Како да ја смените стандардната апликација за галерија на Андроид во QuickPic

QuickPic

Денес ви донесуваме нова апликација за оперативниот систем Андроид, доколку Апликација за галерија што доаѓа по дифолт е овој систем не ве убедува. Јасно е дека апликациите што по дифолт се инсталирани во оперативните системи на нашите мобилни уреди тие не се секогаш обожувани од сите корисници. 

За сите оние корисници на кои не им е пријатно со апликацијата Андроид Галерија, Ние претставуваме алтернатива на тоа што се нарекува QuickPic.

Апликацијата QuickPic е алтернатива што ќе ни овозможи да управуваме со фотографиите и видеата што ги правиме со нашиот мобилен уред што работи со оперативниот систем Андроид. QuickPic веќе е на верзијата 4.0 и е достапен за преземање бесплатно од Google Play Store.

теми-QuickPic

Оваа апликација е 100% компатибилна со мобилни уреди кои имаат инсталиран Андроид систем од нејзината втора верзија. Во оваа апликација ќе можете да направите резервни копии на вашите фотографии во облакот што ги посочуваме. Исто така, има поддршка за брзата сцена на папки, можност за сортирање папки по големина или поддршка за сметки на Google за најавување. 

Па сега знаете, ако сте уморни или уморни од апликацијата Галерија на вашиот мобилен уред и сакате да му дадете на вашиот систем новини, преземете ја апликацијата QuickPic и започнува да ја испитува неговата работа, бидејќи, како што видовме, прави многу повеќе активности од оние што доаѓаат стандардно во системот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   uygtuyg dijo

    Оваа смешна страница единствено што прави е да ја рекламира апликацијата. Каде е постапката, така што апликациите ќе престанат да ја прикажуваат опцијата за поставување фотографии преку стандардната галерија, но исто така и да покажуваат брза слика?