Карактеристики на Huawei MediaPad M3

Huawei-MediaPad-M3

Човекот не живее само на паметни телефони, иако веќе некое време и поради големината што ја достигнуваат екраните на некои терминали, би можеле да кажеме да. Пристигнувањето на терминали со поголеми екрани предизвикува таблетите да станат ставка што често се користи во нашите домови. Всушност, не јас, туку бројките за продажба на таблети, што во последните две години тие значително опаднаа додека паметните телефони со екрани од пет инчи или повеќе се продаваат како слатки торти.

Huawei не само што ги претстави на IFA своите два нови модели, Nova и Nova Plus, туку производителот со азиско потекло го претстави и ажурирањето на неговиот таблет MediaPad. Овој уред со презиме М3, ни нуди 8,4-инчен екран со резолуција од 2.560 x 1.600, и звучници заверени од германската фирма Харман Кардон. Како што можеме да видиме, Huawei го фокусираше овој уред така што тој е идеален мултимедијален потрошувачки систем што може да го носи насекаде.

Во внатрешноста на Huawei MediaPad M3, Пронаоѓаме процесор произведен од самата компанија Кирин 950 октари покрај 4 GB RAM меморија. Што се однесува до складирањето, фирмата е посветена на два вида внатрешна меморија: 32 и 64 GB, иако може да се прошири подоцна со користење на microSD картички. Бидејќи сум уред за потрошувачка на мултимедија, ми се чини дека оние 32 GB паѓаат на кратко, особено имајќи предвид дека не се вистински, бидејќи мора да го намалиме оперативниот систем, што не е баш она што го зафаќа.

Ако зборуваме за батеријата, Huawei MediaPad M3 има 5.100 mAh внатре заедно со две камери, задната и предната од 8 mpx. Логично, и кога Android 7.0 Nougat беше лансиран навистина неодамна, овој таблет ќе се појави на пазарот со верзијата 6.0 на Android. На 26 септември ќе започне да пристигнува во Европа со цена од 349 евра за моделот Wifi од 32 GB, 399 евра за моделот 32 GB + LTE или 64 GB Wifi. Но, ако ги сакаме моделите од 64 GB со LTE ќе мора да платиме 449 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.