Како да знаете нечија ИП

Ние ви покажуваме како да дознаете нечија ИП преку нивните Фејсбук пораки и без тие да знаат. Добијте IP на кој било со овие трикови

Поправете ги оштетените фотографии

Откријте 4 апликации за да ги поправите оштетените фотографии за да не ги изгубите оние важни слики од посебни моменти. Враќање на оштетените фотографии е можно.

Најнови документи во Виндоус 10

Откријте како да ги видите неодамнешните датотеки во Windows 10. Ако сте изгубиле трага по вашите неодамнешни документи во Windows 10, прочитајте го ова упатство за чекор по чекор.

Генератор за подароци

Ги откриваме најдобрите генератори на подароци за да можете да направите онлајн подарок за имиња или што и да ви треба. Влезете и организирајте ја вашата томбола!

Изгорете ISO на ДВД

5 апликации за согорување на ISO на DVD или други медиуми, како што се CD-ROM или Bluray. Ако треба да снимите ISO слика на ДВД, ние ќе ви покажеме како да го направите тоа.

Креатор на графити

Дали сакате да создадете графити? Овие се најдобрите апликации и веб-страници за правење БЕСПЛАТНИ графити со име. Дали знаете Креатор на графити? Пронајди!

Слика на логото на Виндоус 10

Оптимизирајте го Виндоус 10

Овие трикови ќе ни помогнат да го оптимизираме Виндоус 10 и да направиме нашиот компјутер да работи подобро, побрзо и без да ни создава толку многу проблеми.

Spotify дефинитивно доаѓа во Xbox One

Мајкрософт штотуку потврди дека Spotify наскоро ќе пристигне во продавницата за апликации на својата конзола на задоволство на своите корисници.

Контекстуално мени

Кое е контекстното мени? Ако знаете како да управувате со контекстуалното мени во Windows, ќе заштедите многу време работејќи со вашиот компјутер. Ние ви покажуваме како да го користите.

Twitter

Твитер сè уште не крева глава

Социјалната мрежа Твитер сè уште не крева глава врз основа на резултатите објавени од компанијата за последниот квартал

Како да знам каков хард диск имам?

Откријте како да знаете кој хард диск го имам на мојот компјутер со едноставен трик или неколку бесплатни алатки. Каков модел на HDD или SSD-уред имате? Откријте!

Блокирајте ги каналите на YouTube

Доколку сакате да ги блокирате каналите на YouTube, со мал трик ќе имаме можност да ги блокираме видеата на YouTube канал што не ви се допаѓа.

Андроид 8.0 октопод?

Велигденско јајце скриено во бета-верзијата на Android 8.0 ги активираше алармите: дали Октоподот ќе биде името што го добива оваа нова верзија?

PcComponents

PcDays, наградна формула за PcComponentes

PcComponentes успева да ја зголеми својата продажба за 60% благодарение на прославата на веќе познатите PcDays и нивните интересни попусти.

Бесплатни онлајн процесори за текст

Онлајн обработувачи на текст

Дали сакате да го користите Word онлајн и бесплатно? Не пропуштајте избор на најдобри бесплатни онлајн процесори за уредување на документи.

Најдобри бесплатни уредници за видео

Бесплатен уредник на видеа

Не пропуштајте ги најдобрите бесплатни уредници за видео што можете да ги преземете за Windows, Mac или Linux. Ако ви треба видео едитор, ќе го најдете овде.

Бавна Wi-Fi врска

Како да направите ревизија на Wi-Fi

Ревизијата на Wi-Fi ни овозможува да знаеме дали нашата Wi-Fi-врска е безбедна од можни упади. Можете ли да го дешифрирате клучот WiFi? Пронајди!

Збогум на Windows Phone 8.1

Microsoft престанува да нуди поддршка за Windows Phone 8.1, така што корисниците повеќе нема да добиваат ажурирања од каков било вид