Fortnite Глава 2 Сезона 1

Fortnite се врати со Поглавје 2 Сезона 1

Како што беше планирано, новата мапа доаѓа од раката на новото ажурирање на Fortnite, со рестартирање на сезоните и достигнување на поглавјето 2

Црна дупка Fortnite

Што е со Fortnite? Кога се враќа Fortnite?

Неколку часа, ако се обидете да играте Fortnite, ќе видите како единственото нешто што можете да направите е да размислите за црна дупка. Fortnite не работи.

Преглед на правосмукалка Conga 3090

Ние ја тестиравме правосмукалката Конга 3090, правосмукалка што исто така ја чисти куќата за нас и има ласерска навигација за да не се судира со никаков мебел

Фортните битката Ројал

Добијте бесплатен танц во Fortnite со заштита на вашата сметка

Во последниве месеци, theвездената игра на сите платформи е Fortnite, игра што основа на својот успех е да бидат достапни за преземање Момците од Epic Games ни даваат нов танц за нашиот лик во Fortnite, ако продолжиме да го изведуваме двостепениот автентикација за да ја заштитиме нашата сметка

Sony издаде ограничено издание Проlирен PS4 за прослава на 500 милиони продадени PlayStation

Откако првата генерација на „Сони Плејстејшн“ се појави на пазарот, овој уред стана од година во година најпродаваната конзола во јапонската мултинационална „Сони“, продаде над 500 милиони Плејстејшн и за да го прослави, ќе започне специјално издание од PS4

Fortnite за Android би можел да биде ексклузивен за Samsung во првите 120 дена

Пред нешто повеќе од една недела, одекнавме една вест во која се вели дека модната игра Fornite, која сè уште не е достапна на Андроид, Според новите информации, ексклузивноста на Fortnite со Самсунг може да се протега и до 120 дена повеќе, веќе онаа на крајот на 30-дневниот мандат на Note 9, тој ќе се прошири на опсегот S на Samsung.

Fortnite за Android ќе биде ексклузивен за Galaxy Note 9 во текот на првиот месец

Многумина се корисници на Android кои чекаат како вода во мај, лансирање на Android верзијата на Fortnite, модерната игра што е. Според различни извори, Fortnite би можел да пристигне исклучиво на Galaxy Note 9 на денот на неговото претставување, следниот 9 август, ексклузивно што ќе трае еден месец.

Сите новости од Nintendo на Е3 2018

Јапонската компанија Nintendo официјално ги претстави следните новости што ќе пристигнат на Switch на E3 2018 во Лос Анџелес

Сони признава дека крајот на циклусот PlayStation 4 е наскоро да пристигне

Јапонската компанија потврдува дека крајот на циклусот на PlayStation 4 на пазарот е веќе пред да се случи. Значи, земјата се подготвува за доаѓањето на вашата нова конзола. Наскоро ќе дознаеме повеќе за плановите на Сони.

Insta360Pro

Прегледајте Insta360 Pro

Анализа на Insta360 Pro, камера од 360 степени што снима во 8K за да го подобри искуството со VR. Ние ви ги кажуваме неговите карактеристики, добрите и лошите страни на овој тим проценет на 4.000 евра. Вреди?

Фортните битката Ројал

Fortnite за Android доаѓа ова лето

Во моментов лансирањето на Fortnite за Android ќе мора да почека уште неколку месеци, според Epic Games преку својата веб-страница.

Samsung паметен звучник со Bixby

Samsung ќе го користи Bixby во своите апарати

Samsung ќе го користи Bixby во своите апарати за домаќинство. Дознајте повеќе за плановите на компанијата да ја прошири употребата на нејзиниот асистент на повеќе производи од нејзиниот опсег.

Devolo го претставува dLAN 1000 mini, компактен PLC

Германскиот производител devolo штотуку лансираше намалена верзија на dLAN PLC, со кои можеме да го прошириме сигналот Wi-Fi во нашиот дом без никакви проблеми и со неверојатна брзина.

Nintendo прекинувач онлајн

Nintendo Switch Online ќе има складирање во облак

Nintendo Switch Online ќе ја започне својата активност во септември. Дознајте повеќе за лансирањето на онлајн услугата за конзолата и видовите на претплати што ги наоѓаме.

Официјално PUBG

Група хакери PUBG се уапсени во Кина

Tencent, еден од развивачите на PUBG, прави сè што може за да ги натера хакерите да продаваат измами кои нудат поволности во играта да ги видат нивните коски во затвор.

Играта Fortnite ги отстранува ракетите што се водат

Момците од „Еп“ беа принудени да отстранат една од новините што ја воведоа пред неколку недели, откако видоа како корисниците се чувствуваат неодбранбено од овој вид оружје кога тоа го користи непријателот.

Лансирањето на PlayStation 5 е далеку од тоа да се случи

И покрај фактот дека некои гласини сугерираат дека Sony би можел да ја лансира петтата генерација на PlayStation следната година или на крајот на оваа година, се чини дека сè укажува на тоа дека сепак ќе треба да почекаме барем уште неколку години.

Нинтендо

Nintendo Switch ќе добие колекција на игри SNK

SNK лансира специјална колекција игри за Nintendo Switch. Дознајте повеќе за оваа специјална колекција што ќе им дојде на корисниците на системот на Nintendo оваа есен.

Играјте Т-Рекс на Хром

Гугл игра со диносауруси

Играта со диносауруси Google Chrome стана многу добра алтернатива за оние мртви моменти што ги имаме или за оние кога навистина сме без интернет-врска, и на нашиот мобилен уред и на нашиот компјутер.

Која конзола да се купи за дете

Да се ​​купи конзола за дете не е лесна задача ако не сакаме долгорочно да му штети на неговиот развој, наместо да им помагаме да се развиваат. Ние ве учиме на аспектите што треба да ги земете предвид кога давате конзола за игри на мало дете.

PlayStation 4 е пред продажба на PS3

Продажбата на PlayStation 4 наскоро ќе ги надмине оние на PS3. Дознајте повеќе за продажбата на конзолата Sony која веќе ја надминува претходната генерација.