Вака изгледа Razer Phone Gold Edition

Со изговор за прослава на кинеската нова година, производителот Razer лансираше специјално издание на Razer Phone, издание кое ни го покажува задното лого во него во златна боја.

УФС

Побрзи паметни телефони благодарение на новите UFS 3.0 мемории

Влез каде што ќе разговараме за новиот стандард UFS 3.0 што штотуку го објави самиот JEDEC. Благодарение на овој стандард, корисниците на краток рок ќе можат да имаат паметни мобилни телефони со поголем капацитет и моќ.

Како да фотографирате слики од екранот

Како да фотографирате слики од екранот

Ние ве учиме како да фотографирате слики од екранот на сите оперативни системи. Фотографирањето на екранот од нашиот мобилен уред или работна површина е многу едноставна задача што може да биде многу корисна. Дали знаете како се прават слики од екранот? Ние го објаснуваме тука!

Италијанските власти ќе ги испитаат „Епл“ и „Самсунг“ за планирана застареност

Во Италија се чини дека тие не само што ќе го испитаат „Епл“ за загубата на перформансите на „Ајфон“, туку тоа ќе го сторат и со корејскиот „Самсунг“, во случај да ја спроведе истата практика.

Најдобри продавници за мобилни телефони

Ако наскоро планирате да го обновите паметниот телефон и сакате да заштедите многу пари, во оваа статија ќе ви покажеме кои се најдобрите онлајн продавници за купување ефтини мобилни телефони.

Како да изберете таблета за деца

Кога купуваме таблета за деца, мора да земеме предвид различни проблеми, и да не се водиме од производи што во теорија се мислат и дизајнираат за нив. Ние ви покажуваме како правилно треба да изберете детски таблет.

Xiaomi My A1

Xiaomi Mi A1 веќе ужива во Android 8.0 Oreo

Конечната верзија на Android Oreo за Xiaomi Mi A1 сега е достапна за официјално преземање преку ажурирањата на софтверот на овој фантастичен терминал.

Spotify

Најдобри алтернативи за Shazam

Човекот не живее само од Shazam, бидејќи и во Play Store и во App Store можеме да најдеме различни подеднакво валидни алтернативи

Nokia 8 е ажуриран на Android 8

Nokia 8 е ажуриран на Android 8.0 Oreo

Новата Nokia е јасна: сите нејзини уреди мора да ја имаат најновата верзија на Android. А, Нокиа 8 е првиот што доби Android 8.0 Oreo

Инсталирајте го Андроид на компјутер

Андроид за компјутер

Откријте ја најдобрата опција за инсталирање на Android на вашиот компјутер. Ние ви покажуваме кои се најдобрите опции и емулатори за уживање во Андроид на вашиот компјутер

Најдобрите таблети за 2017 година

Најдобрите таблети за 2017 година

Дали сакате да знаете кои се најдобрите таблети за 2017 година? Не пропуштајте ги овие модели кои биле успешни по својата вредност за парите и биле бестселери.

Поврзете мобилен телефон со ТВ

Поврзете мобилен телефон со ТВ

Постојат различни методи за поврзување на мобилниот со ТВ. Ние ви ги покажуваме сите достапни опции за да можете да изберете која ви се допаѓа најмногу.

Филтрираше Google Pixel 2 XL

Филтрираше Google Pixel 2 XL

Протекоа нови слики на Google Pixel 2 XL кои откриваат важни новости во однос на дизајнот, хардверот и софтверот

Галакси Забелешка 8 наспроти Галакси С8

Samsung Galaxy S8 наспроти Забелешка 8

Споредба на Galaxy S8 vs Note 8. Кој вреди да се купи? Ние ги анализираме силните страни на секој за да ви помогнеме да донесете одлука.

Уредите горат во Apple Store во Сол

Apple го прави глувиот слух за вашиот совет за користење опрема во топли услови. И тоа се рефлектира во некои физички продавници