4 Карактеристики за продуктивност на Dropbox што треба да ги користите

Леснотијата на користење на Dropbox го прави идеална алатка за соработка на проекти.

Dropbox е алатка за складирање облак што ви овозможува да складирате, споделувате и пристапувате до вашите датотеки и документи кога сакате и од каде било. Повеќе од 500 милиони корисници ја користат оваа алатка.

Неговата леснотија на користење и интуитивен интерфејс го прават Dropbox идеална алатка за соработка на проекти, споделување големи датотеки и помагање да ја одржувате работата организирана.

Плус, интеграцијата со други популарни апликации и услуги како Microsoft Office и Slack го прави Dropbox уште поразновиден и поудобен за употреба на работното место.

Поради оваа причина се смета дека Карактеристиките за продуктивност на Dropbox се основниот швајцарски армиски нож за секого Без разлика дали тоа е за работа или лична употреба, треба безбедно и сигурно да ги складирате, споделувате и пристапувате до вашите датотеки.

Дали Dropbox е алатка за продуктивност?

Dropbox е софтвер за продуктивност бидејќи ви помага ефикасно да складирате, организирате и споделувате датотеки.

Да, Dropbox се смета за софтвер за продуктивност бидејќи ви помага ефикасно да складирате, организирате и споделувате датотеки, што помага да се подобри соработката и продуктивноста на работа и во други области од животот.

Покрај тоа, нуди различни корисни алатки и функции, како што е синхронизација на датотеки во реално време и интеграција со други апликации, што може да ви помогне да бидете попродуктивни во вашата секојдневна работа, бидејќи е меѓу-платформа.

Dropbox: Безбедно складирање
Dropbox: Безбедно складирање
Развивач: Dropbox, Inc.
цена: слободен
Dropbox: Складирање на диск
Dropbox: Складирање на диск
Развивач: Dropbox, Inc.
цена: слободен+

Сега, проверете некои од карактеристиките на продуктивноста на Dropbox.

Снимање на DropBox

Снимањето на Dropbox ви помага да го намалите времето поминато на состаноци, како и времето поминато за закажување состаноци низ временски зони и распореди.

Ако не сакате да копате по е-пошта или важни документи, оваа алатка може да биде многу корисна за вас.

Ако сте еден од оние луѓе кои навистина не сакаат да копаат длабоко во е-пошта или документи кои содржат важни информации, тогаш оваа алатка може да биде доста корисна за вас.

Алатката им овозможува на корисниците да ги заменат долгите е-пошта, документи и состаноци со кратки видео пораки (мислам GIF, слики од екранот, видео снимки).

За да користите Dropbox Capture, само треба да кликнете на иконата на камерата, која се наоѓа во горниот десен агол на екранот. Оттаму, можете да изберете да снимите неподвижна слика од вашиот екран или да го снимите целиот екран и потоа да ја споделите со вашиот тим.

DropBoxReplay

Пред многу години, повторувањето на која било содржина на професионално ниво беше застрашувачка задача и со текот на времето тоа еволуираше експоненцијално. Се зголемува прогресивизмот и побарувачката на компаниите и со нив се појавуваат витални алатки како оваа.

Оваа функција ја подобрува вашата продуктивност со тоа што ви овозможува да снимате, зачувувате, уредувате и споделувате вашите виртуелни состаноци онлајн.

Што е Dropbox Replay? Тоа е заедничка видео функција во Dropbox што го поедноставува процесот на собирање, одговарање и управување со повратни информации.

Оваа функција се комплетира со снимање видео и аудио со висок квалитет, заедно со белешки и лесно споделување со другите корисници на Dropbox.

Сега, за да го користите, едноставно треба да кликнете на копчето за снимање на интерфејсот за време на виртуелниот состанок. По состанокот, снимката автоматски се поставува на Dropbox, каде што можете да ја уредувате и споделувате со другите членови на тимот.

Оваа функција помага да се подобри соработката и продуктивноста со тоа што ви овозможува лесно да снимате, зачувувате, уредувате и споделувате вашите виртуелни состаноци онлајн. Не треба да барате повратни информации од членовите на вашиот тим, бидејќи сè ќе биде во алатката Replay.

Продавница за Dropbox

Dropbox Shop ви помага да ги персонализирате и промовирате вашите огласи, да прифаќате сигурни плаќања и да ги следите продажбите и плаќањата.

Dropbox Shop е онлајн пазар што ви овозможува да креирате огласи за дигитални содржини како што се е-книги, рецепти, музика, уметност и многу повеќе.

Плус, ви помага лесно да ги приспособите и промовирате вашите огласи, да прифаќате сигурни плаќања и да ги следите продажбите и плаќањата. Покрај тоа, Корисниците исто така можат да ги промовираат своите производи и услуги користејќи други канали, како што се социјалните мрежи.

Dropbox Shop ви нуди безбедна и удобна платформа за да ја монетизирате вашата содржина, што секако ви овозможува да заработите пари од вашите дигитални креации.

Она што го споменавме, додадено на интеграцијата на услугите и нејзината маса на корисници, оваа продавница ви обезбедува богата и многу добро организирана платформа, која пак нуди многу поволен поттик за вашата продажба и да ве направи познати вас или вашиот бренд.

DropBox хартија

Во Dropbox Paper, можете да организирате и прикажувате текст, медиуми и датотеки на едно место.

Dropbox Paper е онлајн работен простор за документи каде што можете да организирате и прикажувате текст, медиуми и датотеки на едно место. Ви овозможува да соработувате со колегите, пријателите и семејството, со кој можете да се уверите дека сите потребни информации ќе бидат на едно место.

Исто така, нуди корисни функции како управување со задачи и повратни информации, за да можете да го следите напредокот и да бидете сигурни дека сите се на иста страница.

Меѓу некои карактеристики на продуктивноста на Dropbox, ова е можеби една од највпечатливите, бидејќи ќе ве потсети на огромните бели табли од вашите средношколски денови. Само оваа верзија на таблата има супер моќи.

Интерфејсот на Dropbox Paper е интуитивен и лесен за користење, што ја олеснува соработката и продуктивноста на тимот. Вашиот тим може да додава коментари и белешки на документите, да споменува други корисници и да доделува задачи директно во документот.

Зошто да инсталирате Dropbox за да ја зголемите вашата продуктивност?

Инсталирањето на Dropbox може да биде ефикасно решение за подобрување на перформансите и соработката на работа.

Инсталирањето на Dropbox може да биде корисно за зголемување на вашата продуктивност, бидејќи обезбедува лесно за користење и безбедно решение за складирање облак за складирање и споделување датотеки.

Но, ова се само неколку од функциите за продуктивност на Dropbox каде што корисниците можат да пристапат до нивните датотеки од каде било и на кој било уред, што го олеснува соработката и да биде продуктивен како тим.

Дополнително, Dropbox нуди разновидни дополнителни корисни алатки и функции кои можат да помогнат да се подобри продуктивноста на работа, како што се синхронизација на датотеки во реално време, интеграција со други апликации и можност за ефикасно споделување големи датотеки.

Без сомнение, инсталирањето на Dropbox може да биде ефикасно решение за подобрување на перформансите и соработката на работа. Сето ова додадено е плус за секоја организација која треба да ги одржува своите процеси ефикасни и оперативни во реално време и на глобално ниво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.