Насекаде FM. Како да креирате сметка на Anywhere.FM за да ја слушате вашата музика насекаде

Насекаде се вчитува fm

Aникаде FM е онлајн апликација преку која можете да ја вчитате целата своја музичка колекција за да ја слушате подоцна од каде и да имате Интернет-врска. Системот е исклучително едноставен. Создавате сметка, во само три чекори и започнувате да ја поставувате вашата музика Насекаде. ФМ, тогаш можете да го слушате со онлајн плеерот од истата веб-страница без да инсталирате ништо и целосно бесплатно. Услугата е сè уште во бета фаза, односно е во тестирање и финалната верзија сè уште не е објавена, но во моментот нема познати проблеми и работите правилно.

AПред да видиме како да креирате сметка и да испраќате песни на кое било место. ФМ, ајде да видиме неколку работи што треба да ги имате предвид:

 • На кое било место FM сте развиени со Flash 9 и поради тоа не работи правилно на оперативните системи на Линукс. Неодамна Adobe ја издаде верзијата на Flash 9 за Linux, но оваа верзија не е целосно функционална и иако ви овозможува да ги репродуцирате песните зачувани на кое било место. ФМ не ви дозволува да поставувате датотеки на апликацијата. Значи, ако сакате да ги вчитате своите песни на кое било место. ФМ ќе мора да го сторите тоа од оперативен систем што е целосно компатибилен со Флеш 9.
 • Нема ограничување за поставување песни, барем засега и додека трае бета верзијата. Во иднина, бројот на поставувања може да биде ограничен или наплатен за премиум сметка (со повеќе привилегии).
 • Вие нема да можете да ја преземате музиката што ја поставувате на Anywhere FM, само пуштете ја, Можеби ќе се запрашате, тогаш што може да ми направи anywhera.fm? Па, на пример, да ја слушате омилената музика од вашата канцеларија само со поврзување на www.anywhere.fm и внесете ја вашата сметка.
 • Насекаде FM е потполно бесплатен. Како што кажав во претходниот дел, можеби во иднина тие ќе наплатат за користење на премиум сметка од која се заклучува дека ќе продолжи да има нормални бесплатни сметки, но со некои ограничувања (како што е бројот на поставувања).
 • Насекаде ФМ е на англиски, но тој е исклучително лесен за употреба. Laterе видиме подоцна дека знаењето на значењето на неколку зборови ќе го совлада.
 • На кое било место FM поддржува само MP3 песни, па ако имате песни во друг формат, како wma или wav, ќе мора да ги конвертирате за да ги поставите. Можете да користите а конвертор преку Интернет да ги конвертирате вашите теми од еден во друг формат.

BПа, ако грешката ве гризна, ајде да видиме како да креирате сметка и да ги поставите вашите песни со овој мини чекор по чекор прирачник:

Насекаде Прозорец за добредојде на FM

1-ви) Првото нешто е да се оди каде било.fm. Кога страницата ќе се отвори, ќе се појави прозорец за добредојде (Добредојдовте на кое било место.ФМ) во кој тие ве известуваат за три главни функции на Anywhere FM кои се:

 • Оди нагоре целата ваша музичка колекција («Поставете ја целата своја музичка колекција»)
 • Играј каде било со најдобриот веб-музички плеер („Пуштете го насекаде на најдобриот веб-музички плеер“)
 • Откријте нова музика преку Пријателско радио („Откријте нова музика преку Пријателско радио“).

2-ви) Кликнете на синото копче на кое пишува „Уживајте!“ (што значи „Уживајте!“) за да го затворите прозорецот за добредојде и потоа погледнете го жолтото копче „Пријави се“ во горниот десен агол на прозорецот Anywhere FM.

Создадете сметка со Anywhera FM

3-ви) Кликнете на ова копче за да креирате сметка и ќе се отвори прозорец во кој мора да го внесете корисничкото име што ќе го користите во Насекаде. ФМ и лозинка (лозинка). Многу е важно да бидете внимателни кога ја пишувате вашата лозинка, бидејќи регистарот не ве принудува да ја напишете во дупликат и ако при пишувањето на лозинката направите грешка, тогаш нема да можете да ја внесете бидејќи не знае која лозинка ти заврши пишувањето. Затоа, изберете корисничко име и лозинка и запишете ги за да не заборавите, бидејќи нема да добивате е-пошта со потсетник за лозинка или слично.

Создадете сметка на FM на кое било место

Кога ќе ги внесете вашето име и лозинка, кликнете на копчето "Креирај" за да ја креирате вашата сметка.

Y со тоа веќе ја создадовте вашата сметка. Сега да видиме како можеме да испратиме некои песни потоа слушајте ги од каде било со пристап до Интернет преку Anywhere FM.

1-ви) Кликнете на копчето "Подигни" во долниот десен агол.

Копче за нагоре MP3

Следниот прозорец ќе се отвори со наслов „Изберете ги датотеките што ќе се вчитаат со www.anywhere.fm“ и како што покажува неговото име во него, ќе треба да ги избереме музичките датотеки што сакаме да ги поставиме на Anywhere.FM, запомнете дека поддржува само MP3, затоа не обидувајте се да поставувате датотеки во друг формат освен овој.

Избирање MP3-датотеки за поставување на насекаде.FM

2-ви) Кога ќе ги изберете датотеките, кликнете на копчето "Отвори" и ќе започне поставувањето. На следната слика можете да видите како се рефлектира статусот на поставување во сината лента што се појавува подолу и во процентот десно.

Се поставуваат песните во Anywhere FM

3-ви) Кога ќе завршат со поставување на сите mp3-а, ќе можете да ги видите во централниот дел на веб-плеерот Anywhere FM.

AnyWhere.FM Центар за веб-плеер

BПа, тоа е тоа, само треба да ја изберете песната што сакате да ја репродуцирате и да го притиснете копчето Play. Во идните упатства ќе видиме чекор по чекор како да ги оцениме нашите песни за да можеме да ги класифицираме, како да се движиме низ каде било. ФМ да ја знае музиката што ја слушаат другите корисници или како да го конфигурираме нашиот плеер да го менува својот изглед, меѓу многуте други работи. Дотогаш, се надевам дека ова мало упатство за чекор по чекор ви беше корисно. Поздрав од виноградо


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Mayra dijo

  Здраво! Дали знаете дали плејлистата што е создадена може да се постави на нашиот блог или веб-страница?
  Ви благодарам! = Д