Навлака на хомем Гимбал

Преглед на хохем iSteady Mobile + Гимбал

Можевме да го тестираме хохем гимбалот, модниот додаток за оние кои сакаат да направат скок во квалитетот во видеата направени со паметни телефони

Навлака на Arbily G9

Преглед на слушалки Arbily G9

Неколку дена ги тестиравме безжичните слушалки Arbily G9. Моќен, квалитетен звук, елегантен дизајн и специјално намалена препорачана цена.

Андроид корен

Како да знам дали сум root

Откријте го овој избор на апликации на Андроид што ќе ни помогне да знаеме дали сме или не сме телефони за да ги имаме секогаш овие информации.

Adware

Како да се отстрани adware

Откријте што е рекламен софтвер и како можеме постојано да го елиминираме од нашиот компјутер или мобилен телефон за да избегнеме проблеми.

Навлака HolyHigh HV-368

Преглед на слушалки HolyHigh HV-368

Ги тестиравме HolyHigh HV-368, слушалки со квалитет на звук и полнење на батеријата, така што никогаш нема да останете без музика

Шпанија

Каде да читате книги преку Интернет

Ако барате каде можете да најдете книги во дигитален формат, во оваа статија ќе ви покажеме кои се најдобрите веб-страници за читање книги на Интернет.

Skype

Како работи Skype

Откријте кои се најважните функции во Skype за да научите како да ја користите апликацијата на вашиот компјутер или паметен телефон на едноставен начин.

Енергија Систем Урбан 4

Анализа на слушалки Energy Sistem урбани 4

Urban 4 од Energy Sistem, прекрасен дизајн на бои, најсовремена технологија за да ни понуди најдобар квалитет на звукот, добра автономија и многу мала тежина.

Skype

Како да креирате сметка на Skype

Откријте ги сите начини на кои може да се создаде сметка на Skype на вашиот компјутер или паметен телефон и како да ги промените информациите за вашата сметка.

Збор

Како да направите индекси во Word

Откријте го начинот на кој можеме да креираме индекси во документ во Word и начинот на кој може да го прилагодиме неговиот изглед за подобро нивно користење.

iOS 13

Што има ново во iOS 13

Apple официјално ги претстави повеќето вести што ќе доаѓаат од следната верзија на iOS 13

HBO

Како да се отпишете од HBO

Ако еднаш заврши „Игра на тронови“, мислите дека дојде време да ја откажете претплатата на „HBO“, во оваа статија ќе ви ги покажеме сите чекори што треба да ги следите.

Енергетска таблета 10 Про 4 поглед

Како да го исчистите екранот на таблетот

Откријте како правилно да го исчистите екранот на таблетот за да отстраните отпечатоци од прсти, прашина, дамки и да избегнете гребење. Кои производи треба да ги користите?

PDF

Како да уредувате PDF документ

Ние ви ги кажуваме најдобрите опции за уредување на PDF од вашиот компјутер: веб-страници, програми и многу повеќе. Научете како да модифицирате PDF документ овде.

PDF

Како да напишете на PDF

Пишувањето во PDF е многу едноставен процес. Откријте ги најдобрите апликации за мобилен и компјутер за уредување и пишување PDF документи.

Uber

Како се користи Uber

Брзо и лесно ги објаснуваме чекорите што треба да се следат за да се користи Uber, најевтината алтернатива на таксито. Добијте 5 евра за вашето прво патување.

Facebook

Како да се создаде настан на Фејсбук

Откријте како можете да создадете настан на Фејсбук, без разлика дали барате да создадете приватен настан или јавен настан. Објаснето чекор по чекор.

Преглед на правосмукалка Conga 3090

Ние ја тестиравме правосмукалката Конга 3090, правосмукалка што исто така ја чисти куќата за нас и има ласерска навигација за да не се судира со никаков мебел

Отворете CBR-датотеки во Windows

Како да ги отворите датотеките CBR

Откријте ги најдобрите апликации за отворање датотеки CBR, и за компјутер, за Windows, за Mac, за iOS или за Android. Како се отвораат овие датотеки?

CC и Bcc во Gmail

Што значи CC и CCO

Откријте кои се тие, како се користат и разликите помеѓу CC и Bcc во сметка за е-пошта во Gmail или други платформи за е-пошта.

Опсегот на таблетите Алкател 1Т

Како да форматирате таблет Андроид

Откријте ги начините за форматирање таблет Андроид. Оставете го во фабрика за да оди побрзо и без грешки. Дали знаете како да го форматирате вашиот таблет?

Сплит PDF документ

Како да поделите PDF

Научете да поделите PDF на неколку делови или да извлекувате страници од него, со ова едноставно упатство и без потреба од инсталирање на која било програма.

icloud

Како да го користите iCloud

Ние ве учиме како да користите iCloud од кој било уред на едноставен начин. Дали ги знаете предностите што ги има iCloud? Откријте ги овде.

Како да конвертирате слика во икона

Конвертирање на слика во икона за да ја персонализираме нашата копија на Виндоус е многу едноставен процес што ќе го детализираме во ова упатство.

PDF до Word

Како да конвертирате PDF во Word

Откријте ги сите начини на кои може да се претвори PDF во Word. Образложени се чекор по чекор на сите начини, од веб-страници, Google Docs или Adobe Acrobat.

PDF

Како да компресирате PDF

Откријте ги сите начини на кои може да се компресира PDF на вашиот компјутер, од веб-страници до Adobe Acrobat Pro до преглед на Mac.