Canon EOS M100, новиот без огледало од Јапонците

Канон EOS M100 нов без огледало

На индустријата за фотографии и се потребни камери кои не се тешки за транспорт и секогаш се подготвени да фотографираат. Постојат случаи во кои е неопходен професионален тим, особено кога станува збор за известување за настани. Сега, ако полето на најмалите фотоапарати сакаат да го повратат угледот во рацете на корисниците, тие мора да придонесат за нови идеи. И дали е тоа на телефоните и неговите моќни фотоапарати заземаат поголем терен во таа смисла. Канон е јасен во врска со тоа и го претстави новиот Канон EOS M100.

Оваа мала камера е модел без огледало со заменливи леќи, аспект што го бараат многу enthusубители на фотографијата кога купуваат за својата нова фотографска опрема. Исто така, ова Канон EOS M100 се обложува на компактен дизајн и во различни бои за да се прилагоди на кој било вид публика.

Превртен екран на Canon EOS M100

Но, да видиме што ни нуди оваа камера. Првото нешто е што неговиот атрактивен дизајн повеќе потсетува на компактен фотоапарат отколку неговите сестри каталог. Додека, Овој Canon EOS M100 има CMOS сензор со големина на APS-C со резолуција од 24,2 мегапиксели. А, процесорот за слика што го користи е DIGIC 7. Исто така е способен да снима видеа, но во овој случај ќе мора да се задоволите со Full HD резолуција со 60 fps. Мислам, да заборавиме на резолуцијата од 4К.

Од друга страна, тој нема оптички визир; Itsе мора да стори сé што е преку неговиот заден екран. Таа има големина 3 инчи дијагонално и е од типот на допир. Можете да управувате со сите менија и да се фокусирате со едноставни допири на прстот на него. Во меѓувреме, за loversубителите на самоили, екранот е навален за 180 степени. Така, можете да се гледате себе си во секое време додека го снимате вашиот најдобар профил.

За возврат, опсегот на чувствителност е ISO 100 - 25.600. Можете да снимате слики во RAW формат (професионалците сакаат да работат во овој формат). А, неговата автономија е 295 снимки со едно полнење. Конечно, Canon не ги заборава ниту врските и мора да кажеме дека овој Canon EOS M100 е добро сервиран: WiFi, Bluetooth и NFC.

Hitе се појави на пазарот следниот октомври и тоа ќе го стори во два пакети. Првиот се состои од Canon EOS M100 заедно со леќата EF-M 15-45mm f / 3.5-6.3 IS STM. Неговата цена ќе биде САД долар 599.99. Додека вториот пакет се состои од Canon EOS M100 и EF-M 15-45mm f / 3.5-6.3 IS STM и EF-M 55-200mm f / 4.5-6.3 IS STM леќи. Цената на овој пакет ќе биде 949, 99 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.