Мој правосмукалка G9, анализа, перформанси и цена

Навлака за мојот правосмукалка G9

Денес имаме задоволство да разговараме со вас за една од додатоците на Xiaomi што звучи најмногу во последно време. Во оваа прилика, ниедна фирма не учествуваше од Xiaomi, со кои се соочуваме додаток кој припаѓа на семејството Ми. Во рамките на многу широкиот спектар на додатоци за дома, деновиве успеавме да ги тестираме рачна правосмукалка Mi правосмукалка G9. 

Правосмукалка што подобрува многу резултатот во споредба со автономни правосмукалки дека не сите завршуваат убедливо. Ако она што го сакате е правосмукалка со која вие сте единствениот кој има контрола, правосмукалката Mi G9 е одлична опција. Вшмукување моќност за која било површина со сите потребни додатоци.

Моја правосмукалка G9 напојување и контрола

Рачен мој правосмукалка G9

Чистењето на куќата понекогаш станува опсесија за многумина. Но, за оние од нас кои не сме опседнати со чистење, имаат добри алатки за одржување на хигиената дома е нешто важно. Правосмукалката Mi правосмукалка G9 е совршен додаток така што нашиот дом е секогаш како што го сакаме, чист. Дали е тоа што ти треба? Купете ја вашата Mi правосмукалка G9 сега во најдобра цена.

Правосмукалка за контрола и се справи беспрекорно со една рака. И со моќ да се поштедиме за да можеме да го користиме каде било во куќата или за нашиот автомобил. Видовме правосмукалки кои нудат огромен број додатоци за чистење. И обично се случува огромното мнозинство од нив да останат неискористени, па дури и изгубени. Xiaomi прави добро вклучувајќи малку додатоци, но 100% корисни за секоја ситуација. 

Unboxing Mi правосмукалка G9

Коментиравме за непотребноста на одредени додатоци што можевме да ги најдеме во други правосмукалки. Сега е време да ви кажам она што го наоѓаме во кутијата правосмукалката Mi правосмукалка G9. Првото нешто е што кутијата се покажа како поголема отколку што се очекуваше, но се објаснува со некои додатоци што ги содржи.

Ние најдовме телото на правосмукалката. Имај tamaño адекуадо за операција со една рака, но можеби и малку тешка. Ако го фатиме за овозможениот дел, наоѓаме активирање што е пред прстите каде што ќе ја активираме правосмукалката да работи. 

Друга од најобемните додатоци е држач што можеме да го навртуваме на идот или на вратата од плакарот. Таму можеме да го оставиме Mi правосмукалката G9 кога не го користиме. И ако го поставиме близу приклучок, можеме да го наполниме и кога ќе го оставиме на потпората. 

Мојата четка за чистење со правосмукалка G9

Имаме тесна четка, за употреба на кратки растојанија или на душеци за автомобили, на пример. Y поголема четка повеќе за подот или теписите. Оваа поголема четка се вклопува со цевката за продолжување што ќе ја ставиме за удобно вакуумирање на подот без да мора да се свиткаме.

Ние исто така наоѓаме а додаток за лесен пристап до построгите области дека можеме да се прилагодиме директно или со продолжената цевка. И еден последен додаток со А. мала четка на крајот да се исчисти нечистотијата малку повеќе "тешко" добро. Се разбира, ние исто така имаме кабел за полнење што ја поврзува правосмукалката со електричната мрежа.

Набавете сега правосмукалка Mi G9, правосмукалката што секој ја посакува.

Дизајн и ергономија на правосмукалката Mi G9

Кога зборуваме за Xiaomi, скоро секогаш зборуваме за добар дизајн. Фирма што има препознатлива линија за дизајн на кој било уред. Неговиот стил се заснова на едноставни линии, светли бои (обично бели) и лого што речиси останува незабележано. Правосмукалката Mi Vacuum Cleaner G9 е јасен пример за сето ова.

Гледајќи во телото на правосмукалката, има формат дизајниран да се управува со една рака, не е важно десно или лево. Фаќајќи го за овозможениот дел што го имаме удобен тригер за активирање на вшмукување. 

Мое правосмукалка G9 тело

На дното го наоѓаме батерија, Што е тоа лесно отстранлив со едноставен клик. Детал што треба да се цени, бидејќи во случај на влошување на батеријата или губење на капацитетот за полнење можеме да го замениме и продолжете да го користите остатокот од додатоците совршено.

Во заден тоа, држејќи го со раката, останува достапно со палецот, го наоѓаме контрола на моќноста на вшмукување. Имаме можност да го поставиме прекинувачот нагоре три различни моќ на вшмукување. Знаејќи дека максималната моќност е 120 и дека понекогаш е премногу моќно и непријатно да се вакуумира тепих, на пример, затоа што е целосно заглавен.

Во горе на телото на правосмукалката наоѓаме Лого на МИ. Во центарот е моторот, а преку про transparentирен дел можеме да ги видиме портокаловите филтри и нивните Резервоар од 0,6 литри. Белата боја на правосмукалката можеби не е најсоодветна бидејќи брзо се валка и дамките се забележуваат веднаш. Останатите додатоци исто така ја имаат истата бела боја, со некои портокалови детали како во четките. Освен за цевка со боја од не'рѓосувачки челик. 

Карактеристики на правосмукалката Mi G9

Името на Xiaomi обично е поврзано со производи со добар квалитет по добри цени. И ова е нешто што е заработено нудејќи го „истото“ како и конкуренцијата скоро секој пат по многу пониска цена. Случајот со правосмукалки не е исклучок и гледаме како правосмукалка со многу добар квалитет може да биде наша за многу помалку од тоа што чинат другите со слични придобивки. Не давај му повеќе кругови, нарачајте ја правосмукалката Mi G9 сега

Еден од првите детали што ги разгледуваме при купување правосмукалка е моќ на вшмукување. Како што веќе споменавме, правосмукалката Mi Vacuum Cleaner G9 има три режими на вшмукување засновани на напојување. Да се ​​биде максималната моќ на вшмукување 120 вати воздух. Ние веќе ви го кажуваме тоа можеме да ја исчистиме целата куќа до совршенство, дури и килими, со минималното ниво, совршено доволно. 

Правосмукалката Mi правосмукалка G9 е опремена со т.н. циклонска технологија. Овој систем врз основа на 12 циклони помага да се прочисти домашниот воздух со a 99,97% стапка на филтрација а во исто време, избегнува затнување на филтерот и моторот. На овој начин, перформансите на аспиратор кој ротира со 100.000 вртежи во минута и корисниот век на неговото работење е зголемен.

Автономијата Тоа е уште една од предностите на правосмукалката Mi G9. Откривме времетраење од до 60 минути во работењето. Ако, тоа ќе зависи од моќта на вшмукување што ќе ја избереме така што автономијата ќе се протега повеќе или помалку. Користењето на максималното ниво на напојување, батеријата нема да помине многу повеќе од 10 минути. Но, се сеќаваме дека со минималното ниво на моќност тоа ќе биде повеќе од доволно во скоро сите околности.

Табела за спецификации Mi правосмукалка G9

Бренд Xiaomi
Модел Мој правосмукалка G9
Potencia 120aw
Капацитет 0.6 литри
Автономија до 60 минути
Отстранлива батерија SI
Вкупна тежина 5.45 кг
Димензии X x 75.2 32.9 13.2 cm
цена  179.00 €
Врска за купување Мој правосмукалка G9

Добрите и лошите страни

Добрите

Совршено управувана со една рака.

Има три режими на моќност на вшмукување за различни потреби.

Автономија до еден час употреба.

Добрите

 • Употреба со една рака
 • Три режими
 • Автономија

Contras

El бела боја излегува лесно валкани.

Резултат Малку тешка кога веќе некое време го користиме.

Нема екран за информација.

Contras

 • Боја
 • тежина
 • Нема екран

Мислење на уредникот

Мој правосмукалка G9
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
179,00
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 65%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.