Се чини дека е потврдено дека iPhone 7 ќе доаѓа со адаптер за молња до приклучок, покрај EarPods со молскавична врска

Се чини дека е потврдено дека конечно компанијата со седиште во Купертино ќе понуди адаптер за молња до приклучок за да ги искористи слушалките што ги имаат корисниците

UP Plus3 2D печатач, анализа и мислење

Не пропуштајте ја нашата анализа на 3D печатачот UP Plus2, едно од најдобрите решенија на пазарот што нуди високо квалитетни 3D печатени објекти.

Андроид 7.0

Сè што ве чека во Android 7.0 Nougat

Андроид 7.0 Нугат слета на Nexus и крајната верзија е оптимизирана и стабилна верзија на најновиот преглед на развивачот; ги разгледуваме новостите

Слики на првиот паметен часовник Meizu

Ви ги прикажуваме првите слики за тоа како ќе биде првиот паметен часовник на кинеската фирма Meizu, паметен часовник кој наскоро ќе се појави на пазарот

Слушалки во Амазон

Амазон патентира паметни слушалки

Амазон има патентирани паметни слушалки кои ќе го откажат бучавата само кога не е потребно, престанувајќи да го прават тоа пред важни работи ...

Оди Покемон

Можете ли да замислите да се откажете од работата за да бидете тренер за Покемон? не замислувај, ова веќе се случи

Покемон Го продолжува да го зголемува својот успех и во последните часови знаеме како една девојка ја напуштила работата за да биде тренер за Покемон. Гледање е верување.

Xiaomi Redmi Pro сега е официјален

На настанот што Xiaomi го одржа денес, официјално го претстави новиот Redmi Pro, кој се издвојува по своите спецификации и уште еднаш по својата цена

VHS дефинитивно е мртов, збогум

VHS деновиве официјално ја објави својата смрт со исчезнувањето на последната компанија што продолжи да ги произведува.