ZTE Quartz би бил првиот Android Wear што може да го носи кинескиот производител

ZTE кварц

Постојат неколку производители кои преминаа подалеку од лансирање на уред за носење на пазарот, како што се оние паметни часовници. HTC и ZTE се меѓу оние производители оние кои сè уште се очекува да влезат на пазарот за носење уреди каде што повеќето од големите брендови ги започнаа своите предлози.

Денес имаме истекување за тоа кој би бил првиот паметен часовник ZTE, ZTE Quartz. Само неколку часа пред да се претстави Android Wear 2.0 Во LG Watch Sport и LG Watch Style, веќе можеме да отвориме залак пред прв вистински обид од корејскиот производител да има Android Wear погоден за носење на пазарот во следните неколку месеци.

Значи, можеме да кажеме дека имаме друга одлична марка приближување кон пазарот за носење што допрва ќе се појави поради одбивањето на пошироката јавност да мора да наплаќа друг уред што треба да го носи со себе секој ден.

ZTE Quartz е производ што кинескиот производител треба да го придружува на втората и третата генерација на часовници од различни брендови како што се LG или Motorola.

Знаеме малку за спецификациите на кварцот, бидејќи оние што ги имаме се заслужни на Bluetooth сертификација во која е вашата Bluetooth-врска, WiFi и UMTS 3G мобилната врска.

Визуелно и по дизајн, кварц има кружен изглед и може да биде поврзан со телефони со Android што имаат верзија 4.3, потег што не е изненадувачки според корисничката база што ја има ZTE. Часовникот исто така ќе поддржува iPhone-и кои работат со iOS 8.1. Не ја знаеме цената и датумот на објавување на овој часовник.

Интересно ќе биде да се знае дали ќе се приклучи на Android Wear 2.0, иако според датумите, доколку биде лансиран во следните месеци, сигурно ќе може да смета на некои од вештините тие ќе ги имаат LG Watch Style и Watch Sport.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.