Xiaomi Redmi Pro сега е официјален

На настанот што Xiaomi го одржа денес, официјално го претстави новиот Redmi Pro, кој се издвојува по своите спецификации и уште еднаш по својата цена

Google

Андроид Н во пет клучни точки

Android N сега е официјален откако беше презентиран вчера на Google I / O и денес ви ги прикажуваме 5-те клучни точки на оваа нова верзија на Android.

Xiaomi

Xiaomi Max сега е официјален

Пред неколку минути, Xiaomi официјално го претстави новиот Xiaomi Max, фаблет со 6,4-инчен екран што е многу вреден.

Xiaomi

Xiaomi Mi5 е веќе официјален

Xiaomi Mi5 е веќе официјален и во оваа статија ќе ви ги кажеме сите информации за новиот предводник на Xiaomi.