BlackBerry Motion, терминал со голема батерија и водоотпорен

Официјална презентација на BlackBerry Motion

Ако има нешто што ја карактеризира опремата на канадскиот BlackBerry е неговата физичка тастатура. Со години тие беа кралевите на електронската пошта. Сепак, со доаѓањето на нови оперативни системи како iOS или, особено Андроид, оваа компанија губеше удел на пазарот. Овој пад на продажбата - и популарноста - исто така мора да се припише на неколкуте алтернативи во однос на апликациите. Конечно, Канаѓанецот се откажа и реши да придонесе за Андроид.

Најновиот тим кој се појави неодамна е BlackBerry Motion, тим кој Заборавете на физичката тастатура и обложувајте се само на голем екран. Тоа е исто така тим кој засега ќе се најде во продажба овој месец октомври, иако неговата дистрибуција ќе се базира единствено на Блискиот исток. Сепак, да прегледаме што ни нуди овој тим.

BlackBerry Motion на прв поглед

Вашиот екран е едно од главните тврдења што ќе го имате пред јавноста. Станува збор за а phablet со 5,5 инчен екран дијагонално и нуди максимална резолуција од 1.920 х 1.080 пиксели; тоа е Full HD резолуција. Исто така, внатре ќе најдеме а процесор потпишан од Qualcomm што ќе го смести во средниот опсег на секторот. Станува збор за Qualcomm Snapdragon 625 со 8 процесни јадра и работна фреквенција од 2 GHz.На овој чип се додава RAM меморија од 4 GB и простор за складирање од 32 GB - не е посочено дека нуди слот за проширување.

Од друга страна, фотографскиот дел од ова BlackBerry Motion глуми а Задна камера со резолуција од 12 мегапиксели и предна камера од 8 мегапиксели. Во овој случај, ние мора да заборавиме на камерите се двоен сензор.

Што се однесува до вашите врски, BlackBerry Motion нуди двоен SIM-слот - И двете се компатибилни со 4G -, WiFi, Bluetooth, GPS и преден читач на отпечатоци под логото на канадската компанија. Конечно, вашата батерија има капацитет од 4.000 милиампери со брзо полнење и е отпорен на вода и прашина благодарение на IP67 сертификација. Цената на овој терминал ќе биде 460 долари (околу 390 евра на промена).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.