Што е паметен часовник

Ако сè уште не сте јасни за што и за што служи паметен часовник, во оваа статија ќе објасниме сè што е поврзано со овие уреди.

Вака изгледа новиот паметен часовник од Емпорио Армани

Фирмата Армани отсекогаш се поврзуваше со модата, но во последно време, и поради зголемувањето на паметните часовници, компанијата сакаше да влезе во модната фирма Армани, претстави нова генерација на паметен часовник за loversубителите на фирмата и спортот во генерал.

целосен список на надградливи паметни часовници со Android 8.0

Android Wear ќе го смени своето име во Wear OS

За неколку недели, апликацијата Android Wear, како и името на оперативниот систем што управува со голем број паметни часовници, ќе бидат преименувани во Wear OS.

Ова е најскапиот паметен часовник во светот

Швајцарскиот производител Tag Heuer претстави на Tag Heuer Connected Full Diamond, модел кој интегрира 589 дијаманти расфрлани околу круната и ременот на уредот и чија цена им бега на повеќе од половина од смртниците.

Huawei ќе го претстави Huawei Watch 2 на MWC

Кинеската компанија Huawei штотуку потврди дека официјално ќе го претстави Huawei Watch 2, втората верзија на нејзиниот оригинален паметен часовник.

Huawei Watch

Tizen на следниот Huawei Watch?

Вистината е дека оваа година немаме новости за најважните или најистакнатите паметни часовници кои носат ...

Купете паметен часовник

Дали треба да купам паметен часовник?

Иако одлуката да купите паметен часовник е само ваша, ние ќе ви помогнеме да ги знаете предностите на тоа да имате паметен часовник секогаш на вашиот зглоб