Spotify има 75 милиони претплатници

Стриминг музичкиот сервис Spotify, објави дека веќе има 75 милиони претплатници, додека бројот на корисници на бесплатната верзија достигнува 99 милиони.

Spotify

Spotify ја лансира својата нова бесплатна верзија: Повеќе бесплатна музика и збогум на случаен режим

Spotify ја ажурира својата бесплатна верзија со разни подобрувања. Дознајте повеќе за промените што доаѓаат со крајот на Случајниот режим и режимот што троши 75% помалку податоци.

Шпанската серија La casa de papel станува најгледана на неанглиски јазик на Нетфликс

За време на конференцијата за економски резултати што одговара на првиот квартал од 2018 година, Нетфликс потврди дека шпанската серија Ла каса де папел стана најгледаната серија во историјата на Нетфликс на неанглиски јазик.

Тие ја хакираат сметката на ЈуТјуб на ВЕВО и го бришат видеото со најмногу прегледи во историјата: Деспасито

Видеото со најмногу прегледи на Јутјуб, Деспасито од Луис Фонси е отстрането од сметката на ВЕВО на ЈуТјуб, но пред тоа тие го сменија името на неговиот имиџ на еден од серијата La casa de papel.

Spotify

Преземете музика од Spotify

Дали сакате да преземате музика од Spotify? Ние ви ги покажуваме чекорите што треба да ги следите за да можете да ги слушате песните офлајн на вашиот мобилен iPhone или Android.

Најдобри видео-страници за деца

Ако ги барате најдобрите веб-страници и апликации за најмалите да уживаат во нивните омилени видеа, тука ќе го најдете најдоброто во моментот.

најдобра ТВ серија

Најдобри препораки за ТВ серии

Постојат многу ТВ серии што се емитуваат во моментов, но не вреди сите. Ние ви го покажуваме најдоброто од секоја категорија.

HBO сега е достапен во Шпанија

11 месеци по објавувањето, HBO конечно штотуку слета во Шпанија со обемен каталог, кој во многу наврати се поклопува со оној на Movistar Series