Пејачот 50 Cent станува милионер откако ги прифати Bitcoins за албумот што го издаде во 2014 година

Пејачот 50 Сент преку својот профил на Инстаграм потврди дека благодарение на продажбата на албумот што го издаде во 2014 година и за кој дозволи употреба на биткоин како начин на плаќање, тој сега има повеќе од 7 милиони долари

Како да закажете автоматско исклучување на Windows и Mac

Ако не сакаме нашиот компјутер или Mac да помине повеќе часови отколку што е потребно во работењето, најдобро што можеме да сториме е да го програмираме автоматското исклучување, или на Windows или на Mac. Дали знаете како да го направите тоа? Ние ве учиме на неколку методи за автоматско исклучување на вашиот компјутер во времето што го сакате.

Неспресо или Долче Густо? Која е разликата и која најмногу ми одговара

Апарати за кафе Неспресо и машини за кафе Долче Густо, и двата системи за подготовка на кафе со употреба на капсули, но иако некои можеби не го знаат тоа, тие имаат огромни разлики, ние ќе ви покажеме што се тие.

Ова е музиката што Обама ја препорачува за 2017 година

Ви го претставуваме списокот на Spotify што Барак Обама го препорачува за 2017 година. Реалноста е дека не е прв пат Барак Обама да презема ваков вид на слободи што толку малку се гледаат кај луѓето од светска реперкусија.

Фејсбук ги принудува медиумите и компаниите да поминат низ прозорецот за да ги покажат своите содржини на социјалната мрежа

Социјалната мрежа Фејсбук штотуку објави дека ќе престане да ги прикажува публикациите на медиумите и компаниите на прво место за да се даде приоритет на содржината на пријателите и семејството, целта за која е создадена оваа услуга.

Леново Ново стакло C220

Lenovo New Glass C220, нова заложба за проширена реалност

И покрај фактот дека Леново вчера одржа конференција на ЦЕС за краткорочните индустриски планови и новостите за производите, тие денес, без претходна најава, ни го презентираат новиот New Glass C220, очила за проширена реалност опремени со вештачка интелигенција.

Најдоброто од CES 2018 година

Едниот го заврши најголемиот саем за потрошувачка технологија што се одржуваше една година во Лас во Лас Вегас, време е да резимираме

JBL ги претставува своите нови преносни звучници

Образецот JBL, кој е дел од групацијата ХАРМАН Интернационал, сега во рацете на Самсунг, штотуку претстави три нови преносни звучници кои пристигнуваат да ги заменат нивните претходници: JBL Клип 3, JBL GO 2 и JBL Xtreme 2

Ова се новите Sony Xperia XA2, XA2 Ultra и L2

Јапонската мултинационална Сони го претстави на CES новиот среден опсег што ќе го лансира на пазарот во текот на оваа година: Xperia XA2, Xperia XA2 Ulta и Xperia L2

Fisker Е-движење

Fisker E-motion, висок ривал на Tesla

Искористувајќи го пробивот на таква висина и дифузија како што е CES 2018, Фискер сакаше да ги воодушеви локалното население и странците со официјално претставување на првата верзија или прототип на неверојатното Fisker E-motion.

ThinQ, паметниот фрижидер со 29 ″ екран од LG

Паметните фрижидери немаше да му избегаат, а тоа е дека се повеќе и повеќе корисници се одлучуваат за ваков вид апарати со цел да го оптимизираат својот ден за ден, за тоа доаѓа ThinQ.

NVIDIA

NVIDIA е номинирана како кандидат да биде нервниот центар на автономниот автомобил благодарение на Ксавиер

Искористувајќи ја прославата на CES 2018, NVIDIA дојде до израз за да ја покаже својата интересна платформа за автономно возење, што денес компании како Фолксваген и UBER веќе почнуваат да ги тестираат.

Луна

Кина сака да се врати на Месечината оваа година, овој пат со пратка растенија и инсекти

Кина сака да се врати на Месечината оваа година 2018 година, година каде што беа планирани многу мисии на сателитот од страна на различни вселенски агенции и дека Кина ќе продолжи понатаму со испраќање на растенија и инсекти.

Pixelbook компатибилен со Fuchsia OS

Google го тестира Fuchsia OS на Pixelbooks

Google продолжува да работи на својот следен оперативен систем познат како Fuchsia OS. И ја објави документацијата за да може да се инсталира во Pixelbooks

The Last Jedi DLC Comes to Star Wars Battlefront 

Како би било поинаку, фирмата за развивачи на видео игри работеше доволно напорно со Дизни за да ги има сите новости.

Инсталирајте го Андроид на компјутер

Андроид за компјутер

Откријте ја најдобрата опција за инсталирање на Android на вашиот компјутер. Ние ви покажуваме кои се најдобрите опции и емулатори за уживање во Андроид на вашиот компјутер

FaceID поразен од маска

Лична карта поразена од маска

Виенската компанија Бкав успеа да ја заобиколи безбедноста на Face ID на iPhone X благодарение на употребата на маска отпечатена со 3Д технологија

Уредници на фотографии преку Интернет

Ако сакаме да ги уредиме нашите фотографии, можеме да најдеме многу услуги на Интернет. Ние ви покажуваме кои се најдобрите онлајн уредници на фотографии.

бесплатен уредник за видео на Интернет

Исечете видеа на Интернет

Пред да споделувате видеа, можеби ќе треба да ги исечете за да ги направите помали. Ние ви ги покажуваме најдобрите услуги за намалување на видеа на Интернет

Најдобар бесплатен антивирус

Ако барате бесплатен антивирус, во оваа статија ќе ви покажам кои се моментално најдобрите бесплатни антивируси на пазарот.

Откриени деталите за следните Razer Blade Stealth и Razer Core V2

Razer Blade Stealth и Razer Core V2, врвните игри

Компанијата за игри Razer ги објави своите нови обложувалници за 2017 година, лаптопот Razer Blade Stealth 2017 и надворешниот графички процесор Razer Core V2