Канадски оператор го прикажува новиот Google Pixel на својата веб-страница

Google Pixel

Утре, 4 октомври, Google официјално ќе претстави два нови мобилни уреди, кои за прв пат ќе раскинат со семејството Nexus и кои, како што веќе долго време знаеме, ќе се викаат Google Pixel и Google Pixel XL. Со денови веќе знаеме многу од карактеристиките и спецификациите на овие два нови терминали, а исто така сега конечно го видовме неговиот конечен и официјален дизајн.

И тоа е тоа Канадски оператор БелЗамислуваме дека погрешно го покажавте дизајнот на Google Pixel пред време преку промотивни материјали. Нај curубопитно за целата оваа работа е што информациите се објавени на веб-страницата за резервации на Samsung Galaxy Note 7.

Покрај сликата што ви ја прикажуваме во оваа статија, се појавува пораката Ние го претставуваме Pixel, телефон на Google. Направете нарачка денес “. Се разбира, во моментот канадскиот оператор споменува само нов терминал од гигантот за пребарување, иако со целосна безбедност барем неколку уреди ќе стигнат на пазарот.

Бел веќе ја направи својата грешка и повеќе не е можно да се гледа новиот Google Pixel во сета своја славаИако многу средства за комуникација беа многу побрзи од телефонскиот оператор и успеавме да ја снимиме сликата на новиот смартфон на Google што ќе можеме да ја видиме официјално утре со новиот Pixel XL.

Доколку сакате длабоко да ги знаете сите детали за новите паметни телефони на Google, следете го со нас настанот за презентација на новиот Pixel, кој се надеваме дека ќе ги исполни големите очекувања предизвикани кај огромен број на корисници.

Дали мислите дека новиот „Гугл пиксел“ ќе ги исполни очекувањата што се зголемуваат во последните неколку недели?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.