Лого на Твитер

Како да избришете твит

Кога пишувате твит за кој подоцна се каете, секогаш можете да го избришете. Ние ви покажуваме како да избришете твит

Лого на Твитер

Како да ја избришеме нашата сметка на Твитер

Ние ќе ви кажеме како да избришете сметка на Твитер што е можно побрзо и полесно во случај да сакате да престанете да ја користите социјалната мрежа. Дали знаете како да го елиминирате?

Лого на Твитер

Како се користи Твитер

Откријте како да користите Твитер: Креирајте сметка, користете хаштагови и споменувања, стекнувајте следбеници или испраќајте приватни пораки на социјалната мрежа.

Телефонски број на Фејсбук

Како да блокирате некого на Фејсбук

Откријте начини да блокирате некого на Фејсбук без тој да знае или корисник кој не е ваш пријател. Која е разликата помеѓу бришењето и блокирањето?

Лого на Инстаграм

Како да означите на Инстаграм

Откријте ги начините на кои можете да означите фотографија на Инстаграм, можни и пред да поставите фотографија и откако ќе биде објавена.

Скопје

Како работи LinkedIn

Откријте сè за LinkedIn: социјалната мрежа за професионалци. Дознајте повеќе за тоа што е оваа мрежа и како работи за да најдете работа

Телефонски број на Фејсбук

Како да креирате страница на Фејсбук

Ние ве учиме како да креирате страница на Фејсбук чекор по чекор за вашата веб-страница, блог, компанија или заедница. Откријте како да управувате со него, прегледувајте статистички податоци и прилагодете ги

Како да ја потврдите нашата сметка на Инстаграм

Лажните известувања станаа едно од најголемите зла на социјалните мрежи во последните две години. И велам во овие последниве две години, ако конечно охрабрите да ја потврдите вашата сметка на Инстаграм, во оваа статија ќе ви ги покажеме сите чекори што треба да ги следите за да можете тоа да го направите брзо.

Европската унија сака социјалните медиуми да ја отстранат екстремистичката содржина за еден час

Социјалните мрежи и апликациите за пораки станаа најдобриот начин за комуникација, не само со нашите пријатели и семејство, туку Европската унија работи на нацрт што ќе ги принуди сите веб-страници да ја избришат содржината на екстремизмот за помалку од еден час од објавувањето.

Facebook

Фејсбук создава вештачка интелигенција која ги модифицира песните и музичките стилови

Дознајте повеќе за новата вештачка интелигенција на компанијата која има можност за лесно менување на музичкиот жанр за само неколку секунди. Оваа вештачка интелигенција на Фејсбук наскоро ќе се појави на пазарот.

Преземете копија од сите наши податоци од Google

Преземете копија од сите наши податоци од Google

Ако сте iousубопитни да знаете што Google знае за вас, во оваа статија ќе ви покажеме како можеме да ја преземеме целата содржина што сме ја споделиле и што продолжуваме да ја правиме додека ги користиме нивните услуги.

Преземете копија од сите наши податоци на Фејсбук

По скандалот со Кембриџ Аналитика, треба да застанеме да размислиме што Фејсбук навистина знае за нас. Ако сè уште не знаете, тогаш ќе ви помогнам да го отстраните завезот за да можете да преземете копија од сите наши податоци на Фејсбук и да започнете да се тресете.

Twitter

Твитер сака да ја користиме нејзината апликација само за мобилни уреди и е на пат да стигнеме таму

Социјалната мрежа на Jackек Дорси, еден од основачите на Twitter, планира да го модифицира Twitter API со некои измени што ќе ги направат апликациите на трети лица за iOS и Android бескорисни.

Како да ја исчистите историјата на Google

Како да ја исчистите историјата на Google

Ако сте загрижени за приватноста на Google и сакате да ја избришете целата историја што Google ја има зачувано за вас, подолу ви ги покажуваме сите чекори што треба да ги следите за да можете да ја избришете историјата на Google. Елиминирајте ја секоја трага од вас на Интернет, локации, апликации и повеќе!

Спречете Фејсбук да ве следи со оваа нова екстензија за Firefox

Благодарение на продолжувањето на Фејсбук контејнер на Firefox, можеме да го ограничиме пристапот што го има социјалната мрежа до сите наши податоци за прелистување, покрај тоа што ќе спречиме да не следи откако ќе ја напуштиме социјалната мрежа.

Facebook Messenger Lite

Facebook Messenger Lite воведува видео повици

Видео повиците доаѓаат на Facebook Messenger Lite. Дознајте повеќе за одликата што ја вклучува лесната апликација за разговор, што се чини дека нема многу смисла.

Фејсбук ги принудува медиумите и компаниите да поминат низ прозорецот за да ги покажат своите содржини на социјалната мрежа

Социјалната мрежа Фејсбук штотуку објави дека ќе престане да ги прикажува публикациите на медиумите и компаниите на прво место за да се даде приоритет на содржината на пријателите и семејството, целта за која е создадена оваа услуга.

Како да знаете нечија ИП

Ние ви покажуваме како да дознаете нечија ИП преку нивните Фејсбук пораки и без тие да знаат. Добијте IP на кој било со овие трикови

Twitter

Твитер сè уште не крева глава

Социјалната мрежа Твитер сè уште не крева глава врз основа на резултатите објавени од компанијата за последниот квартал

Instagram

Instagram веќе има десктоп апликација

По долго чекање, Инстаграм, познатата социјална мрежа, веќе има десктоп апликација, така што секој корисник може да ја користи од компјутер.

Instagram

Како да избришете сметка на Instagram

Ако за приватност, да не губите време или што и да сакате, сакате да ја избришете вашата сметка на Инстаграм, ние ќе ви покажеме како да го направите тоа.

4 Предности што нема Фејсбук

Ако сте обожавател на Фејсбук, можеби треба да ги знаете причините зошто многу луѓе ги затворија сметките и водат поздрав живот.

Facebook

Вратете се на стариот Фејсбук

Интересна статија каде ви покажуваме како да се вратите на стариот Фејсбук, за сите оние кои го сакаа едноставниот дизајн што се користеше одамна

Кој е мојот Google id

Со толку многу услуги што Google ги обезбедува преку Интернет пристап, знаејќи што е Google ID ...

Интервју со: AdLemons

Интервјуто што го спроведуваме денес на Facebooknoticias.com, треба подетално да го анализираме, бидејќи открива потенцијал што можеме да го добиеме од социјалните мрежи, бидејќи тие ни овозможуваат да откриеме нови форми и методи на деловно работење преку Интернет. Затоа, каналите на интеракција помеѓу клиентот и компанијата заземаат многу позитивен пресврт. Мигел Анхел Ајварс Мас, денес не придружува да посветиме малку од своето време и да одговориме на прашањата што ќе ги поставиме за создавањето на неговата група.

Недостатоци на Фејсбук

Ние сме милиони луѓе во светот кои користат Интернет како средство за комуникација, а социјалните мрежи ...

Накратко Фејсбук

Никој не може да негира дека Фејсбук во моментов е шеф на социјалните мрежи ширум светот. Такви ...