Како да се вратите на Windows Live Messenger во Windows 8.1?

01 windows live messenger во Windows 8.1

Со најновите ажурирање предложено од Microsoft во Windows 8.1 Многу од старите карактеристики беа автоматски отстранети, иако ветувањето на фирмата е во обидот да се направат некои од нив да бидат обновени во нивните следни верзии; Windows Live Messenger е услуга за инстант пораки што многу луѓе копнеат да ја имаат повторно во најновата верзија и дека за жал, многумина се принудени да користат Skype наместо тоа.

Кој посакува имајте ја оваа услуга Windows Live Messenger повторно Тие се обидоа да пребараат на Интернет различни алтернативи за повторно инсталирање на оваа алатка, наидувајќи на горчливи изненадувања кога се користат само услуги од трети страни кои инсталираат непожелни библиотеки и ленти со алатки во Интернет прелистувачот. прашајте нешто многу слично на она што претходно го коментиравме; сега ќе ви дадеме многу практично (и законско) решение за да можете вратете ја оваа услуга за испраќање пораки во Windows 8.1.

Интернет пребарување на Windows Live Messenger

Заради потребата од голем број луѓе, извршивме мало истражување за оваа услуга за размена на пораки, најпрво прибегнувајќи кон различните машини за пребарување и конкретно, на Google.com; токму таму сме поставени како клучен збор за пребарување на „Windows Live Messenger“, појавување на голем број предлози што немаат врска со правен аспект, туку со апликации и услуги од трети страни. Ние не препорачуваме да биде домаќин на ниту еден од нив, бидејќи тие инсталираат своја апликација и последователно го пренасочуваат корисникот кон непожелни веб-страници.

Исто така, не ги пребарувајте овие мотори со клучен збор «Windows Live Messenger за Windows XP », бидејќи ова ве насочи кон официјална URL на Microsoft каде што ќе ја преземете најстарата верзија на оваа услуга за инстант пораки. Ние го сторивме истото и најдовме примитивен и истечен интерфејс, на кој можете да му се восхитувате на сликата што ќе ја поставиме малку подолу.

02 windows live messenger во Windows 8.1

Се разбира, мора да споменеме дека оваа верзија работи совршено добро, иако со соодветните ограничувања кои сигурно ќе бидат досадни кога станува збор за разговор со секој наш контакт и пријател.

Како да ја преземете тековната верзија на Windows Live Messenger?

Па, целта на овој напис е да можете имаат најактуелна верзија на оваа апликација за размена на пораки. Ние ќе ви понудиме едноставен метод кој подоцна ќе ве упати на правна и официјална URL-адреса од каде што можете да стигнете преземете и инсталирајте Windows Live Messenger, сите користат Windows 8.1.

Вреди да се направи последен размислување за тоа што ќе препорачаме во овој момент, и тоа е дека и покрај фактот дека постапката во основа го препорачуваме за Windows 8.1, исто може да го користите и за други верзии пред него, како и на 32-битни и 64-битни компјутери.

 • Започнете го вашиот оперативен систем Windows 8.1 и префрлете се на работната површина.
 • Отворете го вашиот интернет прелистувач (не е важно кој го користите).
 • Во URL-то, напишете Google.com како омилен мотор за пребарување.
 • Внесете клучен збор: «Windows Essentials»Без наводници и потоа притиснете на Внесете.

Со сигурност дека ќе видите голем број резултати, треба да го изберете (генерално) првиот од нив. Таму ќе забележите мал опис каде што се споменува дека ќе одите на официјалната URL-адреса на оваа услуга; во случај да не сте ги пронашле точните резултати препорачуваме да кликнете на следниот линк, што ќе ве упати на официјалната URL-адреса за преземање.

03 windows live messenger во Windows 8.1

Сликата што ја сместивме во горниот дел е таа што ќе ја најдете, мора кликнете на зеленото копче на кое пишува „преземи сега“; По завршувањето на преземањето, мора да ја извршите нејзината датотека, која ќе инсталира неколку апликации, а меѓу нив и Windows Live Messenger во рамките на овој оперативен систем Windows 8.1.

04 windows live messenger во Windows 8.1

Откако ќе ги внесете ингеренциите (корисничко име или е-пошта и лозинка), ќе можете да ги уживате сите поволности што Виндоус Лајв Месинџер секогаш ги нуди; Сега може да има одредено време кога апликацијата сугерира да извршите ажурирање, Истото што НЕ треба да го прифаќате бидејќи со него, едноставно би го натерале Skype да започне да работи на одреден начин на вашиот компјутер Виндоус 8.1.

05 windows live messenger во Windows 8.1

Препорачуваме да отидете на следниов линк, каде што ќе ви предложиме важни информации за тоа како можете да ја одржите во живот оваа верзија на Windows Live Messenger, без да ја ажурирате како што е предложено од Microsoft. Вие мора директно одете на следниот линк за да ја добиете лепенката посакувано и дека мора да го извршите во ова време. Со оваа едноставна лепенка ќе имате трик што ќе ја одржува услугата за инстант пораки инсталирана на вашиот компјутер долго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ферни dijo

  Благодарам брат за информацијата, и имаш право, јас сум од оние што се чувствуваат запознати со WLM интерфејсот, дај Боже да ве благослови. Грижете се

 2.   Сијалица од Пако dijo

  Нема начин да се направи тоа.