Kickass Torrents препороден од нов домен

Само кога нешто помалку од половина година по затворањето на популарна страница Кикас торенти, повторно се раѓа од пепелта со нов домен и дел од неговите творци во првите редови. Вистината е дека до денес сличните страници или копии на Kickass Torrents се множат, но се чини дека враќањето на оваа гигантска веб-страница повторно ќе ја пополни празнината оставена по затворањето.

За сега можеме да видиме дека дизајнот, употребата и интерфејсот на веб-страницата е многу сличен на оној што го имаше кога американската влада ја затвори страницата. Сега сите оние корисници кои беа разочарани откако ја слушнаа официјалната вест за затворањето, имаат причина да бидат среќни.

Веб сега има малку помалку содржина, но сигурно е дека ќе работи така Katcr.co што и да беше во своето време. Милиони корисници ги затворија своите раце до главата и сега куполата задолжена за администраторите и модовите задолжени за повторно водење на мрежата, уверувам дека има многу побезбедна и подобрена база на податоци отколку верзијата што се користи на старата веб-страница.

Можно е во текот на овие денови да е нешто заситен или со некаков вид на неуспех, бидејќи штотуку се отвори и се чини дека посетите не престанаа откако е познато неговото враќање. Овие грешки ќе бидат решени како одминуваат деновите безбеден и со придонесите на големата заедница што тие ја создадоа во нивно време и што денес се враќа безбедно, така што треба да бидете малку трпеливи со тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.