Sony издаде ограничено издание Проlирен PS4 за прослава на 500 милиони продадени PlayStation

Откако првата генерација на „Сони Плејстејшн“ се појави на пазарот, овој уред стана од година во година најпродаваната конзола во јапонската мултинационална „Сони“, продаде над 500 милиони Плејстејшн и за да го прослави, ќе започне специјално издание од PS4

Сите новости од Nintendo на Е3 2018

Јапонската компанија Nintendo официјално ги претстави следните новости што ќе пристигнат на Switch на E3 2018 во Лос Анџелес

Сони признава дека крајот на циклусот PlayStation 4 е наскоро да пристигне

Јапонската компанија потврдува дека крајот на циклусот на PlayStation 4 на пазарот е веќе пред да се случи. Значи, земјата се подготвува за доаѓањето на вашата нова конзола. Наскоро ќе дознаеме повеќе за плановите на Сони.

Nintendo прекинувач онлајн

Nintendo Switch Online ќе има складирање во облак

Nintendo Switch Online ќе ја започне својата активност во септември. Дознајте повеќе за лансирањето на онлајн услугата за конзолата и видовите на претплати што ги наоѓаме.

Официјално PUBG

Група хакери PUBG се уапсени во Кина

Tencent, еден од развивачите на PUBG, прави сè што може за да ги натера хакерите да продаваат измами кои нудат поволности во играта да ги видат нивните коски во затвор.

Играта Fortnite ги отстранува ракетите што се водат

Момците од „Еп“ беа принудени да отстранат една од новините што ја воведоа пред неколку недели, откако видоа како корисниците се чувствуваат неодбранбено од овој вид оружје кога тоа го користи непријателот.

Лансирањето на PlayStation 5 е далеку од тоа да се случи

И покрај фактот дека некои гласини сугерираат дека Sony би можел да ја лансира петтата генерација на PlayStation следната година или на крајот на оваа година, се чини дека сè укажува на тоа дека сепак ќе треба да почекаме барем уште неколку години.

Нинтендо

Nintendo Switch ќе добие колекција на игри SNK

SNK лансира специјална колекција игри за Nintendo Switch. Дознајте повеќе за оваа специјална колекција што ќе им дојде на корисниците на системот на Nintendo оваа есен.

Која конзола да се купи за дете

Да се ​​купи конзола за дете не е лесна задача ако не сакаме долгорочно да му штети на неговиот развој, наместо да им помагаме да се развиваат. Ние ве учиме на аспектите што треба да ги земете предвид кога давате конзола за игри на мало дете.

PlayStation 4 е пред продажба на PS3

Продажбата на PlayStation 4 наскоро ќе ги надмине оние на PS3. Дознајте повеќе за продажбата на конзолата Sony која веќе ја надминува претходната генерација.

Microsoft Kinect

Microsoft целосно го напушта Kinect

7 години по неговото лансирање, Microsoft потврди дека ќе престане да го произведува Kinect, поради малиот успех што го имаше на пазарот од неговото лансирање.

Nintendo го изненадува Nintendo 2DS XL

Откако објавија дека го ставаат настрана производството на NES Mini за да се фокусираат на други задачи, компанијата ...