Dodge V20

Doogee V20: цена и датум на издавање

Еден од производителите на паметни телефони кој ја фокусираше својата активност на цврсти паметни телефони во Doogee, производител кој…

Што е РЦС

Што е РЦС и што ни нуди

Протоколот RCS е природна замена за СМС и ММС, бидејќи ни овозможува да испраќаме секаков вид датотека како да е апликација за пораки и бесплатно

Споредба: Huawei P30 Pro VS Realme X2 Pro

Ги ставаме Huawei P30 Pro и Realme X2 Pro лице во лице во последната споредба со вклучено видео, кој е подобриот паметен телефон?

Енергија Систем Урбан 4

Анализа на слушалки Energy Sistem урбани 4

Urban 4 од Energy Sistem, прекрасен дизајн на бои, најсовремена технологија за да ни понуди најдобар квалитет на звукот, добра автономија и многу мала тежина.

Како да изберете таблета

Купувањето таблет може да стане комплицирана задача ако не земеме предвид низа фактори што треба да влијаат на нашата одлука.

Послужавник за СИМ за iPhone

Како да го смените пинот на iPhone

Како да го смениме PIN-кодот на нашиот iPhone во различните верзии на iO. Изменете го кодот за заклучување на вашата СИМ-картичка лесно со нашето упатство.

Apple iPad Pro 2018

Ова се новиот iPad Pro 2018

Apple iPad Pro: Спецификации, цена и стартување. Дознајте повеќе за следната генерација на таблетот на Apple претставен денес.

eSIM: Сè што треба да знаете за тоа

Што е eSIM? Како работи? Ние ви кажуваме сè за оваа виртуелна СИМ-картичка која се повеќе е присутна во мобилните телефони, таблетите и паметните часовници.

Што е паметен часовник

Ако сè уште не сте јасни за што и за што служи паметен часовник, во оваа статија ќе објасниме сè што е поврзано со овие уреди.

Блокирај го телефонскиот број

Како да блокирате телефонски број

Како можете да блокирате телефонски број. Откријте ги методите за блокирање на телефонски броеви на вашиот Android или iPhone на едноставен начин.

Назад на училиште доаѓа во Амазон

Амазон стана за многу луѓе, главниот начин при купување практично на кој било производ, благодарение не само на предностите. Ние ви ги покажуваме најдобрите понуди на Амазон за враќање на училиште.

Фортните битката Ројал

Добијте бесплатен танц во Fortnite со заштита на вашата сметка

Во последниве месеци, theвездената игра на сите платформи е Fortnite, игра што основа на својот успех е да бидат достапни за преземање Момците од Epic Games ни даваат нов танц за нашиот лик во Fortnite, ако продолжиме да го изведуваме двостепениот автентикација за да ја заштитиме нашата сметка

Првите слики на Google Pixel 3 XL се филтрираат, два месеци пред да бидат официјално претставени

Откако Google влезе целосно на пазарот на мобилни телефони со Google Pixel, компанијата постепено го прошири бројот на земји Ако сте еден од корисниците што чекаат да го видат дизајнот на третата генерација на Google Pixel XL Следно, покажуваме вие првите слики од терминалот, 2 месеци пред неговото претставување.

Слика на Gmail

Gmail за Android веќе ни овозможува да го вратиме испраќањето е-пошта

Сигурно повеќе од еден од вас се случило пред да прочитате е-пошта да проверите дали е правилно напишано и дека ги покажа сите Иако со долго задоцнување, и откако беше достапен на Андроид, Gmail за Андроид конечно ни дозволува да го откажеме испраќање на веќе испратени е-пошта

Samsung Galaxy Note 9 е веќе официјален, ние ви ги покажуваме спецификациите

По повеќемесечни гласини, денес 9 август корејската компанија официјално го претстави новиот терминал од опсегот Note, терминал со Ако не сте ја пропуштиле презентацијата, подолу ви ги покажуваме сите спецификации на Samsung Galaxy Note 9.

WhatsApp на iPhone

Како да вратите суспендирана сметка на WhatsApp

Платформата за пораки WhatsApp стана главно средство за комуникација за милиони корисници. И покрај недостатоците што ги имаме Ако видовме како е блокирана нашата сметка на WhatsApp, од која било причина, во оваа статија ќе ви покажеме како можеме лесно да ја вратиме

Fortnite за Android би можел да биде ексклузивен за Samsung во првите 120 дена

Пред нешто повеќе од една недела, одекнавме една вест во која се вели дека модната игра Fornite, која сè уште не е достапна на Андроид, Според новите информации, ексклузивноста на Fortnite со Самсунг може да се протега и до 120 дена повеќе, веќе онаа на крајот на 30-дневниот мандат на Note 9, тој ќе се прошири на опсегот S на Samsung.

iPhone XS

Google наметнува нови правила така што изрезот не го напаѓа неговиот мобилен екосистем

Минатата година, кога компанијата од Маунтин Вју официјално ги објави новите модели на Pixel, се потсмеваше на изрезот што го сочинуваше новиот. Според Гугл, новите упатства за усвојување на бројот и локацијата на засекот на екранот се ограничени на следниве случаи.

Fortnite за Android ќе биде ексклузивен за Galaxy Note 9 во текот на првиот месец

Многумина се корисници на Android кои чекаат како вода во мај, лансирање на Android верзијата на Fortnite, модерната игра што е. Според различни извори, Fortnite би можел да пристигне исклучиво на Galaxy Note 9 на денот на неговото претставување, следниот 9 август, ексклузивно што ќе трае еден месец.

Xiaomi My A2

Xiaomi Mi A2 достапен на продажба 24 часа пред неговата презентација

Денес втората генерација на Xiaomi Mi A1, Mi A2, многу очекуван терминал, заради успехот што го покажа неговиот претходник, 24 часа пред неговото претставување во општеството, Xiaomi Mi A2 и неговата Lite верзија веќе беа официјално претставени. Достапни за набавка преку Gearbest

whatsapp ја подобрува верзијата за Android

WhatsApp ќе го ограничи бројот на пати што може да се препраќаат пораките

Сигурно сите ја добивме повремената порака проследена преку WhatsApp за некоја вест, погрешна понуда или измама. Попладне или Платформата за пораки владее во светот штотуку објави промени во бројот на пати што ќе можеме да проследуваме пораки

LG лого

LG V40 ќе има вкупно пет камери

LG V40 би пристигнал со вкупно пет камери. Дознајте повеќе за новата висока класа од LG што ветува дека ќе биде најдобра во фотографски аспект.

Galaxy Note 9 е претставен на 9 август

Корејската компанија Самсунг започна да испраќа покани до печатот за настанот што ќе го одржи за да го претстави Галакси Ноут 9

Ова се боите на Samsung Galaxy Note 9

Оваа година гледаме неколку важни гласини и протекувања за новиот модел на јужнокорејската компанија и тоа е ...

Паметниот телефон е заклучен

Како да знам дали мојот мобилен телефон е бесплатен

Дали мојот мобилен телефон е бесплатен? Ние ве учиме брзо да знаете дали нашиот паметен телефон е бесплатен, или е врзан за оператор, тоа е одлучувачки фактор кога станува збор за можност да го користиме со други оператори или ако имаме намера да го продадеме.

Како да инсталирате iOS 12 на вашиот iPhone или iPad

Првата бета верзија на iOS 12 е сега достапна за да можат програмерите да започнат да ги прилагодуваат своите апликации на новата верзија на iOS. Ние ви покажуваме како да го инсталирате на вашите уреди.

Филтрираше Google Pixel 2 XL

Google може да лансира буџетски Pixel

Според најновите гласини, гигантот за пребарување работи на ефтин Pixel за да ја надополни својата понуда во средниот опсег, со терминал управуван од Snapdragon 700 на Qualcomm.

Енди Рубин есенцијален телефон

Енди Рубин негира дека Есенцијал е на продажба, иако тој самиот не знае каква е неговата иднина

Според Блумберг, Енди Рубин, поранешен Гугл и основач на Есенсиал, би можел да ја стави компанијата на продажба по лошите бројки. Сепак, основачот веќе ги смири духовите на своите вработени

WhatsApp на iPhone

Како да преместите WhatsApp во SD картичка

Дали треба да ја преместите WhatsApp на SD на вашиот мобилен телефон? Ние ви покажуваме како да спречите WhatsApp да ви зафаќа место во мобилната меморија и наместо тоа да ја користи надворешната картичка.

Фортните битката Ројал

Fortnite за Android доаѓа ова лето

Во моментов лансирањето на Fortnite за Android ќе мора да почека уште неколку месеци, според Epic Games преку својата веб-страница.

WhatsApp постигнува нов рекорд на дневни корисници

Како да блокирате контакт на WhatsApp

Ние ви покажуваме како да блокирате контакт на WhatsApp за iOS или Android. Ако некое лице ве нервира и сакате да го замолчите, следете го нашето упатство. Дали сакате да знаете дали сте блокирани на WhatsApp? Можете да дознаете и со нашите совети.

OnePlus 6: слики, цена и спецификации

Два дена пред презентацијата на OnePlus 6T, германски Амазон протече што ќе биде и цената на терминалот и на првите официјални слики на терминалот заедно со неговите спецификации.