Следете ги во живо # WWDC2018 и презентацијата на iOS 12 со Actualidad Gadget

Ако се прашувате како да го следите овој WWDC 2018 во живо и да бидете целосно информирани на шпански јазик, веќе го имате решението. Останете со нас за да уживате во покривањето во живо на презентацијата на iOS 12 и евентуално iPhone X SE.

Леново Ново стакло C220

Lenovo New Glass C220, нова заложба за проширена реалност

И покрај фактот дека Леново вчера одржа конференција на ЦЕС за краткорочните индустриски планови и новостите за производите, тие денес, без претходна најава, ни го презентираат новиот New Glass C220, очила за проширена реалност опремени со вештачка интелигенција.

ThinQ, паметниот фрижидер со 29 ″ екран од LG

Паметните фрижидери немаше да му избегаат, а тоа е дека се повеќе и повеќе корисници се одлучуваат за ваков вид апарати со цел да го оптимизираат својот ден за ден, за тоа доаѓа ThinQ.

NVIDIA

NVIDIA е номинирана како кандидат да биде нервниот центар на автономниот автомобил благодарение на Ксавиер

Искористувајќи ја прославата на CES 2018, NVIDIA дојде до израз за да ја покаже својата интересна платформа за автономно возење, што денес компании како Фолксваген и UBER веќе почнуваат да ги тестираат.

Ноќта на Game Awards 2015

Ние ја прегледуваме листата на најдобри игри во годината и новитети прикажани на The Game Awards 2015

Sony на Gamescom 2013

Ова беше говорот на Сони на германскиот саем на Gamescom 2013

Нова листа на желби на Xbox

Остана многу малку да се знае што Мајкрософт има зачувано за претстојната нова генерација. На крајот на ...