Samsung Galaxy S10 +: цена, карактеристики и достапност

Samsung Галакси S10

За да ја прослави XNUMX-годишнината од палетата на Samsung S, корејската компанија го прошири бројот на уреди кои се дел од неа, додавајќи Samsung Galaxy S10e како најекономичен модел, модел кој дел од 759 евра и тоа ни нуди многу добри придобивки.

Во опсегот на Galaxy S10, моделот S10 + е највисок од сите, модел со кој Самсунг не сака да заостанува во споредба со останатите терминали што треба да се појавуваат на пазарот во текот на целата година и го стави целото месо на скара. Подолу ви ги покажуваме сите Galaxy S10 + цени, карактеристики и достапност.

6,4 инчен OLED екран

Samsung Галакси S10

Samsung остана верен на својата филозофија и не ја имплементирал засекот во своите терминали, нешто што повеќето производители го направија во текот на изминатата година. Компанијата избра да користи екран со две дупки или острови во горниот десен дел, што овозможува да се понуди преден дел каде што практично сè е екран, освен многу мала горна и долна рамка.

6,4 инчниот екран со 2k резолуција и OLED технологија ви овозможува да ја прилагодите потрошувачката на батеријата, благодарение на фактот што оваа технологија користи само LED диоди потребни за прикажување на слика или текст што покажува друга боја освен црна, така што боите се многу поживописни и реални од оние што можеме да ги најдеме на екраните со LCD технологија.

3 задни камери за сè

Samsung Галакси S10

Задниот дел на уредот е составен од три камери, камери со кои можеме да снимаме секој момент во која било светлосна состојба, нешто што во што Опсегот S на Samsung отсекогаш се истакнувал. Благодарение на широк агол, ултра широк агол и телефото објектив, на располагање имаме разноврсност што не можеме да ја најдеме во терминалите со само две камери.

Исто така, објективната леќа, ни овозможува да го искористиме оптичкиот зум 2x, без губење на квалитетот на сликата во кое било време. Позицијата на камерите е хоризонтална, со цел да ја собере батеријата од 4.100 mAh што ни ја нуди, батерија супериорна од онаа на Galaxy Note 9, чиј капацитет е 4.000 mAh.

Предниот дел на уредот ни нуди две камери, едната од нив дизајниран да ни понуди ефект на боке Колку стана модерно кога Apple го лансираше iPhone 7 Plus со две камери на задната страна, со што беше единствениот терминал во опсегот S10 што го спроведува овој број, бидејќи и S10 и S10e имаат само предна камера.

Сензор за отпечатоци под екранот

Галакси S10 +

Засекот што Apple го направи модерен со лансирањето на iPhone X, не само што содржи предна камера, туку и во нејзината внатрешност целата технологија што овозможува употреба на 3Д систем за препознавање на лице. Samsung исто така ни нуди систем за препознавање на лице, но бидејќи не е 3Д, не ни нуди иста безбедност како Face ID на Apple.

Наместо тоа, одбравте да го имплементирате сензор за отпечатоци под екранот, ултразвучен сензор за отпечатоци кој работи во каква било еколошка состојба, дури и кога терминалот е влажен или кога рацете се влажни.

Батерија да издржи интензивни денови

Галакси пупки со безжично полнење

Внатре во Galaxy S10 + наоѓаме a 4.100 mAh батерија, батерија што има поголем капацитет од Note 9, како што споменав погоре, што ни овозможува интензивно да го користиме терминалот во текот на целиот ден без да се грижиме во кое било време за достапноста на полначот.

Покрај тоа, тој ни нуди и систем за обратно полнење, систем за полнење, кој ни овозможува да поставиме кој било уред компатибилен со протоколот Qi за да го полниме без употреба на приклучок или полнач. Оваа функција е идеална за кога ќе излеземе од дома и кога користиме слушалки компатибилни со овој систем за полнење, тие се без батерија или го прават тоа. И двете Галаксични перки како Galaxy Active Samsung може да се полни совршено преку задниот дел на Galaxy S10 +.

Енергија повеќе од доволно Галакси S10 +

Се чини дека оваа година, Самсунг не сака неговите терминали да застарат при првата промена и избра, во овој специфичен модел, да понуди верзија со до 12 GB RAM меморија и складирање до 1 TB, простор што исто така можеме да го прошириме користејќи microSD до 512 GB.

Додека со верзијата за Соединетите Држави, Латинска Америка и Азија управува Snapdragon 855 на Qualcomm, во рамките на верзијата за Европа и другите земји го наоѓаме Exynos 9820, процесор кој практично ни ја нуди истата моќ и перформанси како Snapdragon 855.

Покрај верзијата со 12 GB RAM и 1 TB меморија, Samsung ја прави и верзијата со 8 GB RAM и 128 GB простор и друг со 8 GB RAM и 512 GB простор.

Цените и достапноста на Galaxy S10 +

Samsung Галакси S10

Galaxy S10 + е врвен модел, така што неговата почетна цена е најскапа од сите модели. Верзија 128 GB простор за складирање и 8 GB RAM меморија е со цена од 1.009 евра. Верзијата на 512 GB и 8 GB RAM меморија се зголемуваат до 1.259 евра. Но, ако сакаме да уживаме во најмоќниот модел со максимално достапен простор за складирање, можеме да го добиеме моделот на 12 GB RAM и 1 ТБ меморија за неверојатни 1.609 евра.

Сите терминали што се дел од опсегот на S10 официјално ќе се појави на пазарот на 8 март, но ако го резервираме пред 7ми, ќе ги добиеме бесплатно и заедно со терминалот, Галакси пупки, безжичните слушалки што Самсунг исто така ги претстави на истиот настан со опсегот С10.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)