Антивирусни карактеристики на Нортон

Барате добро антивирусен што го штити вашиот компјутер 24 часа на ден? Иако е точно дека понудата е многу разновидна бидејќи има неколку препорачани антивируси како што се KAV, F-Secure Getting You Ex Gf Back, G DATA, eScan, AntiVir, NOD32 Anti-Virus, BitDefender Prof, McAfee VirusScan, Avast!, AVG, Panda, меѓу другите; Денес препорачуваме еден од најдобрите, Нортон антивирус од компанијата Симантек.

Нортон-2

Меѓу основните карактеристики со кои управува антивирусот Нортон се исто така една од најефикасните кога станува збор блокира и отстранува вируси, тројанци и шпионски производи, неговата тежина е 256 Mb, работи и со оперативниот систем Windows XP како со него Windows Vista плус Mac OS X, потребен ви е процесор од 300 mhz. Исто така е важно да се спомене дека тој го претставува шпанскиот јазик како достапен јазик и бара најмалку 150 Mb бесплатно на хард дискот за нормално функционирање.

Но, ако она за што треба да зборуваме е ефективноста на вашата услуга, познато е дека антивирусот Нортон препознава вкупно 72,580 различни вируси, оваа бројка се зголемува секој пат откако за секое ново ажурирање што ќе се појави на пазарот, пронајден е начин да се елиминираат новите вируси што се појавуваат. Последното ажурирање на антивирусот Нортон беше извршено оваа година и неговото постојано ажурирање е факт

На крај, додека разговаравме за ажурирањата, Symantec создаде многу корисна алатка наречена Ажурирај во живо што се користи за ажурирање на информациите за регистрирани вируси со цел да се спречи посовремената верзија на веќе познат вирус да го зарази нашиот процесор.

За да се здобие со оваа услуга, корисникот мора да биде регистриран и секогаш мора да има Интернет-врска, така што ажурирањата ќе можат да се прават во нашиот систем.

Враќање назад кон поранешниот Гф


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   alex dijo

  авас е многу подобар

 2.   керафин dijo

  bfojwehsfjbweobfv, jsdbvjxcbvksdbvm, dbc, djfhdjhf.
  ojgfkdhvgfipenñvlkghd.
  egjlfdlshifkldnvjld cvkdknfkld.-gflgnjñldfhgipkrnñvgnj_ñkkffujujhdjfwejbnhfkjbgtuweritrhjbgnbgdfkljngfn,.
  sajdfauisgb fugebqkfbc uigbhkdgfyehkdgfiyasfhdgf:_-.-ñ.,jkfgfjb dyugjh45676553525!»»#3$445-55&67780)988(&&$$5%6&666/8(I(ouy56h//**//…3ñroug8i3yh

 3.   Синтија! dijo

  НОД32 е глупост!

 4.   Себастијан dijo

  ким 32 е повторно добар

 5.   OLОЛС dijo

  ставете го тоа што го барате, а не чисти пнњади

 6.   банија внимателно dijo

  Добро, исто така, промовирање на моето ладно месо и верувајте ми дека не зборувам за моите нозе, ако не за мојата продавница за месо ака во Техуа, тие се најдобрите k sams и покрај другите места, оние импресивни градоти, како што е мама онаа со ниски цени
  Добро ве чекам веќе во локалното, вие сте на пазар 16 март, таму во продавницата за месо
  чао, бакнежи

  1.    кука dijo

   оше ке рико

 7.   Алма dijo

  Бесплатно е??

 8.   rafael dijo

  многу е добро, благодарам

 9.   saul dijo

  Добро, исто така, промовирање на моето ладно месо и верувајте ми дека не зборувам за моите нозе, ако не за мојата продавница за месо ака во Техуа, тие се најдобрите k sams и покрај другите места, оние импресивни градоти, како што е мама онаа со ниски цени
  Добро ве чекам веќе во локалното, вие сте на пазар 16 март, таму во продавницата за месо
  Збогум бакнежи. Седнете малку да го прочитате ова. Л.

 10.   saul dijo

  Антивирусите се бескорисни Тие се мува, не купувајте ги, подобро купете облека и направете нешто продуктивно
  Прошете го анусот
  И мирисај го прстот хахахахаха XD беше шега Но, антивирисите се бескорисни. .l. .l. 3 ————– Б.

 11.   тангамандапио dijo

  Не читам ништо, само ги сакам карактеристиките за една задача

 12.   Карлос Позитивно dijo

  Кои се карактеристиките на овој антивирус? ..

 13.   Себастијан Михаилис dijo

  Здраво како си?? (:

 14.   Joseозефа Химене dijo

  Здраво на сите !! Јас сум Јозефа и имам 11 години xoxox Барам пријатели на моја возраст, agien kiere ablar? ¿?

 15.   цезар ројас dijo

  во кој може да се изврши антивирусен ентитет Нортон