Како постојано да репродуцирате видеа на YouTube

автоматско репризирање на видеа на youtube-повторување на youtube

Никој не го промаши тоа YouTube е главната платформа каде можеме да најдеме практично секаков вид на видео што го бараме. Yahoo веќе некое време се обидува да создаде нова платформа привлекувајќи гејмери ​​така што платформата брзо ќе добие популарност, но засега, и покрај тоа што купи неколку компании за тоа, сепак не успеа.

Пред неколку недели објаснивме како да повторувате видеа на YouTube во 1 чекор. Во овој пост ќе ви понудиме нови алтернативи за за да можеме постојано да ги повторуваме нашите видеа омилени на YouTube. Подолу ви нудиме нови алтернативи

Опција 1. Креирајте плејлиста.

Добрата работа при додавање видеа во прилагодена плејлиста е што ни овозможува да додадеме режим на повторување или случајна репродукција. Не е важно дали имате додадено само едно видео на вашата листа, функцијата на режимот на континуирана репродукција е иста. Но, сè има свои, а тоа е дека треба да се креира список за секое видео што сакаме да го играме во континуитет може да биде малку тешко.

Опција 2. Користете наставка за прелистувач.

Надградбите на прелистувачот ни овозможуваат да додадеме дополнителни функции што по дифолт не ги носат и ни овозможуваат да додадеме многу корисни функции. Ние можеме користете екстензија од трета страна за автоматско репродукција на видеа на YouTube. За да го направите ова, само треба да ги следите чекорите што ги детализирам подолу:

  • Отворете го прелистувачот Chrome и преземете ја наставката за автоматско повторување за YouTube.
  • Откако ќе се инсталира, наставката ќе додаде копче на YouTube наречено „Повторување“, што ќе ги најдете помеѓу опциите About и Share.
  • Откако ќе кликнеме на Replay, ќе се прикаже мени каде можеме да конфигурираме дали сакаме да репродуцираме дел од видеото континуирано или целосно. Откако ја одбравме опцијата што ја сакаме, кликнете на Јамка.
  • Тогаш видеото ќе започне да се репродуцира автоматски и откако ќе заврши повторно ќе почне да игра.

Овој едноставен трик, можеме да го искористиме и за да слушаме музика што е достапна во илјадници музички видеа на YouTube. Имајте на ум дека оваа наставка е достапна само за Chrome. Добра алтернатива е преземете видео на YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.