Пејачот 50 Cent станува милионер откако ги прифати Bitcoins за албумот што го издаде во 2014 година

Пејачот 50 Сент преку својот профил на Инстаграм потврди дека благодарение на продажбата на албумот што го издаде во 2014 година и за кој дозволи употреба на биткоин како начин на плаќање, тој сега има повеќе од 7 милиони долари

Bitcoin Cash што е тоа и како да се купи?

Што е тоа Bitcoin Cash и како може да се купи? Откријте ја новата Bitcoin Cash и како можете да заработите многу пари инвестирајќи во оваа крипто валута.

Што е Litecoin

Што е Litecoin и како да купите Litecoin?

Litecoin е дигитална валута точка-за-точка (P2P) заснована на отворен софтвер. Откријте како и каде безбедно да ги купите Litecoins на шпански јазик.

<--seedtag -->