

Windows-10

Пред неколку недели мојот партнер Родриго ви покажа како можеме преземете ја верзијата за технички преглед на Windows 10 да одат на тестирање на сите новости и флуидноста на новиот оперативен систем од момците од Редмонд. Јасно е дека Мајкрософт издава само добри верзии на секои две верзии. Виндоус 7 беше и продолжува да биде одличен оперативен систем, додека со Виндоус 8 и 8.1 се случува спротивното со споменатите плочки за контрола на оперативниот систем.

Една од главните новини што ни ги носи Виндоус 10 е тоа што ќе биде мултиплатформа, односно тоа ќе бидат достапни и на работната површина, на нетбуки, таблети и паметни телефони. Покрај тоа што е мултиплатформа и оваа нова верзија на Windows да се шири брзо меѓу сите компатибилни компјутери, Мајкрософт ќе им овозможи на сите корисници на Виндоус 7 и 8 да се ажурираат во текот на првата година целосно бесплатно.

Оваа мерка сигурно придонесува за Виндоус 10 забрзано се шири меѓу оперативните системи што најмногу ги користат корисниците на штета на Виндоус 7 и 8.1. Оваа нова верзија ни носи и нова компатибилна верзија на Office 2016, чиј интерфејс е многу поедноставен, така што корисниците не гледаат компликации или тешкотии при користењето на оваа одлична алатка за автоматизација на канцеларијата. За да го преземеме, можеме да одиме директно во продавницата за апликации Виндоус или да кликнеме на врските што ќе ви ги покажам подолу.

Преземете го Microsoft Word компатибилен со Windows 10: Microsoft Word.

Преземете го Microsoft Excel компатибилен со Windows 10: Microsoft Excel.

Преземете го Microsoft PowerPoint компатибилен со Windows 10: Microsoft Powerpoint.

И Windows 10 и оваа верзија на Office се скоро во фаза на пред-издание официјално, кои ја поминаа бета-базата, но сепак може да содржат грешки или да висат додека двете верзии не бидат целосно полирани и подготвени да стигнат до корисниците официјално и дефинитивно.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Sandra dijo

  Но, ако не ви дозволи да ги уредувате документите, ќе ви побара канцеларија 365 за да ги купите. Зарем не знаете некоја канцеларија што е бесплатна за прозорец 10 и која можам да ја уредувам и сето тоа? благодарам

 2.   Sandra dijo

  но ако тој ве замоли да купите канцеларија 365 за уредување на документот, не знаете никаква канцеларија што е за мојот компјутер што е прозорец 10 и која е бесплатна и дека можам да ја користам. благодарам