Како трајно да ја откажете сметката на Амазон

Како да ја избришете сметката на Амазон, заглавие

Кога се претплаќаме на услуга преку Интернет или веб-страница, мора да знаеме дека тоа не е обврзувачки договор со другата страна, па затоа можеме да го откажеме кога сакаме без претходно да известиме или да ни биде одбиено откажувањето. Многупати не го знаеме ова, бидејќи иако се појавува во услови што ги прифаќаме при регистрација, не застануваме да ги читаме или не се сеќаваме со текот на времето.

Она што мора да го земеме предвид кога ќе откажеме сметка на онлајн услуга, дали е тоа ќе изгубиме одредени права стекнати. Во случајот на Амазон, нема да можеме пристапете до оваа сметка никогаш повеќе, па не можеме преземете нарачки, фактури или какви било информации што претходно не сме ги зачувале. Бидете свесни за тоа, ако сакате трајно избришете ја вашата сметка на Амазон, само треба да ги следите овие едноставни чекори:

Ние мора да ја внесеме веб-страницата на АмазонИ влезете во предвид што сакаме да го откажеме. Влегуваме во менито на нарачки, до откажете или процесирајте која било можна наредба што чека. Во оваа точка, Препорачуваме да зачуваме какви било информации што можат да бидат потребни за нас во иднина, како што е доказ за набавка, сметки или белешки за испорака за купените производи. 

Откако ќе бидат зачувани сите потребни документи и информации, се движиме кон дното на страницата и влеговме во мени за помош.

Прв чекор откажете ја сметката на Амазон

Подоцна Центар за помош на Амазон. Меѓу сите опции што ни се нудат, ние ќе ја избереме опцијата за „Дали ви треба повеќе помош“. Haveе треба да ја избереме опцијата за "Контактирајте не".

Во достапните опции на заглавието, избираме „Премиер и други“. На дното го отвораме паѓачкото место каде што ќе избереме "Ажурирајте ги информациите за вашата сметка", за подоцна да го отвориме второто паѓачко паѓање и да кликнеме на „Затвори сметка“.

Трет чекор откажете ја сметката на Амазон

Во овој момент, тие ќе не прашаат како сакаме да ја откажеме сметката. Имаме три опции: за разговарате, за е-пошта зошто телефон. Ако ја избереме првата опција, мора почекајте агент да биде онлајн да го обработиме нашето барање. Амазон ни го покажува приближното време на чекање за да можеме да одлучиме дали да чекаме агент или наместо тоа да користиме алтернативни методи за контакт. Ако избереме да контактираме по е-пошта, мора да објасни ја причината зошто сакаме да ја откажеме сметката, додека по телефон ќе го наведеме нашиот број за контакт, и ќе ни се јави агент за управување со барањето. 

Зад ова, тие ќе го потврдат нашето барање, како и времето на чекање за да се процесира и трајно да ја откажете нашата сметка и без можност да ја повратиме. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.