Sonos го претставува својот нов Roam, повеќе безжичен и попренослив

Поврзана статија:
Sonos Move, новиот звучник на Sonos оди во странство

Во оваа куќа ги анализиравме скоро сите производи на Sonos кои достигнаа на пазарот и ги знаеме во длабочина. Во оваа прилика веќе можеме да објавиме кој е новиот додаток во каталогот на производи Сонос и изненадувачки тие се враќаат на товарот со безжичен производ.

Sonos Roam е новиот безжичен аудио уред од северноамериканската фирма што ја усовршува идејата за Move и ветува дека ќе не ослободи од кабли, нешто што кај Sonos уредите е веќе минимизирано. Да погледнеме во новата презентација на Sonos и како новиот Roam може целосно да влезе во пазарот на преносни звуци за да им конкурира на ветераните.

Дизајнот на овој нов Sonos Roam е во согласност со најновите уреди на марката, целосно напуштајќи го концептот на надворешен најлон и правејќи го „монококот“ прилично впечатлив и пред се издржлив. Како што е вообичаено за брендот, ќе можеме да го гледаме новиот Sonos Roam in две нијанси: Црно-бело.

Како Sonos Move, тој ќе има WiFi конекција за подобрување на квалитетот на звукот, иако ќе имаме можност за поврзување преку Bluetooth кога уредот смета дека е потребно, сите вклучуваат протокол Apple AirPlay 2 што во голема мера го олеснува развојот на просторијата за повеќе простории. На овој начин ќе се интегрира преку Размена на звук со останатите звучници во вашиот систем, овозможувајќи ни да префрлиме музика на најблискиот Sonos уред со само едно копче.

Овој пат, паметната, автоматска поставка за EQ што ја повикува Сонос Trueplay тој ќе биде компатибилен со репродукција на Bluetooth како додаток на вообичаената WiFi. На ист начин како што тоа веќе се случи со Поместување, Овој нов Sonos Roam е сертифициран со IP67 против прашина и вода, како и автономија на 10 часа непрекината репродукција (и 10 дена на StandBy) музика, може да се полни преку неговата безжична основа или преку компатибилниот USB-C кабел. Анализата ќе ја имаме наскоро во Актуалидад гаџет, затоа останете во тек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)