BlackBerry DTEK60 е реалност и ова се спецификациите

капина-аргон-dtek60

Дека BlackBerry работеше напорно на Андроид уред што би можел да го пушти под името на својот бренд беше јавна тајна. Како и да е, ние видовме малку или ништо во врска со тоа. Исто така, многу се зборуваше дека тие на крајот се посветиле на ниските уреди со оперативниот систем на Гугл, но уште еднаш, тишината беше вообичаен тоник. Сепак, протекувањето од FCC и WiFi Alliance на крајот го потврдува овој BlackBerry уред што ќе ги воодушеви loversубителите на брендот и убителите на Android. Ние ќе ви кажеме од што се состои новиот проект BlackBerry, познат како DTEK60 «Аргон».

Според белешките за презентацијата, овој уред би пристигнал со Андроид Нугат 6.0, затоа претпоставуваме дека времето во кое работеле е доста. Во однос на спецификациите, ќе најдеме процесор што ќе одговара, а Кученце 820 од добро познатиот Qualcomm. За да го придружуваме најквалитетниот процесор, исто така, ќе се сретнеме 4 GB RAM меморија. 

Но, ништо нема смисла ако не го видиме како се рефлектира на екранот, ова ќе биде 5,5 инчи со резолуција QHD. За оние кои замислуваа дека BlackBerry ќе се врати во форма на уреди од ниска класа, време е да ја избришете таа идеја од вашиот ум, јасно е дека ќе обложите сè со овој нов уред. Што се однесува до останатите карактеристики, не заостанува, време е да се стандардизира USB-C, што не може да недостасува во овој „Аргон“ на BlackBerry, придружено со задна камера од ништо помалку од 21 пратеник а за предната камера од 8 MP, селфињата ќе излезат доста добро.

Што се однесува до цените, датумите на издавање и презентациите, не можеме да кажеме ништо. Како и да е, како lубител на технологијата, не можам да и помогнам на возбудата кога гледам BlackBerry да даде се од себе за да се издигне од пепел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   CANON dijo

  Ова нема смисла во вашата статија:
  «Придружено со задна камера со не помалку од 21 MP и за задната камера 8 MP»… 2 задни камери?
  Ве молам проверете.

 2.   raералд Гонсалес dijo

  Сакам сè што е поврзано со BlackBerry, ќе бидам еден од првите што ќе го купам мобилниот телефон

 3.   СерхиоБ. dijo

  Јас дефинитивно ќе купам 2 од овие Blackberry!

 4.   СРНЦ dijo

  Капината е најдобра, сепак се регистрирам за набавка.