Платена канцеларија за уреди со поголем екран

Канцеларија-20161

Гледаме значително подобрување во Office, на кое делумно ни се допадна благодарение на можност за користење на Word, Excel или PowerPoint тотално бесплатно на нашиот паметен телефон со оперативен систем Android, iOS или Windows 10 Mobile, но ова може да се промени ако компјутерот од кој го користиме има голем екран.

Како што објасни портпаролот на Мајкрософт наскоро Ако не сме претплатени на Office 365, нема да можеме да креираме, уредуваме или печатиме документи во случај на поминување на 10,1 инчен екран. Исто така, објаснува дека апликацијата ќе продолжи да биде бесплатна за iOS, Android и Windows 10 Mobile, сè додека не се надминат наведените големини на екранот.

Премиум опциите на Microsoft Office ќе имаат цена за оние уреди со поголем екран, како што се повеќето Chromebook, бидејќи, според фирмата, тие му овозможуваат на корисникот да извршува помоќни и посложени задачи отколку на уреди со помала големина на екранот. Се чини дека ова е единствената причина за плаќање Оној што момците од Редмонд сакаат да ги пренесат корисниците на Office.

Одговорните за објавување на оваа вест во 9to5Google Тие ни објаснуваат дека уредите со екран поголем од 10.1 инчи ќе имаат ексклузивна апликација за користење на Office. Ова ќе биде пресвртна точка во плаќањето или не за Office, Маневар што ни се чини малку деликатен, но за кој Мајкрософт сигурно ќе биде јасен за овој чекор. Во рамките на овие ограничувања на големината, ако остане на 10,1 инчи, влегуваат и некои Chromebook, што прво изгледа некако надреално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Patty dijo

    Бидејќи имам iPad Pro 12,9 ″, тој Office стана платен, пред околу 10 месеци ... Срамота!