BlackBerry му дава официјалност на новиот BlackBerry 10.2.1

BlackBerry

Денес беше денот наведен во сите гласини за BlackBerry официјално да го пушти во продажба BlackBerry 10.2.1 и тоа се случува од пред само неколку минути добивме соопштение за печатот од BlackBerry Шпанија со најава за лансирање на новото ажурирање на BlackBerry 10.

За да можеме да го инсталираме на нашите мобилни уреди BlackBerry 10, мора да почекаме мобилните оператори во секоја земја да ги ослободат и да ни дозволат да ги инсталираме.

Можете да ги видите сите промени и подобрувања што можеме да ги најдеме во BlackBerry 10.2.1 подолу. Сите промени, подобрувања и детали за нив се земени од официјалното соопштение на BlackBerry.

 • Филтрирајте го BlackBerry® Hub користејќи гест на допир. BlackBerry Hub ви овозможува пристап до сите ваши пораки и известувања од едно место. И сега, благодарение на новата опција, можете веднаш да го филтрирате списокот со пораки. BlackBerry Hub можете да го прилагодите да прикажува само непрочитани пораки, пораки со знамиња за следење, нацрт пораки, покани за состаноци, испратени пораки или известувања за ниво 1. Откако ќе се постават критериумите за филтерот, тој се активира со едноставен гест на допир од список со пораки.
 • Поедноставено телефонско искуство. Апликацијата за телефон сега вклучува нов екран за дојдовни повици што ви овозможува да остварите повик со лизгање на прстот налево или да го игнорирате со лизгање на прстот надесно. Оваа верзија исто така вклучува и нови интуитивни икони за замолчување на повик или испраќање порака, СМС или е-пошта BBM using со помош на функцијата „Одговори сега“ кога не е идеално време да одговориш на телефонот. Можете да изберете од список на автоматски одговори или да одговорите со сопствен текст.
 • Групи за СМС и е-пошта. Сега е можно да се создадат групи за СМС и е-пошта за поефикасно ширење пораки.
 • Активни известувања на заклучениот екран. Со само едно допирање на заклучениот екран, сега можете многу побрзо да одговарате на важни пораки или дискретно да ги прегледувате пораките.
 • Брзо отклучување по лозинка со слика. Изберете слика, а потоа број од 0 до 9, што ќе мора да го поставите на одредена точка на сликата. Кога се обидувате да го отклучите телефонот, ќе се појави сликата и решетката од случајни броеви. За брзо отклучување на вашиот телефон, само лизнете ја решетката за да одговара на избраниот број и точката на сликата.
 • Мени за прилагодени брзи поставки. Сега можете да прилагодите ставки во менито за поставки, што вклучува карактеристики како брзо прилагодување на осветленоста на екранот, избор на тип на мрежна врска или пристап до вградената фенерче. Во ова мени може да се префрлате и помеѓу личниот и работниот периметар.
 • Режим за читање офлајн прелистувач. Оваа нова опција ви овозможува да ја зачувате веб-страницата што ја посетувате за да продолжите да читате подоцна, дури и ако немате Интернет-врска.
 • Избор на извори на синхронизација на контакт. Сега можете да го изберете изворот за синхронизација за апликацијата Контакти, осигурувајќи дека секогаш имате најнови податоци. Со додавање на нов контакт, можете да одредите со кои извори сакате да го синхронизирате, на пример, книгата за адреси на компанијата, Gmail или Hotmail.
 • Контролер на уредот и батерија. Подобрениот контролер ви дава клучни информации за употребата на батеријата, влијанието на инсталираните апликации врз траењето на батеријата, меморијата и меморијата и статистиката на процесорот.
 • Автоматско ажурирање на софтверот. Ажурирањата може да се закажат да започнат автоматски преку Wi-Fi® конекција, осигурувајќи дека секогаш имате најнапредно корисничко искуство.
 • Деловни функции. Дополнителни безбедносни карактеристики и ИТ-политики за средини на кои им се потребни повеќе грануларни контроли, како што се регулирани индустрии или компании кои управуваат со чувствителни информации. За повеќе информации за BlackBerry Enterprise Service 10, посетете ја страницата www.bes10.com.
 • ФМ радио. Ако имате паметен телефон BlackBerry® Z30, BlackBerry® Q10 или BlackBerry® Q5, сега можете да слушате FM радио на вашиот уред и не треба да бидете поврзани на мрежа.

Што мислите за новите промени и подобрувања што ќе ги најдеме во новата надградба на BlackBerry 10?.

Повеќе информации - Дали BlackBerry 10.2.1 ќе ги исполни нашите очекувања?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.