Како работи маглев?

Маглев

Несомнено јапонскиот маглев е многу актуелен, воз кој можеше да циркулира повеќе од десет секунди до брзина над 600 км / ч. Поради ова и иако оваа технологија не е нова, ако е повторно актуелен токму поради неговите особености и неодамна собраните пресвртници. Имајќи го ова на ум, не е изненадувачки што многумина од нас имаат прашања за тоа како работи, дали е опасно или има директно побрзи превозни средства.

Навлегувајќи во малку повеќе детали, „маглев“ во основа е воз кој работи на шина со одредени магнетни и квантни својства што го тераат да левитира на него. На разговорен јазик во она што го имаме во основа воз кој лебди над земјатаНешто што помага, бидејќи сигурно ќе замислите дека триењето што нормално постои помеѓу тркалата на возот и пругите е намалено што е можно повеќе, така што нема да има ограничувања за постигнување големи брзини.

Ако сакате некои многу појасни и повеќе графички примери, мора да зборуваме за брз воз кој нè фаќа многу близу и кој, покрај тоа, е во полн ек, AVE Шпански Без да влегувате во премногу полемики за неговата имплементација и средства, кажете ви дека овој транспортен систем е способен да циркулира со брзина до 305 км / ч, брзина што се чини бавна во споредба со 450 км / ч на кој обично работи практично за време на кинески маглев, како што можете да видите денес, има неколку во функција.

Земајќи го предвид влезот што нè собира денес, кажете ви дека јапонската линија што го собори тековниот рекорд го смести во 603 км / ч. Според нејзините креатори, очигледно оваа брзина сепак може да се зголеми сè додека неговото патување е продолжено бидејќи во моментот е сè уште премногу мал. Имајќи го предвид јапонскиот вкус за брзи возови, ова ќе се случи многу порано отколку што замислуваме. Како детал, веќе има предлози за проширување на патеката низ целата земја.

Навистина ... како работи маглев?

Присуствувајќи за момент на теоретската основа што ја поддржува работата на маглав, да ви кажам дека сè е резултат на создавање на силно магнетно поле создадено со суперспроводливи магнети, станува збор за многу високи фигури, дури 100.000 XNUMX пати помоќни на поле генерирано од самата земја. Како детал, да ви кажам дека иако е исклучително моќно, ова магнетно поле влијае само на подигањето на возилото и шините, кои се оние кои навистина возат и ја контролираат брзината, насоката и левитацијата на возот.

Благодарение на целата оваа технологија, се постигнува воз кој буквално лебди околу 10 сантиметри над патеките и, токму благодарение на дејствата на привлекување и одбивање на магнетните полиња, нешто многу слично на кога се обидуваме да споиме два магнети, возот се контролира да оди во една или друга насока. Како што можете да видите на екранот, детал што треба да се земе предвид е токму тој аеродинамика што возот треба да го поддржува бидејќи не сите возила можат да циркулираат со брзина над 600 км / ч. Како детали, се проценува дека маглев, користејќи вакуумска цевка, може да циркулира во брзина од 6.440 км / ч иако сето ова е повеќе теоретско отколку практично прашање.

https://www.youtube.com/watch?v=FNleI1eHzi0

Дали е безбеден маглев? Дали има побрзи превозни средства?

Во однос на безбедноста, кажете ви дека според дизајнерите, очигледно и кога е поголема и брзината со која циркулира маглев нејзината стабилност расте, нешто што го прави еден од најбезбедно превозно средство во светот. Имајќи го ова предвид и брзината со која тие можат да циркулираат, не е изненадувачки што во Јапонија тие веќе се обидуваат да имплементираат средства за нивно спроведување, како што се возови на долги релации, откако целиот проект ќе биде во тек, има за цел да маглев може да се натпреварува со авиони.

Во моментот маглев е меѓу најбрзите транспортни средства што ги има денес на земјата, факт што служи за нивно квалификување, не без претходно да се земе предвид дека сè уште не ја достигнале својата максимална брзина, само маглевите во вакуумските цевки може да бидат побрзи од сегашните, иако овие сè уште не се имплементирани, затоа зборуваме само за теорија без доказ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.