Колку податоци троши Spotify?

Објаснуваме колку податоци троши Spotify од вашата стапка за да знаете како да управувате кога слушате омилена музика.

Што е Chromecast?

Во овој пост ќе го најдете дефинитивниот водич за Chromecast и сè што можете да направите со оваа прекрасна алатка на Google.

Слика на Gmail

Gmail за Android веќе ни овозможува да го вратиме испраќањето е-пошта

Сигурно повеќе од еден од вас се случило пред да прочитате е-пошта да проверите дали е правилно напишано и дека ги покажа сите Иако со долго задоцнување, и откако беше достапен на Андроид, Gmail за Андроид конечно ни дозволува да го откажеме испраќање на веќе испратени е-пошта

Европската унија сака социјалните медиуми да ја отстранат екстремистичката содржина за еден час

Социјалните мрежи и апликациите за пораки станаа најдобриот начин за комуникација, не само со нашите пријатели и семејство, туку Европската унија работи на нацрт што ќе ги принуди сите веб-страници да ја избришат содржината на екстремизмот за помалку од еден час од објавувањето.

iPhone XS

Google наметнува нови правила така што изрезот не го напаѓа неговиот мобилен екосистем

Минатата година, кога компанијата од Маунтин Вју официјално ги објави новите модели на Pixel, се потсмеваше на изрезот што го сочинуваше новиот. Според Гугл, новите упатства за усвојување на бројот и локацијата на засекот на екранот се ограничени на следниве случаи.

Firefox 51

Firefox ќе го исклучи звукот на видеа што автоматски се репродуцираат

Сигурно, во повеќе од една пригода, се исплашивте кога ќе видите како мистериозен звук започна да излегува од вашите звучници, без следното ажурирање на прелистувачот Firefox на Фондацијата Mozilla нема автоматски да ги репродуцира видеата на веб-страниците што ги посетуваме кои го активираат звукот.

LG лого

LG V40 ќе има вкупно пет камери

LG V40 би пристигнал со вкупно пет камери. Дознајте повеќе за новата висока класа од LG што ветува дека ќе биде најдобра во фотографски аспект.

Сите новости во macOS Mojave

Тука ви ги покажуваме сите новости што ќе дојдат од раката на следната верзија на macOS, крстена како Мохаве.

Сони признава дека крајот на циклусот PlayStation 4 е наскоро да пристигне

Јапонската компанија потврдува дека крајот на циклусот на PlayStation 4 на пазарот е веќе пред да се случи. Значи, земјата се подготвува за доаѓањето на вашата нова конзола. Наскоро ќе дознаеме повеќе за плановите на Сони.

Facebook

Фејсбук создава вештачка интелигенција која ги модифицира песните и музичките стилови

Дознајте повеќе за новата вештачка интелигенција на компанијата која има можност за лесно менување на музичкиот жанр за само неколку секунди. Оваа вештачка интелигенција на Фејсбук наскоро ќе се појави на пазарот.

Google AI

Видеото што покажува како Google собира најприватни податоци на корисници

Ова видео ги прикажува плановите на Google да добие повеќе приватни податоци. Дознајте повеќе за ова видео во кое можете да ги видите плановите на компанијата за да добиете повеќе информации за корисникот.

Samsung паметен звучник со Bixby

Samsung ќе го користи Bixby во своите апарати

Samsung ќе го користи Bixby во своите апарати за домаќинство. Дознајте повеќе за плановите на компанијата да ја прошири употребата на нејзиниот асистент на повеќе производи од нејзиниот опсег.

Kaspersky Lab

Холандската влада престанува да го користи Касперски од безбедносни причини

Холандија престанува да го користи Касперски од безбедносни причини. Дознајте повеќе за одлуката на владата на земјата да престане да го користи водечкиот производ на руската фирма за безбедност.

Google диск

Гугл диск дебитира нов дизајн

Google Drive го претставува својот нов дизајн инспириран од Material Design. Дознајте повеќе за новиот дизајн што го воведе платформата за складирање на облаци.

Nintendo прекинувач онлајн

Nintendo Switch Online ќе има складирање во облак

Nintendo Switch Online ќе ја започне својата активност во септември. Дознајте повеќе за лансирањето на онлајн услугата за конзолата и видовите на претплати што ги наоѓаме.